Димна Суміш... Димна Суміш - третій альбом

теґи: Димна Суміш, альбом, новий альбом
Виконавець: Димна Суміш
Альбом: Димна Суміш
Видавець: Астра
Рік: 2009
Треклист: 1. Кращий Друг Самурая 2. Кожної Весни 3. Повмирай Зі Мною 4. Танцюй Танцюй 5. Все В Його Руках 6. Згадуй Бійся Плач і Зви 7. Бийся За Життя 8. Шукай 9. Карма 10. Друг Повернись 11. Я Один 12. На Ножах 13. Геть 14. Р`н`р(bonus remix)

Димна Суміш – Димна СумішДимна Суміш видала новий однойменний альбом. Не потрібно запам’ятовувати ніяких додаткових назв, все ховається за цими двома словами.

А ховається за ними третя платівка гурту, втім вона стала першою, яку хлопці записали в найбільш популярний для музикантів спосіб, коли всі інструменти накопичуюються на студії окремо. Отож та сама, не менш яскрава «Димна Суміш» отримала нове звучання, покликане підкорити ще більше слухачів.

 

Можна казати багато гучних і стандартних фраз про «потужний гітарний саунд», новий шедевр від «легенди української альтернативи», але всі вони вже не потрібні. Не впізнати ці звуки неможливо, починаючи з дихання Сашка Чемерова, лідера гурту, з якого і стартує мандрівка в новий світ «Димної Суміші». Всі 14 треків слухаєш на одному диханні, жоден акорд не може відпустити тебе. В цьому допомогла й побудова трек-листа – розривні композиції змінюються затягненими психоделічними мотивами, ніби хвилі океану, і в результаті закінчуються прихованими сюрпризами, якими гурт точно здивує нових слухачів та вразить перевірених часом.

Розпочинає платівку пісня, яка отримала неабияку популярність серед прихильників – «Кращий Друг Самурая». Коли рік тому гурт видавав свій попередній альбом «В Країні Ілюзій» і оприлюднив трек-лист без цієї композиції, то в інтернеті можна було прочитати цілий шквал коментарів від слухачів, всі очікували отримати студійний запис ще тоді, отож гурт вирішив сильно не затягувати і приступив до запису нового альбому вже зовсім скоро, адже кількості виконуваних вже тоді на концертах пісень вистачило б ще на кілька платівок.

Особливістю альбому є також характерне звучання, після прослуховувавння диску відчуття ніби побував на справжньому рок-концерті, настільки переданий драйв і найголовніше атмосфера. Це не запис якоїсь псевдо-рок групи з прилизаними гітарами та натягнутим вокалом, це та "Димна Суміш" яку ви чуєте на живих виступах.

І далі ви поринаєте у вже описаний вище вир треків, весняних, танцювальних, повільних, місцями навіть дуже, але все ж у кожному з них є свій прихований і особливий сенс, розкривається він поступово, чим більше разів слухаєш композицію, тим більше вона наповнює тебе.

Пронизує весь альбом тема вірності, як собі так і оточуючим друзями та близьким. Вона є знаковою для Димної Суміші, адже гурт не полишає своєї духовної ідейності.

Цього разу як завжди є список задіяних нетрадиційних інструментів, адже хлопцям не цікаво жити без експериментів. Сашко Чемеров вже традиційно використовував теремін, а тепер він додав ще й перкусію. Гітарист Сергій Мартинов підіграв на фісгармонії та ситарі, а спеціально запрошений гість Євген Ступка видавав доволі цікаві звуки за допомогою мінімуга (монофонічний аналоговий синтезатор) та особливого олдскульного органу.

Одразу по закінченню 14-ої пісні на диску (R’n’R) лунають космічні звуки, які неодмінно пов’язують гурт з позаземними цивілізаціями та вищим розумом, повільно вони переходять у справжній хардкорний бойовик «Хутро це смерть».

І хоч цей трек має завершення, та можна з впевненістю констатувати – цей рок’н’рол лише почався і все попереду, головне не прогавити.