категорії: стаття

ДахаБраха та PortMone: два феєричні гурти під одним концертним дахом

 

Коли кілька феєричних гуртів збираються під одним концертним дахом – це завжди непересічна подія. Особливо, коли вони виступають одночасно. Тим паче, якщо вони й самостійно здатні увігнати свою публіку у стан музичної ейфорії. І вже точно, якщо це такі незвичайні і загадкові гурти, як ДахаБраха і Port Mone. Так сталося і 28 квітня у концертному залі київського Будинку Офіцерів, де українські та білоруські музиканти виступили у рамках презентації фестивалю АртПоле.

Український гурт ДахаБраха давно відомий не лише в Україні, але й далеко за її межами. Нещодавно, наприклад, музиканти повернулися із Авторалії, де були хедлайнером фестивалю «WOMADelaide». Їхніх колег, білоруське тріо (гітара, перкусія, акордеон), вітчизняний слухач теж мав змогу неодноразово послухати і вподобати на минулих фестивалях АртПоле і на концертах містами України. 

Виступу передувала історія про те, як музиканти на тиждень усамітнились серед затишної природи і створювали свої спільні шедеври. На концерті гурти зіграли як свої власні, вже давно знайомі пісні, так і презентували результати музичної співпраці. Було цікаво спостерігати, як мелодично поєднуються дахобрахівські барабани та віолончель із звуками гітари і акордеону Port Mone. Одним із таких незвичних поєднань стала, як сказав Марко Галаневич, «пришелепкувата» пісня «Весілля». 

Публіка на концерті зібралась досить різноманітна, та найцікавіше те, що відмінності у віці, статі тощо не заважали всім рухатися у єдиному ритмі – у ритмі пісень ДахиБрахи і Port Mone. І головне – жоден з гуртів не залишився поза увагою: гучних аплодисментів та овацій вистачило всім.