категорії: репортаж

Дощ та політика не завадили проведенню ювілейного фестивалю Славське Рок

теґи: Славське-рок, фестиваль

Славське Рок

Цього року один із найпопулярніших фестів України святкував свій ювілей – 5 років. Організатори зробили все можливе, аби цей open-air пройшов на висоті. Але на заваді стали дві найголовніші проблеми – погода та політика.
День перший. 29 липня
Нововведенням цьогорічного фестивалю було нове розташування великої сцени. Стадіон, на якому чотири роки поспіль співали гурти та танцювали люди, готують до Євро-2012, тому цього року туди зась.  Все інше залишилося незмінним – ведучий Зіна, щасливі організатори, Карпати, намети та улюблені гурти.

Славське Рок

29 липня дійство у Карпатах лише розпочиналося. Люди з наметами та гумовими чоботами виходили з вагонів потягів. Але їх було не так багато. Перед вечірньою сценою стрибало лише кілька сотень слухачів. Відкривав фестиваль гурт «Ніагара». Також п’ятничного вечора виступили «Jack O’Lantern», «Sztywny Pal Azji», «Піккардійська Терція», «Dritte Wahl». «Пікардійці» навіть спеціальну програму підготували, а хедлайнери вечора «Dritte Wahl» приїхали із Німеччини та радували гостей фесту справжнім німецьким панк-роком.
Загалом, за словами очевидців, вечір пройшов спокійно та звісно… під дощем.

Славське Рок

День другий. 30 липня
Цей день ознаменувався неймовірною кількістю нових людей. Про дощові Карпати вже знали всі, але це не зупинило відвідувачів. Із самого ранку з вагонів потягів просто хлинули люди. З наметами, чоботами, у дощовиках та вже дещо на підпитку.
У суботу відбулося відкриття малої сцени. Першим виступив гурт «Недаремно» – молоді хлопці та дівчата й справді приїхали на фестиваль недаремно, їм вдалося зарядити енергією публіку і цей позитивний заряд тримався аж до самого кінця. Народ танцював разом із гуртом «Малхолланд Драйв» та «Мінаморалі», підспівував гурту «SWEETLO», а закрили денну сцену хлопці з гурту «Ренесанс», які радували слухачів своїм халабуда-роком.

Славське Рок

Вечірня сцена була ще гарячішою. Ані прохолодна погода, ані болото під ногами не змогли завадити веселитися на повну. У суботу під сценою танцювало близько 4000 людей.
Гурт «WashingTones» відкривав вечірню сцену,  «Los Colorados»  порадував публіку новими хітами та, звісно, відомою (без перебільшення) на весь світ «Піснею Каті Перової «Ти гарячий і холодний»», «Трутні» співали свій весільний-рок (саме так ознаменували їхній стиль відвідувачі фестивалю), а «Animals’ Session» вже традиційно вражав вокалом та презентував глядачам свою першу платівку.

Славське Рок

Закривав цей фестивальний день гурт «Гайдамаки». Соліст у червоних шароварах та з голим торсом не лише співав, грав на сопілці та стрибав, а й встиг побувати на руках у своїх фанів – молодь у прямому значенні «носила» Олександра Ярмолу на руках.
Після виступу гурту «Гайдамаки» стало відомо, що вони не лише закривають вечірню сцену, а й взагалі закривають фестиваль.    

Славське Рок

День третій. 31 липня
Третій день фестивалю «Славське Рок» скасували через день жалоби, який був оголошений Указом президента 31 липня через загибель гірняків на шахтах Донецької та Луганської областей.
Цей день мав бути найгарячішим та найдрайвовішим. На сцені Славське Рок мали виступити «SWEETLO», «Гапочка», «Ot Vinta», а хедлайнерами цього вечора мав бути гурт «Тартак». Також не вистипули молоді гурти, для яких мала сцена на Славське Рок могла стати хорошим стартом, і які саме тут могли б знайти прихильників своєї творчості.  
У неділю музики не було. 

Славське Рок

«Бабцю, дайте 20 гривень на пиво!», – з таким проханням звернулася компанія вже добре піддатих панків до старенької бабусі. Холодна погода сприяла надмірному вживанню алкоголю, тому під час концертів, під час прогулянок чи просто посиденьок можна було спостерігати далеко нетверезу молодь у великій кількості. Хлопці та дівчата зігрівалися як могли і тим, на що вистачало грошей. Як наслідок – велика кількість людей, з ніг по вуха у багнюці, які періодично падають на інших відпочиваючих, але їм точно не холодно.

Автор: Вікторія Білега

Автор фото: Олександра Сторожук