категорії: стаття інтерв'ю

Marakesh: артисти, які не думають про те, як їхню творчість сприйме публіка, швидше за все блефують

теґи: Marakesh

MarakeshКиївський рок-гурт Marakesh нещодавно почав завойовувати нові землі, в рамках останнього туру вони виступили в 9 європейських країнах, відзняли про це повнометражне кіно, а також записали новий альбом в Угорщині.

Про новий диск, враження від туру, а також багато іншого нам розповів Марк "Марік" Гриценко, фронтмен колективу.

 

 

 

Ви нещодавно повернулися з туру Європою, як він пройшов?

Тур пройшов дуже добре, нам все сподобалося, в багатьох країнах нас гарно зустрічали, особливо це стосується Польщі.

Дуже класно було грати для нової публіки, яка нас не знає і знаходити з нею контакт. В багатьох містах тих 9-ти країн, які ми відвідали, у нас це вийшло.

Ми грали також в Гамбурзі у тому клубі, в якому грали The Beatles за 3 роки до того, як стали всесвітньо відомими.

А як взагалі вдалося організувати подібний тур? Ви були ще з якимось гуртом?

Ми їздили самі, нам запропонувало російське концертне агентство, яке робить тури андеграундних колективів з СНД в Європі, і ми погодились, адже якраз записали міні-альбом в Угорщині і хотіли побачити реакцію людей закордоном, тим паче окрім російськомовної версії альбому буде й англомовна. Була нагода зрозуміти чи потрібно вносити ще якісь корективи в альбом, адже він буде просуватися і в Європі.

Яка різниця в організації на території СНД і в Європі?Marakesh

Там все набагато краще, не знаю чому так, мабуть, тому, що там це почало існувати набагато раніше. Навіть для альтернативних гуртів, таких як Marakesh, дуже гарне ставлення і організація, все робиться відповідально і професійно, це був, мабуть, єдиний тур, в якому ми не втомилися, не було жодних проблем.

А чому записували альбом в Угорщині?

Наш друг з Угорщини організував нам 2 концерти там, один в місті Пєчь, це європейська столиця 2010 року, на фестивалі, а інший в Будапешті, для цього він звернувся в творче об’єднання «Keleti Blokk». Їм дуже сподобалася наша музика, а нам сподобалось те, що вони роблять, оскільки ці люди дають альтернативним шанс заявити про себе. Вони запропонували записати у себе міні-альбом.

Він буде більше схожий на «М» чи на електронні сингли?

Це буде рок з електронікою, але там буде багато гітар з овердрайвом, щось середнє між «М» і синглами.

Там є ще певна особливість, нам запропонували використати виключно аналогові синтезатори, яких у них на студії дуже багато, тому на нових записах не буде VST та електронних синтезаторів, всі інструменти живі. Звук у них дуже крутий, для нас це новий досвід.

Коли планується вихід альбому?

Люди які над ним працюють дуже зайняті, у них дуже багато проектів. В липні хочемо його закінчити і звести, ще буде потрібен час для випуски дисків, сподіваюсь видаватимемо в серпні-вересні.

Він буде на дисках чи в мережі як попередній альбом?

Він буде на всьому, цього разу вирішили надати людям вибір, постараємось зі своєї сторони видати його у всіх можливих варіантах.

ДMarakeshо речі, альбом «M» теж мав з’явитись на дисках, але цього так і не сталося, чому?

Його мав видавати російський лейбл «Мегалайнер», який видає диски гурту «Ранетки», але вони сильно порушили умови контракту, поставили нас в таку ситуацію, що ми не могли видати альбом, вони його теж не видавали.

Серія синглів «Cyberblood» закінчилася на третині, ви будете їх продовжувати оприлюднювати в мережі?

Справа у тому, що нас покликали в Будапешт і ми більше не могли дотримуватися графіку синглів. Деякі пісні з «Cyberblood» у вдосконаленому варіанті увійдуть до будапештського міні-альбому.

А фільм про Marakesh теж вони роблять?

Фільм знімає одна з учасників цього творчого об’єднання «Keleti Blokk» Сава Лакош.

Їй теж дуже сподобалася наша творчість, а ми в захваті від її робіт.

Ми тісно співпрацюємо, під час наших поїдок Європою вона нас постійно знімала на сцені і за кулісами, тому буде фільм про те як Marakesh підіймається на «музичний олімп».

Ти просиш людей зробити якомога більше переглядів трейлера до фільму на YouTube, від цього залежить чи з’явиться цей фільм?

