категорії: репортаж стаття

Фестиваль етнічних традицій, культури та народництва пройшов у столиці

теґи: Етно, Країна мрій, фестиваль

УКРАЇН’SKAЦілий  день на Країні мрій відбувалися усілякі дива. Ціла казка запанувала 27 червня на співочому полі. Дітлахи  робили лялок-мотанок, вироби з соломи, ліпили, слухали казки від Сашка Лірника та просто розважалися. Адже у них була своя, спеціально відведена, дитяча галявина, яка працювала з 12 ранку.
У цей же час дорослі могли відчути справжній дух народного мистецтва.

Прийшовши до кобзарської сцени, відвідувачі мали змогу насолодитися співом кобзарів. Зокрема виступили: Сергій Ткач, Микола Товкайло, Михайло Хай, Михайло Коваль, Ігор Рачок та Тарас Компаніченко. Також справжнім мущинам були запропоновані Козацькі розваги, що проходили на галявині «ЯРИЛО».
 

Для жінок зробили Майстерню танців, де кожен міг опанувати танці різних народів. З 14.00 проходили майстер-класи з середньовічних, українських, українських та навіть литовських танців.

Не оминули цей день і поетичні читання.  На літературній сцені виступали поети: Іван Андрусяк, Борис Гуменюк, Анатолій Дністровий, Дмитро Лазуткін, Олександр Ушкалов, Сергій Пантюк та інші. Також була представлена і співана поезія у виконанні  таких митців: Едуард Драч, гурт «Вперше чую», Павло Нечитайло, Анатолій Сухий та інші

На алеї майстрів кожен зміг побачити та відчути цінність і вартість народних виробів.Публіка

Окрім того був проведений конкурс на найкращу вишиванку.

На майданчику Українсько-Японського центру відбувалися такі дійства як японський танець бонодорі, демонстрація чайної церемонії (школа Урасенке), частування традиційним японським чаєм та японськими солодощами, каліграфічне написання імен та побажань на рисовому папері, показовий виступ іайдо – мистецтва миттєвого оголення меча й атаки. Також було і ознайомлення зі Святом Танабата, написання побажань на тандзаку (кольорові стрічки паперу), куточок орігамі (виготовлення фігурок з паперу) та фотовиставка «Чарівна Японія».

Музичне розмаїття могло тільки порадувати українського слухача. Для відвідувачів та поціновувачів музичної культури були представлені аж три музичні сцени. На двох виступи були вдень, з 14.00 до 18.00, а на третій музика пролунала о шостій вечора.

Сцена «Зелена галявина» показала таких виконавців як МИХАЙЛОВЕ ЧУДО (Київ), автентичний колектив з с. Кидрасівка, Бершадського району (Вінничина), Бабський козачок (Київ), автентичний колектив з с. Козацьке, Бобровицького району (ЧернігівщинаУКРАЇН’SKA), гурт Стріла (Київ), автентичний колектив з с. Сасинівка, Пирятинського району (Полтавщина) та гурт Древо (Київ).

На сцені «Під стінами Лаври» були представлені: автентичний колектив з с. Лящівка, Чорнобаївського району (Черкащина), Проект «Рідня» (Київ), Жайса (Литва), Дарк Патрік (Україна – Ірландія), автентичний колектив з с. Космач, Косівського району (Івано-Франківщина), Хорея Козацька (Київ), Гуляйгород (Кіровоград).

Коли відлунали останні пісеньки на цих двох сценах, все дійство перемістилося до вечірньої. Першим виступив фолк-проект гурту MAD HEADS XL. Музиканти між виступами прямо зі сцени нагадували слухачам, що цей проект називається УКРАЇН’SKA. Вони виконали багато народних пісень у своїй обробці. Люди танцювали та підспівували, адже VALKYRIEN All STARSці пісні народ знає з дитинства. Тому неабияке враження та радість принесли пісні про Гриця, смереку та інші. Відчувався весь дух свята. Під сценою гуртом зібрався український народ у вишитих сорочках, а тим часом на їхні білі спини зліталися подекуди такі собі волохаті жуки. Таке от народне дійство.

Другими виступили ZALVARINIS, що з країни Литва. Вони виконували різні пісні, проте слів ніхто не розумів. Гурт запевнив людей, що пісні гарні, що вони є про тварин та природу. Тому ніхто не переймався, а просто розважався. Після кожної пісні вокалістка викрикувало слово «Ачю», судячи з усього саме так дякують у Литві.

Далі був виступ гурту VALKYRIEN All STARS  з Норвегія. Щиро порадували ці відчайдушні скрипалFANFARA SHAVALEі. 2 хлопця та 1 дівчина грають на скрипках та співають, допомагають їм контрабасист та барабанщик, доволі неординарний склад. Хоча під час їхнього виступу народ трохи розійшовся, весело було всім.

І наостанок – FANFARA SHAVALE (Румунія). Цей колектив вразив усіх. Адже народ не очікував побачити на сцені таку кількість духових інструментів (а саме 10!) , що грали під ритми барабану. Всі були в захваті. Навіть запанувала атмосфера такого собі карнавального свята. Час від часу звучали дуже знайомі всім мелодії, та найбільше всі зраділи пісні «Хава-Нагіла»!

Таким був цей фест цього року, травав він, нажаль, лише 1 день. Сюди покладена не тільки праця людей, але й душа, щоб кожен міг відчути свято традицій, свято народницького духу та культури.

Якою буде наступна Країна Мрій ще не відомо, але ця запам’ятається людям ще надовго.

 

ФОТОЗВІТ