Ringo Starr розпочав європейське турне з Києва
Зірки на сцені, плакатах, барабанній установці та у світлі прожекторів, а по центру головна зірка цього вечора – Ringo Starr. Концерт, який бітломани очікували ледь не все життя. Так, за порадою Пола Маккартні, в Україну приїхав легендарний барабанщик Рінго Старр зі своєю «The All Starr Band».
Дехто зустрічав колектив в аеропорту за день до концерту. Інші домовились зустрітись вже 4 червня біля чорного входу в Палац Україна, щоб взяти автограф у Рінго.
Ця подія зацікавила не тільки прихильників ліверпульської четвірки, але й пресу. Тому біля входу в палац чатували журналісти. Дехто з фотографів навіть по черзі запрошував колоритних людей зробити знімок на тлі великого банера.
Зайшовши до зали, присутні одразу ж помічають оформлення сцени: килим із зірками, на якому стоять дві барабанні установки, заднє тло, прикрашене банером з соняшниками, ліліями, а також велику білу об’ємну зірку та ще дві, зроблені з діодів, по бокам. Таке оформлення, а також барабани із зірками можна побачити на численних відеозаписах виступів Рінго Старра.
Концерт розпочався майже без затримок, о 19:20 на сцену виходять музиканти.
Wally Palmar (гітара, вокал), Rick Derringer (гітара, вокал), Edgar Winter (клавіші, саксофон, вокал), Gary Wright (клавіші, вокал), Richard Page (бас, вокал) та Gregg Bissonette (барабани, вокал) – всі учасники «The All Starr Band» вдягнуті у чорні вишиванки з кольоровими орнаментами. Вони починають грати It Don't Come Easy. Вже на першому рядку пісні на сцену вибігає Рінго Старр. Зал зустрічає його оплесками та гучними криками, Рінго вітається з публікою піднятими руками і починає співати. Як тільки композиція закінчується, по Палацу Україна прокочується хвиля оплесків. «Дякую всім, що прийшли сьогодні. Ми маємо класне шоу. Мене звати Рінго і це The All Starr Band» – представляється Старр, хоча кожна пилинка в цьому залі і так чудово знає, хто перед ними виступає, тому зал заглушає його слова криками. «Наступна пісня Honey Don't» – продовжує він.
Едгар Вінтер відходить від клавіш і бере до рук саксофон. Нарешті настає мить, яку тисячі українських прихильників Старра очікували дуже довго, адже легендарний Рінго в першу чергу не вокаліст, а барабанщик. Тому, коли він сідає за свою установку, яка знаходиться на підвищенні, зал починає нестримно кричати. Рінго грає ритми «Choose Love» і одночасно співає.
Наступна композиція «Hang On Sloopy» починається з синхронних ударів Грега Бісонете та Рінго по барабанах, вокальну партію в цій пісні бере на себе гітарист Рік Дерінджер, розташувавшись по центру сцени. Грег допомагає бек-вокалом. Рік підходить поближче до публіки і простягає руки.
Далі протягом усього концерту всі музиканти співатимуть по-черзі, ніби передаючи вокальну естафету один одному. Вони ланцюжком представлятимуть учасників групи і вітатимуться із прихильниками. А Рінго більшу частину концерту проведе за барабанами, де і співатиме, тільки періодично він буде виходити на центр сцени, поближче до прихильників.
«Для мене задоволення бути тут і грати для всіх вас сьогодні, але також для мене веклике задоволення представити наступного учасника The All Starr Band. Ми грали разом усі ці роки. І це задоволення грати з чоловіком, і чудовим босом, це містером Рінго Старр. Він дав можливість нам грати разом, як ми робили це дві групи в минулому. Також велике задоволення представити «wildman» містер Едгар Вінтер» – представляє Рік наступного учасника.
