категорії: репортаж

10-річчя гурту С.К.А.Й.: Головне аби пам’ятали як тебе звати

С.К.А.Й.

Ланцюжок ювілеїв українських гуртів продовжив і колись тернопільський, а зараз почесно всеукраїнський гурт «С.К.А.Й.». Зібравши «Вибране» за 10 років музикування, хлопці влаштували грандіозний тригодинний виступ у концертному залі «Stereo Plaza», що паралельно транслювався наживо в інтернеті. Разом із привітаннями та подарунками від «колег по цеху» та спільним виконанням усіх найвідоміших пісень, Олег Собчук та його команда, як бонус, презентували пісню до «Євро-2012» в дуеті з польським рок гуртом «Budka Suflera».

С.К.А.Й.
«Що це, фанера?» – обурювалась публіка на першій хвилині концерту. Ніби й Олег Собчук на сцену вийшов, ніби й музиканти інструменти в руки взяли, а звук виявився не «живим». З такого легкого стьобу над аудиторією, зімітувавши вокаліста, концерт розпочав ведучий Сергій Притула. Чомусь без анонсованої співведучої Сніжани Єгорової, проте з натхненністю і віддачею за них обох. Сергій є давнім другом гурту, з тих «ліпших тернопільських колєг», тому й спільних історій тривалої дружби мав в запасі багато. Гурт ще не встиг вийти на сцену, як ведучий розповів про еротичний масаж, і про бренькання на кухні у трусах, і про те, що назва гурту виникла від реакції на загнану скалку – «С*ка, ай». Крім того жартував і про доробок: «У членів гурту загалом 3 дитини з четвертим на підході, і три альбоми. Звідси випливає, що діти у них вдаються краще». Спростовувати це «С.К.А.Й.» вибіг на сцену моментально.

С.К.А.Й.
Тим, що у кожного має бути best друг Олег Собчук розпочав свій виступ. Після того, відповідно, узявся запрошувати своїх найкращих друзів (в музичному сенсі) до себе на сцену. Іван Розін з гурту «Gouache» подарував диск із акустичною версією однієї з пісень, Павло Гудімов поностальгував за касетою, що її йому колись дали послухати музиканти, Маха Комаха закомпонувала на флейті, а Гайтана стала перед Собчуком на коліна, співаючи пісню «Не йди».

С.К.А.Й.
Оскільки музичний ювілей лише почався, зрозуміло, що нікуди йти зі сцени ні вокаліст, ні обидва гітаристи, ні клавішник з барабанщиком не збирались. Навпаки, щоразу складати їм компанію на сцену виходило все більше народу. По двоє вітати зі святом підіймались ТНМК, Green Grey, а вп’ятьох вийшла Піккардійська терція. Поставивши «Знак оклику, хоч навкруги суцільні знаки питань», львівські акапельні музиканти, вирішили не прощатись з теплою і добряче розігрітою публікою і допомогли Олегу «Подарувати світло». «Вдаряти рок-н-ролом по бездоріжжю України» (так оголошував ТНМК сам Олег), Фоззі прийшов з помаранчевим папірцем, де був текст спільної пісні, коли Фагот свій листок, мабуть, загубив, бо весь час плутав слова. Та головне, що не з порожніми руками. Велике виправдання за недовивчений текст – гігантську пляшку віскі, вони винесли з собою на сцену.

С.К.А.Й.
Дещо зіпсувала одну з найвідоміших пісень гурту «С.К.А.Й.» «Тебе це може вбити» учасниця «Пара Нормальних» Аня Добриднєва. В той час, як зал знав і натхненно співав пісню хором, вона вигиналась і виспівувала пасажі більше схожі на розспівку у музичній школі. Хіба що подарунком вирізнилась. Співачка принесла чим запити віскі. В пакет з написом «З Новим Роком» Аня помістила три літри соку.

С.К.А.Й.
Під кінець концерту нагадати в якому місті 10 років тому все починалось, Сергій Притула вирішив виконанням з Олегом Собчуком пісні «Файне місто Тернопіль». Проте чи це Притула так у мікрофон надихав, чи заголосно у нього співав, польському музиканту, який опісля презентував пісню до «Євро-2012», техніка працювати відмовилась. Скільки б не міняли мікрофон, Кшиштофу Цуговські (пол. Krzysztof Cugowski) з гурту «Budka Suflera», зазвучати на повну не вдавалось.
Попри такі та інші дрібні складнощі, відсвяткувати 10-річчя гурту «С.К.А.Й» таки вдалося гучно і видовищно. Публіка стояла до кінця і не шкодувала енергії, голосу та долонь. Лише хтось де-не-де обурювався під ніс відсутністю анонсованих Руслани, Братів Карамазових, Скрябіна чи Дмитра Шурова та скаржився на біль у ногах після інтенсивних підтанцьовувань. 

С.К.А.Й.

Автор: Ірина Стельмах.