категорії: стаття

Новий кліп "Серцевого нападу" запалить ваші серця та Україну!

Чекати вже недовго! Другий за рахунком кліп на пісню «Punk girl» гурту «Серцевий Напад», запалить Україну першого ж літнього місяця. Коли зародилась ідея зйомок, ніхто й не підозрював, що на всіх чекатиме!

теґи: Punk Girl, Серцевий Напад, відеокліп, кліп

Изображение 1025Професійний підхід відомого франківського кліпмейкера Юрія Добруся не зміг уберегти знімальний процес від курйозів та перепитій. Якщо ще можна закрити очі на поламку генератора та труднощі з перевезенням апаратури, то на український менталітет очі чомусь не закриваються. За принципом: «Що упало, те пропало», о 6 годині ранку була присвоєна невідомою особою труба від крану на подвір’ї за декілька хвилин відсутності учасників зйомок. На протязі тільки одного дня, в 16-годинному нон-стопі, з фаст-фудом замість обіду, з розбитими яйцями та розмащеним морозивом (за сценарієм) по обличчі акторів, відбувались зйомки. Під час яких яйця та морозиво постраждали найменше!

 

 

 

Інтерв’ю з лідером гурту «Серцевий Напад» Мітрієм Рябим

1.Чому саме кліп на «Punk girl»?

 Мітрій: Чому б ні? Мали декілька спроб: професійних та непрофесійних. Наприклад зняли кліп на пісню «Субкультура». Знімав наш друг- Андрій Дубинецький. Якість та професійність кліпу не дозволила дати його на телеротацію. Тому залишився в мережі Інтернет, і був побачений міліонами глядачів. Одна подруга мені розповіла, що бачила на тернопільському каналі наш кліп. Це показує, що люди стежать за аудіо та відео творчістю гурту. Не хочу сказати що він взагалі ніякий , просто він не дотягував до формату професійних каналів, таких як Enter, Mtv Ukraine. Але для Інтернет-простору, для місцевих каналів він підійшов. Це наш другий кліп. він буде зроблений на високому, професійному рівні, людиною, яка не перший рік цим займається , і має досвід та досягнення. Плануємо що цей кліп побачать люди на провідних телеканалах України.

2. Яка ж історія створення пісні «Punk girl»?

Мітрій: Вона дуже стара. Написана ще на початку нашої творчості. Важко сказати коли і за яких обставин. Стосовно деяких цитат з пісні: «Під Макдональдсом наср*в»- це було взято після знайомства з фронтменом гурту «Тостер» коли він приїжджав з гуртом «Лузер» виступати у Чернівці у далекому 2005 році. Після того і була створена пісня. Колись чув історію, що він протестував проти фаст-фуду Макдональдса і серед білого дня став перед входом у цей заклад у Львові, стягнув свої штані та наклав купу прямо перед ним. У російського гурту «Смєх» є також пісня про Макдональдс. Це дуже актуальна тема для панк-рок гуртів. У пісні «Punk girl» чітко прослідковуються ідеї протесту проти фаст-фуду, проти фашизму, нацизму.

3. Вона комусь була присвячена?

Изображение 960Мітрій: До нас на репетицію приходила така дівчина як Аліна (знана як Ліліна). Їй ця пісня дуже подобалась і вона просила на концертах присвячувати для неї. Зараз на концертах ми її присвячуємо для всіх панк-дівчат в залі. Це така ніби формула під яку можна поставити яку завгодно нео-панківську дівчину.

 4. Як відбулось ваше знайомство з новим режисером?

