категорії: репортаж

Рокери з Івано-Франківська влаштували у Києві "гуцульську дискотеку"

теґи: Бінго, Карна, Фліт

Фліт15 квітня в столичний клуб «Бінго» спустилися з гір із концертом «вуйки з полонини». Кияни гостинно приймали два майже легендарні українські гурти з Івано-Франківська. Один з них починав з «легенького» і грає «важке». Інші ж, обожнювали розчавлених на дорозі тварин, а тепер виконують «інтелігентний рок-н-рол». Два титани української сцени з Карпат: Карна і Фліт.

Запланований концерт мав починатися о 19.30. Запізнилися в правилах хорошого тону якраз на півгодини, за цей час у залі була вже помітна  західноукраїнська атмосфера. Публіка сміялася і підбадьорювалися, а напрочуд активні посідали в рядок, стукаючи у ритмі музики по колінах. Прикрашено все ж було у стилі «Карни» – усюди розвішані зображення  двох неповних місяців.   

О 20 годині з-за куліс було чути щось на зразок «егегегей» від Льоші (вокаліста гурту «Карна» –Фліт авт.) – у співзвуччя з музикою він розминав свій голос. І дійсно, було, що розминати! Через хвилину всі музиканти вже стояли на сцені, вітаючи київських шанувальників. Розпочали одразу з нового матеріалу, не так давно гурт видав платівку з однойменною назвою, отож першою була пісня «Залиши». Дуже порадувала гарна, якщо не сказати чудова якість і налаштованість звуку на клубному апараті. Але здивувало спокійне стояння народу, особливо перших рядів. Було помітно лише деяких людей, що підспівували. Всі дивилися на сцену і слухали «Карну», немов зачаровані. Так пролетіли дві пісні. Після цього слухачам було запропоновано поринути «В обійми сплячого сонця», якраз тут сонце заснуло, а народ прокинувся, почався драйв. На сцені «Карна» відчутна набагато важчою, ніж на записах і особливо потужною. Суб’єктивна думка, щодо запоруки успіху цього концерту – хороший звук та надзвичайно мелодійний голос вокаліста, що поєднувався з важкими гітарними рифами, альбом не є настільки драйвовим, у порівнянні з "живим" виступом. Приємною також була і енергетика, якою хлопці ділилися з присутніми. Цікаві пісні про «дідька», «Штефана, у якого щось велике, і що ходить у Чорну гору…», все це розбавляли лірикою, а перед найулюбленішою ліричною піснею «Моя мила», влаштували «Гуцульську дискотеку», розказавши, як можна танцювати на голові. На біс гурт вийшов лише раз, порадувавши прихильників.

КарнаДалі, без перерви в нон-стоп темпі на сцену підіймалися «Фліти». Під час перемикання дротів, складання ударних та налаштування інструментів фанати дружно проспівали декілька пісень гурту.

Нарешті і «Фліт» розпочали. Свою програму хлопці вирішили зробити трохи іншою, оскільки за їх словами, нещодавно в Києві вони вже були, тому всіх слухачів чекали приємні сюрпризи. Першим було презентовано матеріал з останнього альбому, а п’ятим треком був один з найновіших – «Плачуть небеса». Далі повернулися до старих хітів, але немов була в них нотка чогось нового. Чи то хлопці дійсно подорослішали? Народ реагував на «Фліт» дуже жваво – виявилося, що зібралися тільки справжні поціновувачі української музики. Хоча серед такої "інтелігенції" можна було розгледіти хлопців з чубами сторчака. Після ліричної і пісні «Ореста вбили» звучала також нова, одна з небагатьох англомовних – пісня «Open your eyes», хоч гурт не так давно почав включати до репертуару англомовні треки – цього разу акценту у вимові було значно менше. Ще кілька старих хітів і настала черга одного з найстаріших («Диво гриб») саме тут потужного концертного драйву не витримала одна з струн гітари Володимира Новікова (ритм-гітара / вокал) – але страшного нічого не сталося, «старКарнаа бойова подруга» у формі Les Paul також приїхала з ним. Всього відіграли 25 пісень та пішли зі сцени. Але не так все було просто – дружним тупотінням ніг і скандуванням «Фліт!» музикантів повернула публіка. На останок зіграли ще дві пісні і вже тоді, здається не було сил ні у публіки, ні в учасників гурту.

Чекаємо нових зустрічей!

Трек-лист «КАРНА»:

1.      Залиши

2.      Хмара

3.      В обіймах сплячого сонця

4.      Це твій останній сон де йде війна

5.      В хаті моїй дідько

6.      Про Стефана

7.      Остання пісня

8.      Дитино

9.      У полум’ї війни

10.   Ті, що танцюють на голові

11.   Моя мила

12.   Сміття

13.   Ми будемо разом

14.   Безнадійно хворий

15.   Летимо

16.   Казка

Трек-лист «Фліт»:

1.      Невже не в цьому кайф?

2.      Така мала

3.      Слова твої

4.      Новий день

5.      Плачуть небеса

6.      Моя планета

7.      Їжачок

8.      Такий самий

9.      Рушай

10.   Де би ще

11.   Ореста вбили

12.   Open your eyes

13.   Спаплюжений

14.   Дисгармонія

15.   Там був я

16.   Не ми

17.   Диво-Гриб

18.   Критик

19.   Вийди моя люба

20.   Таблетка

21.   Колискова

22.   Знати достатнього

23.   Згаяний час

24.   Всі шляхи є схвалені

25.   Всі в пошуках