категорії: новина

Гудаки стали найкращим фольклорним гуртом Європи

теґи: Гудаки, конкурс, фольклор

ГудакиНайкращим фольклорним колективом Європи став гурт з України. Це закарпатський народний ансамбль "Гудаки". Він здобув перемогу на традиційному фестивалі у німецькому Плауені, повідомляють "Подробиці". Колектив з України переміг вперше в історії конкурсу.

Гурт "Гудаки" заснували в селі Нижнє Селище десять років тому. Весільних музикантів об'єднав у колектив австрієць Юрген, який приїхав до української коханої й залишився жити у Закарпатті. Учасники ансамблю – переважно аматори. Нові пісні вони розучують без нот – тільки на слух.

Саме цією піснею "Гудаки" підкорили німецьку столицю фольк-музики – Плауен. Про тамтешній конкурс закарпатці дізналися випадково – під час свого європейського турне – і вирішили взяти участь. За перемогу змагалися ще із сімома країнами-учасницями. Але журі конкурсу та глядачі найкращими визнали українців. "Гудаки" отримали найвищий бал – шість цілих і вісім десятих із семи можливих.

Ольга Сенинець, солістка гурту "Гудаки": "В залі всі люди стояли, підтанцьовували, хтось підспівував, тобто було дуже приємно виступати нам і дуже зручно".

"Ми такий колектив, нас не підтримує ні комерційна структура, і ні держава, ми самі себе будуємо, і грати на такому рівні і перемогти на європейському рівні, це для нас такий результат цієї всієї роботи", – розповідає Юрій Буковинець, керівник гурту "Гудаки".

Концертний графік "Гудаків" на наступний рік уже розписаний. Заплановано щонайменше двадцять виступів у Європі.