Ляпис Трубецкой знову в Києві: лють і веселощі
В жовтні минулого року білоруські рокери Ляпис Трубецкой вперше виступили в одному з найбільших столичних клубів «Stereo Plaza». Ще тоді закрадалися сумніви щодо доцільності проведення концерту на такому великому майданчику. Зрозуміло, що популярність гурту стрімко зростала, але ж ще якихось кілька місяців тому всім вистачало місця в «Бінго». Офіційно «Stereo Plaza» вміщує 6 тисяч чоловік, а «Бінго» в 4 рази менше. Всі сумніви були розвіяні ще біля клубу, судячи з довжини черг було зрозуміло, що буде аншлаг. І ось не пройшло й півроку, як Ляпіси 1 квітня повертаються до Києва, до того ж клубу, з кількома новими піснями, але в цілому без суттєвих змін у програмі. Музиканти ще працюють над новою платівкою «Рабкор», на концертах вони грають лише 5 свіжих треків.
Знову почали закрадатися думки, чи зберуть білоруси через такий невеликий проміжок часу, 6-тисячну залу? Та сумніватись було не варто, цього разу пересуватись клубом було ще важче. Складалось враження, що кількість квитків була не лімітована і продали їх більше ніж можна. Фан-зона була заповнена від сцени й аж до протилежної стіни, на другому поверсі, у ВІП-зоні, також було тіснувато. На вулиці було організовано всього два пропускні пункти, відповідно до кількості зон, тому було годі й розраховувати, що Ляпіси вийдуть на сцену рано. Концерт почали лише тоді, коли всі потрапили до залу, тобто на півтори години пізніше зазначеного на афіші часу.
Влаштовувати аншлаги у Києві це відносно нова традиція Ляпісів, а от до того, що більшість концертів починаються з пісні «Трубецкой» вже всі звикли. Ну і як же без вірша перед нею. Сергій Міхалок з’явився на сцені в дуже коротких шортах та майці, нещодавно він також відростив вуса (до речі закликав усіх чоловіків це робити), весь цей образ чомусь дуже нагадував Фредді Мерк’юрі. Сергій не дуже багато говорив на початку, майже без пауз прозвучали «Не быць скотам», «Капитал», «Бесы» та «Африка».
Вже після 5 пісні Міхалок настільки спітнів, що сховався за барабанщиком і витирався рушником. В цей час натовп почав скандувати «Жыве Беларусь». Шостим треком у програмі стала нова пісня «Цмок ды Арол», демо-запис якої вже деякий час «гуляє» мережею. Ще кілька пісень і після «Грай» Міхалок вже сам пропонує покричати «Жыве Беларусь». Звісно ж люди його підтримують. Окрім того, що українці й самі приносять на концерти Ляпісів білоруську символкіку, й радо нею розмахують, цього разу в Київ приїхало ще й 4 великі автобуси з Мінська. Виступати в Білорусі гурт, на жаль, не має можливості через утиски. Сергій подякував співгромадянам і українцям за підтримку. Після того як Міхалок у віршованій формі відправив президентів, депутатів, золоту молодь та іншу «нечисть» до диявола, гурт представив ще один свіжий трек «Путинарода». Судячи з того як присутні підспівували, було зрозуміло, що всі стежать за тим, що зараз робить гурт.
Також, за словами лідера Ляпісів, вони вирішили написати пафосну пісню, своєрідний гімн та енерджайзер, як пізніше стало зрозуміло, мова йшла про трек «Ляпис Crew». Павло Бутатніков розучив з залою слова приспіву «Я пилаю, я гарю» та попросив за командою співати їх у пісні. «Фінішний олімпійський ривок» музиканти зробили піснею «Маніфест», слова якої Сергій Міхалок чомусь трошки забув.
П’ятою зіграною новою піснею стала «Рабкор», саме вона, як вже вирішили музиканти, дасть назву черговому альбому. Жорстка як за звучанням так і за текстом пісня добре демонструє теперішній настрій гурту. Пісня спокійних «Веселых картинок» Ляпіси знову повертають собі протестне обличчя.
На біс гурт зіграв 3 пісні, останню з яких Міхалок довго представляв.Трек авторства Гражданской Обороны «Зоопарк» за його словами, добре знають навіть діти, хоч її не почуєш ні на радіо, ні по телевізору. Сила цієї музики на його думку у щирості, якої немає у більшості сучасних рокерів.