категорії: репортаж

«Блакитний вогник» гурту Amatory

теґи: [AMATORY], Іншамузика, Бінго, Синій Концерт, клуб "Бінго"

Всього три грандіозних шоу для трьох великих міст влаштував російський гурт Amatory: Москва, Санкт-Петербург та Київ. Чому «синій концерт» 23-лютого доїхав до Києва і чому він такий «синій» розповідали Дмитро Рубановський та Даниїл Свєтлов на влаштованій за годину до концерту прес-конференції.

«Синій, бо святковий. Ідея проведення свята для себе і шанувальників виникла під час святкування нового року, – розповідають хлопці. – А до Києва ми приїхали ще й через те, що це одне з найкращих міст з віддачею публіки. Реально, концерт який мені найбільше запам’ятався, окрім масштабного московського Палацу спорту, де ми зняли такий величезний зал і просто не знали чого очікувати, хоч і підготували феєричне шоу, був дійсно в Києві в «Альта Експо». За це треба дякувати місцевим фанам».

Цікаві факти від гурту цього разу:

  •         «У нашому райдері тепер немає алкоголю – раніше було 20 пляшок світлого пива і 2 темного. Будете дивуватися, звісно. Я знаю, що у Ранеток отакенна пляшка «Хеннесі» (показує руками Даня – прим. авт.) ну і ймовірно, вони її там п'ють. А нам дедалі цікавіше виходити і відриватися тверезими. Драйв концерту не зрівняється з будь-яким алкоголем».
  •         Кавери хлопці і далі гратимуть: «Ми не вважаємо, що це деградація. Ти візьми і спробуй зіграй таке у нашому стилі, це ж теж мізки працюють, значить – творчість присутня».
  •         Єдину іграшку, що тішила хлопців у турах: PSP – відібрала міліція.
  •         З легендами української альтернативи хлопці підтримують зв'язок, а от щоб запросити їх до себе на концерти у Росію якось не випадає ні часу, ні можливостей.
  •         Стосовно нового альбому – хлопці планують випустити платівку восени, тоді й повернуться в Україну, але вже з цілим туром. Обіцяють знову радикальне і дещо неймовірне. – «Все буде знову як з альбомом «VII». З початку казатимуть, що це лайно і плюватимуться, а потім добре послухають і буде всім щастя».

У «саппорті» цього разу було помічено двох дівчат-зайчиків, що бігали в залі і роздавали публіці «сніжинки щастя».

Отож, концерт почався, дякуючи пунктуальним організаторам все було перевірено і налаштовано вчасно. Згасло світло і в колонках почало лунати «Intro», записане для альбому «VII». Під скандування «Amatory» хлопці вибігли на сцену і з першими ударами по барабанах і ревом гітар, фани вже зрозуміли, що це «Эффект бабочки» та почали активно підспівувати. Під час пауз між піснями Ігор (вокаліст «Amatory») хотів «почути кожного», то ж постійно зі сцени лунало «Київ, я знаю, ви можете гучніше!»

«Меня больше нет», «7 шагов», «В глазах твоя жизнь»… Все відбувалось у шаленому темпі, зі слемом та припиненими охороною першими спробами stage diving’у. Далі було зіграно останній хіт –  інтернет-сингл «Багровый рассвет». Нагадаємо, що презентували хлопці його вперше 27 жовтня 2009 року, втім не зізнались хто ж працював на треком. Було відомо лише, що він американець, – відповідно не Тью Медсен та не Джекоб Хансен, які працювали над альбомами гурту раніше.

Ще через  три треки на сцену під свої ж рифи (проте у іншому стилі і значно важчі ніж звикли всі ми чути) піднявся «Міхалич», або Олександр Красовицький, вокал гурту «Animal Джаz». Я чомусь до кінця був певен, що пісню не  омине гроул Ігоря, але помилився. Кавер-версію «Три полоски» Саша виконав сам (ну звісно під музику «Amatory»).

Але це був не єдиний кавер цього концерту. Чим далі, тим цікавіше – «Lady Gaga – Poker Face», «Nirvana – Breed» між хітами з старих альбомів – «Осколки», «Поцелуй мою кровь», «Снег» та новішим, проте більш ліричним «Диши со мной» . Під час одної з пісень публіка розділилась на дві половини та добряче нам’яла один-одному боки у wall of death…

За допомогою охоронців Ігор осідлав огорожу в правій половині залу та цілу пісню співав, сидячи на ній…  Закінчувався концерт вигуками Ігоря «Fuck the Fake» та всіма улюбленим кавером на «Black Eyed Peace – Don’t f**k with my heart». Повернувшись до залу спинами і попросивши підняти руки вгору хлопці зробили свою нову фішку – фото напам’ять. Потім, покидавши медіатори та трек-листи, музиканти пішли зі сцени, а Ігор пробіг огорожу перед сценою від початку до кінця «давши всім 5». Так закінчився «Синій концерт» від Amatory. Чекаємо осені.