категорії: стаття

Крихітка: головне - пафос, а не володіння музичними інструментами!

теґи: Крихітка, Майстер-клас, арт-клуб "44"

Крихітка27 квітня у проекті «Майстер клас» взяв участь гурт Крихітка, який дав дуже багато порад стосовно шоу-бізнесу для всіх присутніх у київському арт-клубі «44». Концерт розпочався із запізненням, хоча прихильники гурту вже о 20-ій годині заполонили клуб. За годину на сцену піднялися Олександр Стасов (ініціатор проекту) та Гала Кудріна (арт-директор клубу) та запевнили всіх, що саме так і треба, подібна затримка запланована. І от на сцену вийшли вже самі музиканти, на чолі з Кашею Сальцовою.

Всі здається настільки зачекалися, що без будь-якого розігріву почали одразу ж підспівувати і танцювати.

Лідерка колективу, Каша Сальцова зазначила, що під час цього проекту вони мають чомусь навчати публіку та демонструвати свої досягнення.

«Досягнення – тур та це плаття. Якщо під час пісні покажу ще щось, то не треба фотографувати та викладати в інтернеті, це не можна назвати моїм досягенням» – жартувала Кольцова.

Перед однією з наступних композицій вона сказала, що можна зробити з пісні, яка давно набридла, цього разу експериментатори з Крихітки заграли справжній хардкор-панк.

Крихітка«Я впринципі знаю, що ми обіцяли більше цього не робити. Мабуть не весь панк вийшов з оцих тіл, можна замовити таку програму на корпоратив», – виправдовувалась Каша.

Всім присутнім молодим музикантам дуже пощастило, вони почули формулу успіху та правила українського шоу-бізнесу. Ті ж кого не було, можуть почути це від нас.

За словами Каши, володіння музичними інструментами не є головним, основним є пафос. Вона додала, що Крихітка знайома з багатьма гуртами, які роблять отак (вона поставила праву ногу на монітор, а свій погляд спрямувала у стелю ).

З залу їй крикнули: «шарф на мікрофон». Сальцова підхопила і додала: «А також Ви можете пов’язати шарф. Він підкреслить вашу стрункість або сховає певні частини тіла».

Зі словами «А зараз ми зіграємо пісню, яка неможлива без пафосу», почали «Епіцентр».

КрихіткаКаша також поділилася з присутніми золотим правилом музикантів: «потрапляти в тоніку, як зрадливий чоловік в родину... не забувайте про це».

Наступна порада стосувалася знання слів пісень. І продемонструвала її Сальцова на прикладі композиції «Ангела, Як Я». Вона зазначила, що дуже виручає знання слів публікою. І звернулась до залу: «Якщо вам простягають руку, виручайте, мабуть забули слова».

Після цього мова йшла про барабанщика гурту та його замінник: як обійтись без ритм-секції за допомогою одного пальця. Каша представила барабанщика, а він у свою чергу встав відкланявся і сказав про свій палець. Сальцова ж зазначила, що в цій пісні, а саме «Щось на зразок» прозвучала наступною, він участі не братиме. Заграла ж вона партію барабанів на синтезаторі.І розповіла, в чому тут користь: «Навідміну від барабанщика, це завжди можна вимкнути. І не доведеться слухати імпровізацію з двома бочками».

Окрім цього, Сальцова запропонувала поаплодувати музикантам, які розвиваються у країнах третього світу, «де ми зараз». Адже, за її словами, як би вони не розвивалися, «вище «Гала радіо» не стрибнеш».

Ще одне правило: «завжди грати хіти і записувати хіти теж». Після чого Каша зазначила «Якщо вмієте брати високі ноти – беріть, але круто бере високі ноти тільки Катя Чілі».

КрихіткаГурт давав ще багато цікавих порад. Однією з них була: запис дуету з кимось з Росії або купівля пісні в Дани Інтернешнл, бо, за словами Сальцової, 80-ті зараз модні. І ще одна – завжди брати тільки хороших артистів для дуетів: «Я б запросила Іллю Лагутенко, але в мене немає стільки грошей, все робиться не безкоштовно».

Крім того музиканти виконали справжню тріп-хопову програму, під час якої басист перемістився до клавішних, а барабанщик грав на двох касіоляторах.

Після закінчення виступу на сцену знову вийшли Олександр Стасов і Гала Кудріна та вручили гуртові диплом, розказали, що інший (такий самий) тепер зажди висітиме в клубі.  

Коли гурт покликали вийти на біс, Каша Сальцова зазначила ще одне правило «Ламайтеся, але виходьте на біс».

Окрім цього, під час виступу, вокалістці передавали записки з питаннями, на які вона пізніше відповіла в мережі Твіттер.

Що ж до самого проекту, то колектив намагався навчити присутніх якомога більшій кількості цікавих речей і керувався принципом, схожим на слова Каші: «Нас просили навчити вас поганому, ми намагаємося».

ФОТОЗВІТ