Він буде в будь-якому разі, це буде швидше документальне повнометражне кіно, аніж просто біографія гурту, отже планується просування його за законами кінематографу, а для цього його потрібно продемонструвати на тематичних фестивалях. Ми хочемо отримати додаткове фінансування від спонсорів, це достатньо реально зробити в Європі, головне продемонструвати, що цей продукт буде цікавий, тому попросили прихильників набрати якомога більше переглядів на «YouTube» трейлера.

Колись ви сказали, що плануєте зібрати RnB гурт, у вас вже є досвід виступу на одній сцені з Потапом і Настею…

Це був жарт, ми не дуже любимо R’n’B, хоча любимо якісну поп-музику.

Коли альтернативний гурт отримує можливість зіграти на масовому концерті, це прекрасно для розвитку, ми ніколи не обираємо з ким грати.

Є якісь речі, яких Marakesh ніколи не зробить?

Не можна так сказати, ти не знаєш, що буде в майбутньому, як далі будеш жити, маєш бути готовий до змін. Хоча ми, мабуть, не почали б грати вже згаданий death-metal, ось це точно можу сказати.

А з ким хотіли б виступити на одній сцені?

Планувалося, що на День Києва на одному концерті з нами буде Мумий Троль, і для нас було б великою честю з ними виступити, я їхній фан з дитинства, саме завдяки цьому гурту я почав писати власну музику.

З більшістю гуртів, які у мене в плеєрі, хотіли б зіграти, це IAMX, Placebo, Muse, Smashing Pumpkins, Radiohead і т.п.

MarakeshОсь цей маленький хлопчик разом з тобою це твій брат? Він виглядає схожим на тебе, у нього в планах також стати музикантом?

Оскільки сфера в якій він росте на нього впливає, він теж хоче стати музикантом, я йому допомагаю, він навіть виклав в мережу свої треки, я зробив музику для них.

Куди ви поділи другого гітариста?

Він достатньо давно пішов з гурту, зараз ми граємо втрьох, нам дуже добре. Гарно витриманий баланс як в творчому плані, так і в плані наших характерів. Зараз не хочемо нічого змінювати.

Коли ми починали, перший альбом я записав повністю сам, пізніше для альбому «М» я написав музику і слова, але грали вже разом з музикантами, а зараз весь гурт бере участь у творчому процесі.

Ти казав, що дуже не любиш репетиції і репетиційні бази зокрема, як ви їх заміняєте?

У нас немає власної репетиційної бази і мені здається, що мати її надзвичайно дорого, так само дорого її не мати, і крім того ця атмосфера підвальна навантажує неприємно.

Хотілося б відкрити свою студію, де можна репетирувати і записувати, але це плани.

Було б чудово репетирувати в «Keleti Blokk», це величезний комплекс, там 15 репетиційних баз, 3 студії, ти можеш спілкуватися з музикантами, проводити там скільки завгодно часу.

В Києві ти приходиш на базу і маєш своїх кілька годин, ти повинен поспішати зробити щось за цей час. Ми маємо достатньо багато концертів і якщо програма не змінюється, то який сенс в репетиціях? Ми й так знаємо ці пісні напам’ять.

Ми пересилаємо одне-одному якісь заготовки по інтернету, а потім лише починаємо їх грати наживо.

MarakeshТи багато спілкуєшся з прихильниками, ти думаєш про них, коли пишеш пісні, чи ця музика сподобається їм?

Ті артисти, які не думають про те, як їхню творчість сприйме публіка, швидше за все блефують. Але це особистий вибір кожного, я не засуджую тих, хто принципово не бере участь в масових подіях якихось. Мені здається, що немає таких людей, які можуть щиро сказати, що їм плювати на думку оточуючих, всі насправді думають про прихильників, і я в тому числі, але я не пищу спеціально під них, мені подобається з ними спілкуватися, показувати свою музику і якщо їм вона сподобалась, вони стають нашими прихильниками. Для мене думка прихильників має велике значення, більше ніж думка критиків.

Marakesh не збирається робити якісь сайд-проекти?

У нас вони вже є, у кожного учасника гурту, вони в стадії підготовки, спочатку доробимо новий альбом Marakesh, а потім хочемо показати їх, вони дуже прикольні, і дуже відрізняються від того, що робиться в рамках Marakesh.

Це правда, що ти пишеш музику для інших артистів?

Так, я роблю музику для сольних виконавців, в основному мейнстрімових. Це хороший спосіб знайти нові інвестиції в Marakesh, а також я намагаюсь робити щось експериментальне і прогресивне, мені подобається, коли це стає популярним.

Я поки не буду розголошувати імена цих виконавців, але незабаром обов’язково це зроблю.

Ти багато часу проводиш в соціальних мережах, які твої улюблені?

«В Контакті» це геніальний винахід, нещодавно зареєструвався в «Twitter», але він ще не такий популярний у нас.