На перших нотах «Free Ride» Едгар розвертається до Рінго і розмахує руками синхронно його ударам по барабанах. Потім Вінтер бере синтезатор, з якого видає космічні звуки, грає і співає. І знову розвертається обличчям до музикантів, розмахуючи руками.
Едгар представляє наступного учасника Воллі Палмера.
«Дякую Едгар, дякую all starr. Величезне дякую Київ, Україна» – промовляє українською гітарист Воллі, на кожну його фразу зал реагує все гучніше. Про те як Палмер володіє українською, можна було переконатись ще на прес-конференції за день до концерту.
Воллі співає «Talking In Your Sleep», поки Едгар виходить до центру сцени, граючи на саксофоні. Палмор підходить до краю сцени і промовляє слова пісні бюез мікрофона до кожної сторони партеру, потім до балкона, в очікуванні, що зал заспіває разом з ним.
«А тепер одна з моїх улюблених пісень, пісня мого улюбленого Рінго «I Wanna Be Your Man» – витримавши паузу, промовляє Воллі. Зал радіє, адже всі з нетерпінням очікували саме пісень «The Beatles».
Пісню «Dream Weaver» співає піаніст Gary Wright, оповитий блакитнім світлом.
Наступного учасника Річарда Пейджа Гарі представляє як «great voice».
«Радий бути в Україні. Ми всі в українських футболках» – розповідає Річард тим, хто ще не помітив, що вся група, окрім Рінго у вишиванках, Старр, який щойно зняв піджак, блищить у футболці з хрестом зі стразів.
Як тільки Пейдж починає співати «Kyrie», всі можуть переконатись, що Гарі аж ніяк не жартував стосовно чудового вокалу Річарда. Барабанні удари, світло прожекторів та оплески всього залу на приспів, все закінчується темрявою.
Наступна пісня називається «The Other Side Of Liverpool». Те місце, звідки я походжу, схоже на те, як тут. Таке ж саме, як і тут. Мені подобається, це автобіографічна пісня, про мене і частинки мого життя» – промовляє Рінго в напів темряві, поки техніки виносять і ставлять посередині сцени барабан. Старр бере палички і починає бити в тарілки. На середині пісні він відходить трохи в бік, граючи тільки однією рукою. Старр співає «The other side of Liverpool», музиканти підхоплюють «The other side, the other side». Закінчивши пісню барабанними ударами, Стар прийцмає квіти від фанів. Дивиться на подарований вишитий рушник, підіймає до гори і каже: «Дякую, це дуже гарно». Поклавши біля барабанів подарунки, Рінго зупиняє ж свій погляд на плакаті, який тримають прихильники в першому ряду, повільно читає «We love you Ringo. You make our dreams come true». Посміхається і бере його собі.
«Ви готові поспівати?» – промовляючи кожну літеру окремо, питає Старр.
Другу бітлівську композицію за цей вечір, «Yellow Submarine» всі фани зустрічають стоячи. Рінго бігає по сцені, в такт його рухів стрибають фани, що згуртувались прямо під сценою. На балконі у руках прихильників трясеться ще один плакат з написом Рінго та червоним сердечком.
«Це ще один захоплюючий момент нашого шоу» – коментує Старр, як на сцену виносять кілька білих барабанів. Всі очікують, коли ж Рінго заграє, проте він розвертається і йде зі сцени, фани здивовано кричать «Рінго» йому в спину. Як виявилось ця установка була призначена Едгару Вінтеру.
Вінтер підходить до мікрофона, щоб виконати «Frankenstein». Тримаючи в руках синтезатор він питає: «Ви готові до монстра?». Під час пісні він і справді влаштовує шоу, то грає на клавішах, прихилившись спиною до гітариста, то бере до рук саксофон. Ще мить і його руках опиняються палички зі кінчиками, що яскраво світяться, і починається довге барабанне соло. Весь освітлений різними кольорами прожекторів Вінтер починає грати на клавішах, повернувшись до космічних звуків, поки Грег також дістає палички, що світяться. Далі Едгар знову бере дол рук палички, задає ритм, Грег відповідає – вони влаштували барабанну естафету: почерзі вистукуючи ритми, присутні тільки й бачили що мерехтіння паличок.
