категорії: репортаж стаття

Джаред Лето запросив українців до родини 30 Seconds to Mars

теґи: 30 Seconds to Mars, Міжнародний виставковий центр

30 Seconds to Mars

«Ви знаєте, ми ніколи не думали, що зможемо приїхати до такого гарного та екзотичного місця як Україна і зіграти шоу. Ми дякуємо вам з глибини наших сердець. І я обіцяю одну річ: Ми повернемося до України!» – промовляє Джаред Лето зі сцени, розмахуючи великим українським прапором під час передостанньої пісні. На шиї у Джареда намальована українська символіка. Вже за кілька хвилин він покличе до себе на сцену десятки українців і заспіває в останнє. А поки що тисячі фанів гурту «30 Seconds To Mars» нестримно кричать від задоволення. Раніше вони і не мріяли, що їхній улюбленець Джаред Лето стоятиме за кілька метрів і розавадиме компліменти українцям.

У неділю, 12 грудня в Києві біля входу в МВЦ закінчувалася черга, яка вела майже від самого метро Лівобережна. Так українські прихильники американського гурту «30 Seconds To Mars» очікували концерт. Вони вистояли близько двох годин, щоб зайти всередину. І там їх зустріла "приємна" несподіванка: ще дві години чекання та півгодинний виступ невідомого нікому гурту на розігріві. Все це з мужністю та не дуже цензурними висловлюваннями витерпіли прихильники, щоб нарешті почути своїх улюбленців.

30 Seconds to Mars


Пускати до МВЦ почали після 16:00, проте навіть на запланований початок концерту (19:00) охочих зайти всередину було ще дуже багато. Кожної секунди, пройшовши не надто сувору перевірку охоронців (напої та їжу забирали, а от фотоапарати пронести можна було), до великого ангару заходили щасливі обличчя, заповнюючи фан та загальну зону. На окремому трохи вищому за підлогу прямокутнику (біля звукорежисера), а потім і на самій сцені,  розмістилися щасливі власники «Golden tickets». Так, саме вони мали змогу побувати на саунд-чеку, поспілкуватися з гуртом та постояти на сцені, заплативши за це близько 400-600 євро. Ті, хто віддав за квиток 700 гривень, штовхалися у фан-зоні.
Після годинного чекання на сцені почали з’являтися люди. Звісно фани сподівались почути нарешті «марсів», але це були не вони, а російський гурт «Silver Pills». Яким чином на розігрів потрапив саме цей колектив, невідомий майже нікому у цій залі, присутнім було зовсім не зрозуміло. Тому і сприйняли його "дуже щиро та привітно", викриками «Геть». Коли ж гурт закінчив свій напівелектронний виступ, техніки почали готувати сцену для головного колективу.
У цій півгодинній паузі прихильники раділи кожній людині, яка з’являлась на сцені. Кожне затихання звуку між треками, що грали з колонок, всі сприймали, як кінець своїм очікуванням. Найбільше порадував присутніх технік «30 Seconds To Mars», який ходив, розмахуючи в різні боки своїм довгим світлим волоссям і був напрочуд схожий на вікінга.

30 Seconds to Mars


О 21:00 годині в залі вимкнули світло, прихильники зреагували шаленими оплесками. Всі зрозуміли: зараз почнеться шоу.
Барабанні удари, короткі білі спалахи, стрибаючі в такт музиці жовті вогні. Тисячі мобільних телефонів, підняті якомога вище, щоб знімати. На сороковій секунді «Escape» у залі запанувала темрява та пролунали перші слова «Time to escape» Джареда Лето. Вже за 30 секунд його голос стих, щоб вибухнути разом з залою фразою «This is war». Потужний вибух підтримували десятки ліхтарів, які почали світити в зал зі сцени. Знову секундне затихання музики під гул аудиторії, слова вокаліста гурту Джареда: «Jump! Jump! Come on!» і нестримні шалені удари барабанщика Шенона Лето – початок «Night of the hunter».
Багато присутніх саме в цей час втрачають розум від свого улюбленого гурту. Так, ця пісня просто увірвалась цього вечора в голову кожного і розірвала на шматочки, як у ній співається, емоції всіх. Проспівавши пів пісні, Джаред простягає мікрофон до зали, де фани одноголосно викрикують приспів. Лето розмахує руками під міцні удари барабанів, бігаючи з одного кінця сцени в інший, ніби диригуючи фанами, які розтягують звуки: «О-о-о».
Наступною була зіграна заголовна композиція з другого альбому – «A beautiful lie». Фронтмен гурту привітався з фанами фразою: «Як справи, Україно?» («How you doing, Ukraine?»). Зал відреагував криками. Відігравши ще одну пісню, а саме «Attack», з другого альбому, гурт перейшов знову до останнього.
Виконавши «Search and Destroy» майже до кінця, Джаред перед останнім приспівом змусив присутніх стрибати, закликаючи «Jump!», і подякував всім російським словом «Спасібо». Поки фани хором співали першу частину пісні «Vox populi», фронтмен «стріляв» у них світлом з великого ліхтарика. Фразу «Did you ever believe?» Лето співав, обертаючись навколо себе, а на слові «Stop» все на секунду затихло. У кінці композиції він закликав: «Підійміть ваші руки догори і дайте мені почути ваші крики», зал одразу ж виконав прохання.