Люди проводять там багато часу, я сам це роблю, але потрібно також не забувати про реальне життя.

Всі справи гурту я зараз веду, я вимушений спілкуватися з різноманітними організаторами, якщо б я цього не робив, то проводив менше часу. До речі, ми шукаємо менеджера, якщо маєте пропозиції, то пишіть на info@marakesh-m.com.

СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ ПРИХИЛЬНИКІВ ГУРТУ З ІНШИХ КРАЇН СНД ПУБЛІКУЄМО ТАКОЖ ІНТЕРВ'Ю РОСІЙСЬКОЮ.

Вы недавно вернулись из тура по Европе, как он прошел?

Тур прошел очень хорошо, нам все понравилось, во многих странах нас хорошо встречали, особенно это касается Польши.
Очень классно было играть для новой публики, которая нас не знает и находить контакт с ней. Во многих городах этих 9-ти стран, которые мы посетили, у нас это получилось.
Мы играли также в Гамбурге в том клубе, в котором играли The Beatles за 3 года до того, как стали всемирно известными.

MarakeshА как вообще удалось организовать подобный тур? Вы были еще с каким-то коллективом?

Мы ездили сами, нам предложило российское концертное агентство, которое делает туры андеграундных коллективов из СНГ в Европе, и мы согласились, ведь как раз записали мини-альбом в Венгрии и хотели увидеть реакцию людей зарубежом, к тому же, кроме русскоязычной версии альбома будет и англоязычная. Была возможность понять, нужно ли вносить еще какие-то коррективы в альбом, ведь он будет продвигаться и в Европе.

Какая разница в организации мероприятий в СНД и в Европе?

Там все гораздо лучше, не знаю почему так, наверное, потому, что там это стало существовать намного раньше. Даже для альтернативных групп, таких как Marakesh, очень хорошее отношение и организация, все делается ответственно и профессионально, это был наверное единственный тур, в котором мы не устали, не было никаких проблем.

А почему альбом записывали в Венгрии?


Наш друг из Венгрии организовал нам 2 концерта там, один в городе Печь (Pécs), это европейская столица 2010 года, на фестивале, а другой в Будапеште, для этого он обратился в творческое объединение «Keleti Blokk». Им очень понравилась наша музыка, а нам понравилось то, что они делают, поскольку эти люди дают альтернативным артистам шанс заявить о себе. Они предложили записать у себя мини-альбом.

Новый мини-альбом будет больше похож на «М» или на электронные синглы?

Это будет рок с электроникой, там будет достаточно много перегруженных гитар.
Там есть еще определенная особенность, нам предложили использовать исключительно аналоговые синтезаторы, которых у них на студии очень много, поэтому на новых записях не будет VST и электронных синтезаторов, все инструменты живые. Звук у них очень крутой, для нас это новый опыт.

Когда планируется выход альбома?

Люди, которые над ним работают, очень заняты, у них очень много проектов. В июле хотим его закончить и свести, еще потребуется время для выпуска дисков, надеюсь, будем издавать в августе-сентябре.

Он будет на дисках или в сети как предыдущий альбом?

Он будет на всем, на этот раз решили предоставить людям выбор, постараемся со своей стороны издать его во всех возможных вариантах.

Кстати, альбом «M» тоже должен был появиться на дисках, но этого так и не произошло, почему?

Его должен был издавать лейбл «Мегалайнер» российский, который издает диски группы «Ранетки», но они сильно нарушили условия контрактMarakeshа, поставили нас в такую ситуацию, что мы не могли издать альбом, сами они его тоже не издавали.

Серия синглов «Cyberblood» закончилась на трети, вы будете их продолжать публиковать в сети?

Дело в том, что нас позвали в Будапешт и мы больше не могли придерживаться графика синглов. Некоторые песни из Cyberblood, в усовершенствованном варианте, войдут в будапештский мини-альбом.

А фильм о Marakesh тоже они делают?

Фильм снимает одна из участников творческого объединения «Keleti Blokk» Сава Лакош.
Ей тоже очень понравилось наше творчество, а мы в восторге от ее работ.
Мы тесно сотрудничаем, во время наших поездок по Европе она нас постоянно снимала на сцене и за кулисами, поэтому будет фильм о том, как Marakesh взбирается на «музыкальный олимп».

Ты просишь людей сделать как можно больше просмотров трейлера фильма на YouTube, от этого зависит, появится ли он?

Он будет в любом случае, это будет скорее документальное полнометражное кино, чем просто биография группы, планируется продвижение его по законам кинематографа, а для этого его нужно продемонстрировать на тематических фестивалях. Мы хотим получить дополнительное финансирование от спонсоров, это достаточно реально сделать в Европе, главное показать, что этот продукт будет интересен, потому попросили фанов набрать как можно больше просмотров трейлера на «YouTube».

