категорії: репортаж стаття

Кращі люди – Як не зїхати з глузду у божевільний вечір?

теґи: Dockers ABC, Ot Vinta, Гуцул Каліпсо, Кращі Люди, ТО "Дети Солнца"

 Кращі людиПро що люблять спілкуватися сучасні творчі люди зі сцени? Звісно ж про свої комплекси що до сексу! Погодьтеся, з іншого боку, не були б митці митцями, якби між темами про алкоголь, та сексуальну невдоволеність, вони б не згадували проблеми буденні, на які влада не хоче звертати уваги. От вони і збирають благодійні арт-вечори. Такий, наприклад, як проект «Кращі люди». На один з таких вечорів, 26ого березня у Dockers ABC ми й потрапили!
           
Ще у митців є традиція починати все несвоєчасно. Розпочали із півгодинним запізненням. На сцену напів-заповненного клубу вийшли ведучі Олександр Стасов та Гала Кудріна, розповіли про суть серії благодійних концертів. Гроші, вилучені з продажу квитків підуть на апарат по переливанню крові, для допомоги онко-хворим діткам. Також чемно представили гостей з Білорусії, мистецьке обьеднання «Дети Солнца», які представили декілька міні-скетчів, від «світил» білоруського-арту «Теле-панк» Саша і Сірожа. Для деяких глядачів вони стали новинкою, а для деяких – повтором того, що інколи крутять по ящику. Скажені репліки з відео-екрану, а також людина, вдягнена у костюм з бляшанок, з ірокезом та свинячим писком, що час-від часу реготала  з екранів Докерівських моніторів, змусили реготати аудиторію, яка трошки напружилася, після дещо офіціозного початку вечору. Після відео-роликів, ведучі про анонсували концерт Ляпіса Трубецького 29ого квітня, що відбудеться в Бінго – обіцяли крім виступу білоруських панків, ще й показати велику відео презентацію «Дітей Сонця».

Після дивацтва кінематографічного, почалося дивацтво звукове. На сцену вийшли символи української рок-само-розкрутки – украбіли От-Vіnta. Змальовувати їх виступи важкувато – надто вже енергічну музику створює депутат Рівного, Юрко Журавель, та його банда! Скажене рокабіллі, постійна розмова, та максимальніий «розігрів» аудиторії, якої в клубі ставало все більше. Грали і старе і нове. Та й фішки були як старі так і нові: до фірмового «А зараз слова «шкода» співають тільки представники нетрадиційної о Кращі людирієнтації» та «черепашого танку» (під пісню «Рок-н-ролл для черепах»), додалися й жбурляння серветками у натовп, та відповіді: «Да сам ти гандон!» на скандування деяких хлопців із натовпу: «Де-пу-тат!!!». На біс не забули виступити.

Про секс Журавель казав ще багато, але приємно було, що від спермотоксикозних висловів, Юрій перейшов й до більш серйозних тем. «Я крім того що добре граю і класно займаюся сексом – ще й малюю трошки!». От Вінта презентували новий кліп. Не для трансляції для сірої маси – а просто. Для дітей. На свою найспокійнішу «Пісню конвалії». Напів анімаційний. Аудиторія була зворушена кадрами на екрані – сплячий гурт «От вінта»,  що чергувалися із мальованими казковими звірятами, що співали про те як розквітають конвалії.

Не на довго аудиторія відірвала погляди від екранів. На них чекали 10 хвилин із пластилінового мультфільму «Never Again» від «Дети Солнца». Мульт був депресивний. Анімація-анімацією, але такого яскравого та близького за реальністю  зображення буднів наркоманського флерту, мабуть не побачиш у пластиліновому вимірі. Постійний дим від плану, погане усвідомлення того що відбувається, внутрішнє відчуття болота, від життя наркомана. І врешті решт – розуміння, що від наркотиків можна відмовитися, коли ти навіть на грані, і твоє життя ось-ось закінчиться від чергового коліщатка ЛСД. Прикро, що більшість присутність мало зацікавилися фільмом – або через байдужість до чергового анти-наркоманського кіна, чи від банального нерозуміння проблеми, та відсутності співчуття мульт-героям – різнокольоровим чоловічкам з пластиліну, яких ну зовсім не пластиліново глючило.

 Кращі людиВід негативу до позитиву. На сцену, під бурні овації вже забитого Докеру, на сцену вийшли «Гуцул Каліпсо».  Ска-реп-позитив-ска-реп-позитив! Вічно-усміхнені вокалісти, читали реп про життя сучасних гуцулів, під скажений крики та підспівування натовпу. Зходити зі сцени зовсім не хотіли! Навіть інколи підігрували залу, коли ті скандували «ЗА*БІСЬ!!!». Читали записи, які їм постійно писала дівчинка, що сиділа під самою сценою. На біс зіграли дві пісні, а потім ще й з дозволу ведучого відіграли пісню,  «Мовою якоїсь арабської країни, якої вже давно немає», як сказали самі вокалісти. Хоча по суті, зіграли теж саме, що грали 40 хвилин перед цим, але тепер із словами невідомого історичного та фізіологічного походження. Фанатам гурту просто тамки зірвало дах! Хтось стрибав і кричав що-завгодно. Якийсь хлопець у ска-капелюсі (який до того перекидувався із фронтменом От вінта серветками), та його дівчина вибралися на стійку бару, та почали танцювати щось середнє між твістом та хаосом.

Шкода, але натовп, що так весело стрибав під реп-гуцулів, пішов ще до того, як ведучі виголосили останню промову. Тому анонс наступного дійства, а воно відбудеться 2ого квітня, та подяк за прихід на концерт, не дочекалися. Як не дочекалися й фінального виходу на сцену резидентів Докеру АБЦ - "RED ROCKS".