Британські построкери Blueneck відіграли концерт у Києві
Концерт відбувся 20 жовтня у приміщенні музею І.Гончара
Під час свого першого візиту в Україну британці Blueneck планували виступити одразу ж у трьох містах: окрім Києва, обіцяли концерти у Львові та Чернівцях. Проте на початку жовтня два концерти було скасовано і українським любителям пост-року залишився лише один – 20 жовтня у столиці.
Організатори обрали для концерту досить незвичне місце – етнографічний музей І.Гончара. Навряд чи тут коли-небудь раніше відбувались рок-концерти. І навряд чи хтось зі слухачів знав, чого очікувати від такого концертного майданчика. Виявляється, що це приміщення відрізняється від невеликого клубного залу хіба що відсутністю бару (замість цього публіці пропонують чай) та картинами, розвішаними на стінах. Наприклад, прямо за спинами музикантів, над сценою, знаходиться величезна старовинна фотографія групи українських селян. Напевне і для гуртів виступати в такому антуражі було вперше.
Розігрівати публіку мають українці Hungry for Hands. Перед початком їхнього виступу слухачі кидаються купувати диски та мерча від Blueneck і одразу ж брати автографи у членів гурту, які стоять поруч. Але коли Hungry for Hands виходять на сцену, увага і публіки, і англійських музикантів звертається до них.
Розігрів насправді виявляється повноцінним годинним виступом. Музика Hungry for Hands – гітарний пост-рок із досить сильними електронними елементами. Проте родзинкою їхнього звучання є саксофон, який навдивовижу органічно вписується у досить-таки важку музику. І навіть ті, хто з нетерпінням чекає саме виступу Blueneck, я певен, слухають Hungry for Hands із задоволенням.
На середині їхнього виступу музика раптом уривається – в одного з музикантів порвалася струна. Проте гурт зупиняється буквально на декілька секунд – поки гітарист лагодить свій інструмент, інші вчотирьох продовжують виступ цікавим джемом. Зрештою Hungry for Hands отримують від публіки свою порцію оплесків, а потім і самі переходять в зал, де очікують виступу британців.
Коли Blueneck нарешті з’являються на сцені й тільки-но збираються починати грати, раптом гасне світло. У перші секунди здається, що це частина виступу, проте тут зі сцени лунає невдоволене: «Гей! Хто-небудь увімкніть світло!» Виявляється освітлення випадково вимкнув хтось із глядачів. Проблему виправляють за якусь хвилину, але освітлення викликає нарікання і у публіки, і в самих музикантів протягом всього концерту: час від часу світло спалахує занадто сильно, яскраво висвітлює увесь зал, і це ніяк не допомагає сприймати глибоку ембіентну музику Blueneck.
Їхні пісні нерідко починаються з тихого, меланхолійного вступу, і часто половину композиції вокал супроводжується лише спокійним фортепіано. Проте раптом музика потужно вибухає гітарами та ударними. Або ж не вибухає, а просто спокійно доводить розпочату історію до кінця. Ця музика змушує людей у залі заглиблюватись у себе, пробуджує у кожному якісь розмиті спогади, від яких щемить серце. Багато хто слухає із заплющеними очима, повністю заглибившись у музику. Але час від часу вона змінюється настільки несподівано, що змушує кожного звернути погляд на сцену та невідривно дивитись на музикантів. А ті постійно міняються ролями – фронтмен Данкан Етвуд змінює клавішні на гітару, Бен Пейджет та Річ Седлер по черзі виконують гітарні та басові партії. На сцені з’являється то скрипка, то другий, менший набір барабанів.
Звучання Blueneck меланхолічне та емоційне. Проте самі музиканти – дуже привітні та веселі. Протягом усього виступу в проміжках між піснями вони обмінюються жартами одне з одним та зі слухачами. А після закінчення концерту, оточені натовпом прихильників, охоче спілкуються з ними, роздають автографи та відповідають на запитання.
Загалом виступ триває майже півтори години. Серед пісень – і нові, з цьогорічного альбому «Repetitions», і композиції з попередніх двох платівок. Після закінчення виступу зал потужними оплесками змушує музикантів повернутись на сцену та зіграти ще одну композицію на біс. Вони дякують київській публіці за теплий прийом та обіцяють невдовзі повернутись.
Сет-лист концерту Blueneck, 20 жовтня, Київ, музей І.Гончара:
1. Pneumothorax
2. Oig
3. Le.465
4. Sawbones
5. Lilitu
6. Venger
7. ub2
8. Epiphany
9. Revelations
10. Low (на біс)