категорії: стаття

МР3-піратство: добро чи зло?

теґи: mp3, диски, піратство, інтернет

Music PirateІснуюча зараз система в музичній індустрії просто жахає – рекордингові компанії контролюють весь ринок і якщо ти не з ними, то свій диск можна роздати хіба що лише друзям і друзям друзів, бо ти не зможеш отримати навіть місце в магазині під свій диск. Виконавці змушені заключати дуже і дуже невигідні контракти з рекординговими компаніями, щоб мати змогу бути почутими. З продажу диску виконавець має лиш невеличкий процент, а все інше йде рекординговій компанії, тому основний заробіток це концерти. 

Єдина причина по якій молода группа має зв’язуватись з менеджерами, продюсерами, рекординговими компаніями і т.п. це лише щоб їх почули, а потім за рахунок концертів заробляти гроші, в результаті піратство шкідливе не для виконавця, бо він практично нічого не отримує з продажу, а саме для рекордингової компанії.

Зараз епоха інтернету і щоб стати відомим потрібно лише записавши альбом, викласти його в інтернеті на всіх відомих і не дуже відомих сайтах, проплатити невеличку рекламу в інтернеті і через місяць, якщо альбом хороший, тебе будуть впізнавати на вулиці, а потім почнуть запрошувати на концерти. 

Інтернет дуже легко руйнує ту монопольну систему яку створили рекордингові компанії, бо на його стороні свобода, швидкість, легкість, зрозумілість, дешевизна і т.п.
Рекордингові компанії це прекрасно розуміють, тому ведуть активну компанію боротьби з вільним розповсюдженням музики аргументуючи це тим, що скачавши альбом з інтернету людина не віддячує своєму улюбленому виконавцю що є неправдою.

Особисто я вже дуже давно не купую музичних дисків причин цьому досить багато – знайти потрібну музику в наших магазинах практично неможливо, бо там є тільки щось дуже і дуже відоме, мені нафіг не потрібні стопки дисків вдома бо CD-плеера в мене немає і я слухаю музику за допомогою комп'ютера або з плеєра / телефона, щоб знайти потрібний альбом, навіть якщо він і є в продажі потрібно витратити немало часу, я можу скачати будь-який альбом, послухати його, і якщо він мені не сподобався – витерти, я не приймаю участі в забруднені землі купою пластинок з пластику і не сприяю виробленню тон цього пластику. 

Я готовий дати улюбленому виконавці гроші на пряму – хай на кожному сайті виконавця буде номер електронного гаманця чи можливість переправити гроші за допомогою мобільного телефону і гадаю виконавці на таких пожертвуванях будуть заробляти не на багато менше ніж від продажу дисків