Когда-то вы сказали, что планируете собрать R’n’B группу, теперь у вас уже есть опыт выступления на одной сцене с Потапом и Настей Каменских…

Это была шутка, мы не очень любим R'n'B, хотя любим качественную поп-музыку.
Когда альтернативная группа получает возможность сыграть на массовом концерте это прекрасно для развития, мы никогда не выбираем с кем играть.


Есть какие-то вещи, которых Marakesh никогда не сделает?
Нельзя так сказать, ты не знаешь, что будет в будущем, как дальше будешь жить, должен быть готов к изменениям. Хотя мы, наверное, не стали бы играть death-metal, вот это точно могу сказать. Marakesh

А с кем хотели бы выступить на одной сцене?

Планировалось, что на День Киева на одном концерте с нами будет Мумий Тролль, и для нас было бы большой честью с ними выступить, я их фанат с детства, именно благодаря этой группе я начал писать собственную музыку.
С большинством групп, которые у меня в плеере хотели бы сыграть, это IAMX, Placebo, Muse, Smashing Pumpkins, Radiohead и т.п.

Вот этот маленький мальчик вместе с тобой это твой брат? Он похож на тебя, у него в планах также стать музыкантом?

Поскольку сфера, в которой он растет, на него влияет, он тоже хочет стать музыкантом, я ему помогаю, он даже выложил в сеть свои треки, я сделал музыку для них.

Куда вы дели второго гитариста?

Он достаточно давно ушел из группы, сейчас мы играем втроем, нам очень хорошо. Хорошо выдержан баланс, как в творческом плане, так и в плане наших характеров. Не хотим ничего менять.
Когда мы начинали, первый альбом я записал полностью сам, позже для альбома «М» я написал музыку и слова, но записывали уже все вместе, а сейчас мы предпочитаем заниматься групповым творчеством.

Ты говорил, что очень не любишь репетиции и репетиционные базы в частности, как вы их заменяете?

У нас нет собственной репетиционной базы, и мне кажется, что иметь ее чрезвычайно дорого, так же дорого ее не иметь, и, кроме того, эта атмосфера подвальная нагружает неприятно.
Хотелось бы открыть свою студию, где можно репетировать и записывать, но это планы.
Было бы замечательно репетировать в «Keleti Blokk», это огромный комплекс, там 15 репетиционных баз, 3 студии, ты можешь общаться с музыкантами, проводить там сколько угодно времени.
В Киеве ты приходишь на базу и имеешь своих несколько часов, ты должен спешить сделать что-то за это время. Мы имеем достаточно много концертов и если программа не меняется, то какой смысл в репетициях? Мы и так знаем эти песни наизусть.
Мы пересылаем друг-другу какие-то заготовки по интернету, а потом только начинаем их играть вживую.

MarakeshТы много общаешься с поклонниками, ты думаешь о них, когда пишешь песни, понравится ли эта музыка им?

Те артисты, которые не думают о том, как их творчество воспримет публика, скорее всего, блефуют. Но это личный выбор каждого, я не осуждаю тех, кто принципиально не участвует в массовых событиях. Мне кажется, что нет таких людей, которые могут искренне сказать, что им плевать на мнение окружающих. Все на самом деле думают о поклонниках, и я в том числе, но я не пищу специально под них, мне нравится с ними общаться, показывать свою музыку и те кому она понравилась становятся нашими поклонниками. Для меня мнение поклонников имеет большое значение, более чем мнение критиков.

Marakesh не собирается делать какие-то сайд-проекты?

У нас они уже есть, у каждого участника группы, они в стадии подготовки, сначала доработаем новый альбом Marakesh, а потом хотим показать и их, они очень прикольные, и очень отличаются от того, что делается в рамках Marakesh.

Это правда, что ты пишешь музыку для других артистов?

Да, я делаю музыку для сольных исполнителей, в основном мейнстримовых. Это хороший способ найти новые инвестиции в Marakesh, а также я пытаюсь делать что-то экспериментальное и прогрессивное, мне нравится, когда это становится популярным.
Я пока не буду разглашать имена этих исполнителей, но вскоре обязательно это сделаю.

Ты много времени проводишь в социальных сетях, какие твои любимые?

«В Контакте» это гениальное изобретение, недавно зарегистрировался в «Twitter», но он еще не так популярен у нас.
Люди проводят там много времени, я сам это делаю, но нужно также не забывать о реальной жизни.
Все дела группы я сейчас веду сам, вынужден общаться с различными организаторами, если бы я этого не делал, то проводил меньше времени. Кстати, мы ищем менеджера, если есть предложения, то пишите на info@marakesh-m.com.