Мітрй: Ми довгий час шукали якісь варіанти. Шукали людей в Інтернеті , які б вміли знімати якісні кліпи і за доступну ціну. Був варіант однієї людини з Києва, який знімав кліп для гурту «Роллікс».Ціна складала 5 тисяч доларів. З нашими заробітками від концертів ми нажаль не можемо собі дозволити таку суму. Та на щастя ми вийшли на людину, яка знімала кліпи для гурту франківського «Pizza Boys», «Опіум». Я вважаю, що досить глянути на одну-дві роботи, щоб дійти певного висновку, щоб склалось враження про кліпмейкера. Я знаю що він знімав певні короткометражні фільми, деякі відео роботи музичного плану. Те що я побачив сподобалось і ми вирішили співпрацювати з ним. Юра відповідально до всього ставиться. У нього є гроші, успішно їх заробляє маючи іншу справу. За професією- стоматолог. Має декілька клінік. Зйомки кліпів для нього не є заробітком. Гроші не стоять на першому плані і це дуже важливо. Коли ж творча людина керується лише фінансовими аспектами в неї нічого не виходить. Він займається цим щоб проявити себе як творчу людину, саме це для нього і є найголовнішим.

5. Як проходив кастинг акторів?

Мітрй: Кліпмейкер запропонував в Інтернеті зробити оголошення , пошук головної героїні на кліп. Ми стандартно зробили спам в контакті. Відгукнулась немала кількість дівчат. Висилали заявки на електронну почту. Всі заявки передавали кліпмейкеру. Він просив покласти на нього вибір. Юра визначився з однією панк- гьорл, але в процесі написання сценарію внесли декілька змін. Узгодили, що буде четверо дівчат. Одна з них мала бути головною, але вже на місці побачили , що краще зробити їх всіх на однакових засадах та правах. Марина, одна з акторок, була трошки з гонором , вона хотіла бути найголовнішою. Мала олдскульний вигляд, з ірокезом .Відповідала всім параметрам кліпу. Вперше ми її помітили, коли виступали на «Тарасі Бульба фест». Вона стояла з такими ірокєзними-ріжками, посеред натовпу і дивилась на нас. Вона довела що була головною панк-героїнею, хоча всі чотири дівчини викладались, гарно зіграли і віддались на 100%.

 6. Хто вибирав місце для зйомок?

Мітрій: Кліпмейкер приїхав в Чернівці і попросив поводити по місту. Ми показали декілька варіантів. В першу чергу: університет , церкви, театральну площу, всілякі гламурні місця. Все це було відкинуто. Сказав, що все поп сово і не підходить під такий кліп. Коли ж ми їхали додому обідати, то побачили на Жовтневих озерах сцену. Там ведеться невеличке будівництво. На березі стоять колони, залізні спаї. Для синхрону, частини кліпу де показується гра музикантів, саме це місце було вибрано, як найкращим. По ходу написання сценарію, кліпмейкер сказав, що потрібна ще сцена в парку на лавочці та сцена в якомусь барі.

зйомки у Короні7. Розкажіть про курйозні випадки, до та під час зйомок кліпу?

Мітрій: У наших гітаристів з Луцька є такий термін, як «буковінізм». Коли ти запізнюєшся на потяг хоч приходиш за пів години до відправлення, тобто коли постійно трапляються різні житейські курйози. З нашим колишнім барабанщиком Майклом постійно щось відбувалось. Ми могли їхали в Луцьк і заїжджати на 60 км далі. Організацією більше всього займався я: кліпмейкером, підготовкою зйомок, доставкою обладнання з Луцька та Франківська. Але в останній момент довелось за велику суму передавати всі потрібні матеріали для зйомок вантажним таксі. Тому на день все затрималось. Зранку, коли ми несли все обладнання на зйомки, в шостій годині, прямо на подвір’ї за декілька хвилин нашої відсутності вкрали залізну трубу для крану. Дуже багато було таких моментів, коли здавалось що все проти нас. Та все-таки з шостої ранку до десятої вечора всі викладались до кінця. Подяка всім друзям, які допомагали і виручали у цьому план. На щастя все обійшлось. Все встигли, оперативно зняли за один день, хоч планувались зйомки на два дні.

8. Чи важко було вжитись в роль, і виконати всі вимоги кліпмейкера на знімальному майданчику?