30 Seconds to Mars


Зачекавши поки зал заспокоїться після треку, Джаред промовив фразу, яка змусила всіх знову спалахнути емоційними криками: «This is war». До цієї композиції фани готувалися кілька місяців, обговорюючи флешмоб у групах в соціальних мережах. Щоправда, за два дні до концерту ту ж саму ідею продемонстрували росіяни, але українців це не спинило.
На слові «Fight» приблизно половина залу підійняла в гору листочки А4 з відповідним написом. В кінці ж треку їх перегорнули на «The war is Won». На флешмоб вокаліст відреагував словами: «Дякую. Це було гарно».
Виконавши спокійну ліричну «100 suns», Джаред Лето звернувся до залу: «Як ви там себе почуваєте?». І зі словами «Я люблю цю країну дуже сильно», почав знімати з себе куртку.
«Ви готові танцювати? Ви готові стрибати вгору і вниз? Ви готові бути скаженими? Я такий щасливий, що я нарешті в Україні!». Фразу «Я хочу сказати одну річ: «Ну что стоишь как дуб» публіка сприйняла бурхливими оплесками, хоча багато чув її вже неодноразово.

 

Джаред кілька разів фотографував публіку і обіцяв викласти фото у власному твіттері, щоправда поки не виконав обіцянки.
«Наступна пісня не моя, не наша, це ваша пісня!» розповів фронтмен про «Closer To The Edge». Джаред попросив фанів підійняти руки догори та кричати «No! No! No!» та провів коротку репетицію з ними. Навіть по закінченні треку, він підбурював скандувати «No No! No» і оцінив роботу як «fucking pеrfect».
Після такого шаленого ритму, гурт дав прихильникам приємно відпочити під  акустичні «L490», «From yesterday» та «Alibi».
Перші акорди цієї пісні не впізнав майже ніхто, але на приспіві співав весь зал, емоційно та надривчасто виконав співак відому композицію Lady Gaga «Bad romance». Одразу без жодної перерви залунала «The Kill», під час якої Джаред Лето вже традиційно для всіх концертів спустився до публіки. Фани могли з відстані кількох сантиметрів розгледіти свого кумира. Ті, до кого, він встиг доторкнутись, пообіцяли друзям рік не мити руки.

 


Перед піснею «The Fantasy» Джаред встиг поріднитися з українцями і прийняв їх у сім’ю «30 Seconds To Mars». І це були не всі приємні новини для фанів, трохи пізніше він роздавав компліменти: «Ви гарні, я такий радий бути тут», і пообіцяв українцям, що гурт обов’язково повернеться.
Спілкуючись з фанами, Джаред вирішив продемонструвати свої здобутки у вивченні іноземних мов: «Ах, Одеса, жемчужина у моря», «А на*** попу гармонь?» – ці два вислови, а також попереднє про «дуб» – три речення, які він постійно повторює українцям та росіянам.
Попросивши увімкнути світло, щоб краще бачити публіку, Лето продовжив свою розмову з фанами: «Як багато людей бачили цей маленький фільм на пісню «Hurricane»? Якщо ви не бачили, будь ласка, йдіть додому, переконайтеся, що вам більше 18 років. Це не для дітей. Ви знаєте, є одна частина, яку мені потрібно, щоб ви заспівали цій пісні, що має назву «Hurricane». Коли я кажу: «Do you really want me?». Джаред починає співати, одразу ж підхоплюють фани. Він зауважує: «Це дуже гарно. Якби я міг заспівати це вашою мовою, це звучало б набагато гарніше. Окей, якщо у вас є телефони, підійміть їх догори». 30 Seconds to Mars