На сцену Рінго повертається вже у вишиванці: «Я люблю цю пісню і сподіваюсь ви насолодитесь нею. Вона називається «Peace Dream». Він співає посеред сцени, проте вже під кінець наступної пісні «Back Off Boogaloo» повертається за барабани.
«Воллі, підійди сюди, зроби це для мене, зроби це для мене» – просить Рінго. Воллі підходить до центру сцени і каже: «Київ, let me hear you say «hey». Спочатку зал не зреагував, проте на друге «hey» Воллі, присутні відповіли гучно. Коли ж Палмер тричі підійняв руку до гори, публіка відповіла потрійним «хей». На початку «What I Like About You» Воллі заграв на маленькій гармошці.
Наступну композицію «Rock & Roll, Hoochie Koo» співав Рік Дерінгер, якого Воллі представив як професора. Рінго в цей час грав свою барабанну партію, вишукано та весело, з рівною спиною та легкими руками, трохи киваючи в так головою. Саме в цій стихії, Старр найкращий.
Посеред пісні Рік розривається дуже довгим гітарним солом, чудова нагода для музикантів: Грег пє воду, Рінго відочиває. А зал – кричить.
Почувши, що наступною буде ще одна пісня «The Beatles», зал звісно ж гучно реагує, на що Рінго починає сильно сміятись, кілька разів промовляючи «ха-ха-ха», ніби не може зупинитись.
Великий прожектор світить на Рінго та його барабанну установку, на задньому тлі крутяться зірки, які світяться з прожекторів – зал кричить, адже грає «Boys».
Закінчивши Старр показує всім обома руками два пальці – знак миру.
На питання: «Вам було весело», зал дружньо відповідає «Так».
Гарі співає «Love Is Alive», коли пісня закінчується, з різних куточків Палацу Україна чутно: «Рінго!». А Райт представляє Пейджа, наступною звучить «Broken Wings».
«Я граю з цими музикантами ніч за ніччю і це завжди чудово. І сьогодні чудово тому, що ви чудові (great)» – промовляє Рінго, встаючи з-за барабанів. Дочекавшись моменту один з чоловіків відправляю свою маленьку дочку (роки чотири на вигляд) на сцену. Дівчинка дає Старру букет червоних троянд та подарунки, він кілька секунд обіймає дитину і каже: «Наші фани дуже молоді».
Проспівавши «Photograph», Старр дякує всім присутнім. Приймаючи квіти від прихильників, жартує, чи хтось хоче їх купити.
Під час «Act Naturally» Рінго простягає руки до залу і співає: «Well, I bet you», зал підхоплює: «I'm gonna be a big star».
Монолог Старра переривають вигукування залу, він відповідає звуками схожими на каркання, всі сміються.
Я знаю, що ви всі знаєте наступну пісню. З перших же звуків зал вибухає і співає рядки «With A Little Help From My Friends» разом з Рінго. Музиканти та зал питають: «do you need anybody», Старр відповідає: «i need somebody to love». Рінго тікає зі сцени зі знаками миру в руках, коли пісня ще навіть не закінчилась. Потім повертається, посміхається фанам. Пісня плавно переходить в «Give Peace A Chance», Рінго Старр бажає всім миру і йде зі сцени. Музиканти дограють, під оплески сходять в центі, роблять поклон, махають руками фанам і йдуть. Концерт закінчився, Рінго не вийшов на біс, і фанам точно цього було замало. Навіть коли техніки вже почали розбирати сценічне обладнання і стало ясно, що це кінець, прихильники продовжували викликати групу на біс, дехто кричав «Рінго, там-там ще є!» зі сподівання.
Зачаровані бітломани покидали Палац Україна із відчуттям сповнених дитячих мрій.