категорії: блоґ-запис

Євген Гудзь влаштував у Києві міні-Balkanfest

теґи: Gogol Bordello, Євген Гудзь, Клуб Хліб

Cheking Balkan18 грудня yа порозі клубу "Хліб" зібралась чимала черга людей. Але те, скільки народу вже було всередині важко передати словами. В стінах клубу не те, що яблуку було ніде впасти, навіть більш малим предметам навряд чи вдалося б це зробити. "Хліб" нагадував київське метро в години пік. І якщо «гумовість» клубу вже не була під сумнівом, то гардеробом скористатися всім не пощастило.

Розпочався вечір сетом від діджея Derbastlerа. Сальса, мамбо та інша подібна музика послужила відмінною розминкою ніг та інших органів. Наступним «на розігріві» вживу відіграв гурт Топоркестра. Картина великого інтернаціонального весілля на сцені київського клубу. Друга половина виступу гурту пройшла вже не на сцені, а прямо посеред зали в колі слухачів, які стрибали і співали разом з музикантами. Циганські та одеські пісні підкинули хмизу у вогнище суцільного весілля.

Cheking BalkanІ ось після кількох годин розминки настав кульмінаційний момент – на сцені з’явився Євген Гудзь, вокаліст легендарного Gogol Bordello та винахідник gypsy–punkу. Що діялось з публікою словами передати важко, але можна уявити –  стрибали, кричали "Женя-Женя" – одним слово поводили себе дуже розкуто.

«Привет, Украйно, йоу» – сказав Женя, секунд п'ятнадцять побринькав на гітарі – «Саундчек окончен, йоу!» –  і одразу розпочав. Першою зіграв "Ave b". Наступною  "Wonderlust king". Третьою була "My companjera". Кавер на Кино – «Время есть, а денег нет» Євген назвав піснею з Оболоні.

«Самая оболонская песня» звучала особливо контрастно і навіть лірично порівняно з попередніми хітами Gogol Bordello. НCheking Balkanаступний був кавер для «супер-ерудитів» з Дарниці, пісня про тролейбусного контролера, Андрія Саліхова, лідера рок-гурту чи то з Дарниці чи то з Лівобережної. Останньою «запланованою» піснею стала "Alcohol". Надалі концерт став формуватись «на вимогу» слухачів та на розсуд самого Євгена. «На одній хвилі» прозвучали споріднені "Immigraniada" та "Immigrant Punk". Женя вибачився за свій «совок для снігу», на якому він змушений грати, оскільки його гітара була зламана. Наступні дві пісні, "Dogs were barking" та "American Wedding", були виконані акапельно. Далі була лірична "On My Side" яка переросла у скажено запальну "Trans-Continental Hustle". Після цього на сцену вийшли Топоркестра. Труби, скрипка, барабани чудово доповнили яскравий голос Гудзя.Cheking Balkan Далі звучала стара єврейська пісня, «така стара, що навіть Хава Нагіла молодша за неї» – сказав Євген, всі були здивовані. Але вже з перших акордів стало зрозуміло, що це "Start wearing purple". Зал скажено зрадів. Разом з Топоркестра та всіма присутніми був виконаний чи не найвідоміший супер-хіт Gogol Bordello. Дійство завершилось треком "Leyla Palatute".

Згодом Гудзь змінив гітару на діджейський пульт. Враження від бразилії – ось чому був цілком присвячений сет від майстра gypsy-punkу. Гудзя змінив інший діджей, а Євген пішов до публіки: автографи, фотографіїї, живее спілкування – все це було надано фанам у повній мірі.