Кінець концерту наближався останньою піснею та найочікуванішим моментом для всіх присутніх. Саме під час пісні «Kings & Queens» вокаліст мав запросити фанів на сцену.
Джаред звернувся до всіх у білому і, показуючи рукою, вибирав людей. В мить ті, хто мав шось відповідного кольору почали крізь тисняву пробиратися до сцени. Цю потужну масу щасливчиків на сцені стримував все той самий технік-вікінг. Зупинившись посеред пісні, фронтмен зазначив, що це остання пісня, яку вони грають у Києві цього року, тому всім треба поскаженіти. На прохання Лето кілька тисяч осіб присіло, щоб потім одночасно підстрибнути та об’єднатися у в польоті.
Подякувавши та зізнавшись у коханні Джаред разом з гуртом покинув сцену. Стомлені фани, постоявши кілька секунд, почали прямувати до виходу. Вже потім вночі, спілкуючись між собою у соціальних мережах, вони обговорюватимуть, чому ніхто не залишився і не кликав гурт на біс. А поки всі намагались впорядкувати свої емоції та почуття. Занадто довго фани чекали цього концерту: ще з літа збирались ці переживання, щоб вибухнути тільки зараз. Напрочуд великими були сподівання та мрії прихильників. Тому для частини присутніх концерт здався недостатньо потужним, за їхніми словами Джаред не виклався на всі 100, а організатори як завжди затягнули початок. Але для тих, хто дійсно любить музику цього гурту концерт був неперевершеним.

 


Щодо самих музикантів, для них це був лише черговий вечір у маловідомому холодному місті. Хоча у своєму твіттері вони позитивно написали про Україну.
Першим відгукнувся Джаред: Thank you Ukraine!!!!!! We miss you already
Далі Шенон:
Thankyou Kiev for an amazing show!!!!
До речі, Шенон Лето поділився з Фадієзом своїм враженням від українських фанів. «Я люблю їх. Вони дуже пристрасні, loving, гарні люди. Я не можу дочекатись, коли повернусь», – сказав Шенон. Після концерту, вже біля готелю, він погодився пороздавати фанам автографи. Гітарист Томо був ще більш привітним до своїх прихильників, фотографувавшись близько 15 хвилин з ними. А от Джаред, вийшовши з машини, одразу зайшов у готель. Деяких шалених фанатів це не спинило, вони чекали гурт аж до 6 ранку.


Концерт «30 Seconds To Mars» в Києві мав бути визначною подією для всіх фанів колективу. Але після виступу у багатьох залишилось якесь почуття невизначеності. Багато хто відчував ніби чогось не вистачило. Одні кажуть, що Джаред не дотягнув, не доспівав, але це можна зрозуміти, адже гурт їздить в турі вже більше 14 місяців, тому може бути вже втомленим. Безумновно наклала свій відбиток і застуда Лето. Не всім сподобалось, що вокаліст майже під час усіх пісень постійно давав співати залу, адже прийшли послухати його. Інші жаліються, що фани були не надто активними, стояли, не рухаючись, і не співаючи, ніби випадково потрапили на концерт. Насправді, активність фанів залежала від їхнього місця перебування у залі. Якщо в кінці другої фан-зони було вільне місце, то на початку першої – була дуже сильна тиснява. Через тисняву і довге очікування, дівчатам, які столи прямо під сценою постійно ставало погано. Охорона неодноразово витягала звідти вже непритомних людей і передавала вже поза залою в руки лікарям. Окрім цього, у фан-зоні періодично невідомо звідки з’являлись хвилі, які просто валили присутніх на підлогу. В основному в центрі фан-зона була заповнена дуже щільно, проте по боках можна було спокійно стояти не в натовпі. Тому кожен міг обрати собі зручне місце, судячи зі своїх сил та можливостей.

Tomo Milicevic і Shannon Leto біля готелюTomo Milicevic і Shannon Leto біля готелю

 

 

 

 

 

Якщо про гурт та атмосферу фани між собою сперечаються, то про організаторів вже традиційно їхня думка збігається. Основне питання виникло стосовно розігріваючого гурту, якого майже ніхто взагалі не знав. Також присутні хотіли побачити екрани, які б транслювали концерт у залу, адже сцена була не надто високою аби всі могли бачити щось окрім яскраво синього волосся Джареда.
Однак 30 Seconds to Mars це не просто музиканти, це справжнє явище світового масштабу, яке об’єднує людей з багатьох країн, Джаред на сцені – справжній друг для публіки, проповідник власної релігії, який під акомпанемент заворожуючої музики влаштовує польоти на уособлюючий війну Марс, хтось виходить раніше, а хтось йде до кінця.

Трек-лист:
1. Escape
2. Night of the hunter
3. A beautiful lie
4. Attack
5.Search and Destroy
6.Vox populi
7. This Is War
8. 100 suns
9. Closer To The Edge
10. L490

11.From yesterday
12. Alibi
13. Bad romance (Lady Gaga cover)
14. The Kill
15. The Fantazy
16. Hurricane
17. Kings & Queens