категорії: репортаж

Jon Lord виступив у Києві з оркестром

теґи: Deep Purple, Jon Lord, Джон Лорд, Національний палац "Україна", палац "Україна"

Jon LordДо Києва не дуже часто навідуються герої сучасних світових хіт-парадів, частіше це роблять музиканти, яких прийнято називати легендами, проте вони вже не збирають великих залів на батьківщині, тож успішно влаштовують тури країнами СНД, де публіка не настільки розпещена концертами відомих музикантів. Та це все точно не про Джона Лорда (Jon Lord), ця людина по-праву лишається легендарною постаттю рок-музики вже багато років. Саме він в 1968-му році став одним з засновників гурту Deep Purple.

Про його виступ у Києві почали говорити за 3 місяці, відтоді як на офіційному сайті музиканта з’явилось підтвердження концерту в столиці 31 травня, в Національному палаці «Україна».

Джон Лорд привіз із собою унікальний інструмент, який супроводжує його вже дуже багато років – електроорган Hammond.

Jon LordВ програмі виступу музиканта головною складовою є «Concerto for Group and Orchestra», четвертий альбом гурту Deеp Purple, записаний разом з симфонічним оркестром в 1969-му.

У Києві разом з гуртом Лорда «TE band» грав Заслужениий академічний симфонічний оркестр національної радіокомпанії України. Також до них приєднався окрекстр «Київські солісти». Керував цим об’єднанням відомий український диригент Дмитро Логвин.

По-особливому, не стримуючи емоцій, зала зустрічала другу частину концерту, яка складалася з сольних номерів та хітів Deep Purple. Сам Lord їх також не стримував, грав з великим запалом, інколи брав до рук мікрофон і дякував публіці, підходив до краю сцени, брав квіти від прихильників та навіть встиг дати кілька автографів.

Jon LordЧоловічі вокальні партії виконував британський співак Стів Бальзамо (Steve Balsamo), відомий участю в мюзиклах «Jesus Christ Superstar» та «Notre Dame de Pari», доповнювала його польська виконавиця Касіа Ласка (Kasia Laska), яка підкорила всю залу виконанням пісні «The Sun Will Shine Again». Найбільші ж овації зірвали хіти Deep Purple «Child in Time» і «Soldier of Fortune», який Лорд присвятив Ронні Джеймсу (Ronnie James Dio). Під ноти останніх пісень під сценою зібралися найбільші фани, деякі з них кричали та просили зіграти «Smoke on the Water», проте Jon Lord не виконує цю пісню на концертах, для Києва винятку він не зробив. Не зважаючи на це всі були задоволені, як і наймолодші так і найстарші, ті, що слухали творчість Джона ще 20-30 років тому, вони однаково раділи цьому концерту.

На офіційному сайті музиканта зібрані відео зняті фанами на концерті у столиці.

ФОТОЗВІТ З КОНЦЕРТУ>>>