 Мітрій: Взагалі на процес «роздупління» в мене пішло біля трьох годин. На протязі всього цього часу я вислуховував зауваження від кліпмейкера. Було досить важко за відсутності досвіду. До цього не було нормальної зйомки, ні постановки, ані гри акторів. Цього разу все це ми отримали від Юрія, так як ми це бачимо в якихось кліпах про зйомки. Був режисер, який керував всім процесом, який часами матюкався , нервувася . Одразу було видно професійність людини та серйозний підхід , що з цього вийде цукерочка. За годину, дві всі ввійшли в роль . Відчували себе більш вільними, тому й викладались перед камерою на повну.

9. Коли та за яких обставин плануєте зробити презентацію?

Мітрій: Презентація планувалась вже всередині травня. Проте у нас зараз невеличка затримка з альбомом , який мав вийти на початку травня. Людина зі студії потрапила під автівку і зараз одужує після операції. Ми чекаємо на готовий аудіозапис без якого подання кліпу на теле і радіо-канали неможливе. Хочеться щоб і аудіо доріжка була така ж якісна, як і відео. Ми плануємо це все на червень. На протязі всього літа плануємо поїздки по Україні на підтримку нашої роботи. Візьмемо в оренду екран, проектор, тобто будемо їхати на концерти з оригінальним шоу. Буде відеозвіт концерту , презентація кліпу до та після , продаж диску. Нарешті за п’ять років, диск який можна потримати, для симпатиків- поцьомати для антипатиків- розбити чи викинути. Вважаю що в цьому році ми виходимо на якийсь новий рівень. Це не лише зміна музикантів, добровільно чи примусово, ми не опускаємо руки, йдемо до мети, намагаємось класти якісь нові цілі.

10. Які плани на майбутнє, чи вже є якісь заготовки ідеї до зйомок наступної роботи?

 Мітрій:Ми з кліпмейкером дуже здружились. З ним на хороших стосунках, навіть більше дружніх, ніж ділових. І вже десь в середині чи наприкінці літа ми плануємо зйомки кліпу на якусь з нових пісень. Покажемо щось абсолютно нове. За останній рік у нас було дуже багато змін. Нас часто звинувачували, що ми мертва група і немає якогось прогресу. Спочатку пішов гітарист, потім прийшли нові два , змінили барабанщика. Всі ці зміни, після яких гурт оговтувався дуже довго. Це травми після яких треба зажити. Зосереджена увага була на опануванні старого матеріалу і вже зараз ми починаємо створювати новий. Маємо декілька нових треків, є багато ідей. Хочеться зняти якесь цікаве та не дуже дороге відео, з приколами типу як у гурту «Sum41» на пісню «Makes no difference». Чуваки бігають по місту, в магазинах з водяними автоматами і поливають людей, як у нас на обливанийИзображение 1032 понеділок. Наше відео буде на «Черепашки нінзя». Ми переодягнемось в чотирьох зелених тварючок, будемо бігати по місту і витворяти всяку всячину. Можливо це будемо не ми, а якась jackass команда яка має в цьому досвід. Останнім часом дуже багато таких команд пишуть нам із Заліщиків, з Херсону, з Дніпропетровська, з Києва, з Рівного хочуть взяти наші пісні до себе на музичний фон. Просять на це дозвіл. Це дуже приємно. jackass і панк-рок споріднені стилі. Для мене відео- це має бути не просто певний відео ряд, а позитив, що несе якусь ідею з приколами, щоб хотілось це відео бачити знову і знову . Плануємо кинути його на багато українських каналів , шукаємо виходи та гроші на ротацію якщо вони потрібні. Хочеться свій продукт просувати. Можливо це не є по ідеології панк-року олдскульного, такого яким він зароджувався. Нам часто закидують, що ми такий гурт який виступає на змішаних концертах . Для нас найголовніше нести свою музику в маси. Нами ніхто не керує у нас немає ні менеджера ні продюсера, який ставить якісь умови. Ми робимо те що нам подобається, що нам потрібно, те без чого не можемо жити і дуже приємно коли люди це оцінюють. Люди дякують за те, що ми є , кажуть що під ці пісні вони набираються сили, позитиву, ентузіазму. А отже ми живемо не дарма і радієм з того.