категорії: репортаж

Боб Марлі влаштував літо взимку!

теґи: Боб Марлі, ФлайzZzа, арт-клуб "44", регі

ФлайzZza6-го січня на вулиці була справжня зима, мінуси на термометрах, сніги по коліно та ковзанки замість асфальту. Але в київському арт-клубі "44" в цей день не було ні снігу, ні льоду, ні навіть натяку на холод, натомість стояла справжня  Ямайська спека та суцільний позитив. І це зовсім не дивно, адже 65 років тому у цей самий день, у  селі Найн-Майл далекої фізично, але не по духу, сонячної Ямайки народилась людина, якій було призначено принести змінити в цей світ, людина, яка несла свою віру і релігію через музику, людина, яка не зупинялась перед труднощами та життєвими негараздами. Він зробив відомою свою країну, а також подарував музичній культурі світу новий музичний напрям – Реґі. Як ви вже мабуть здогадалися це – Роберт Неста Марлі, відомий в світі як Боб Ма́рлі.

Вечір розпочався показом фільму про життя та музичне становлення відомого музиканта. Фільм, насичений ямайським колоритом  та неперевершеною музикою реґі, розкрив внесок Боба Марлі у музичну культуру світу та допоміг зрозуміти традиції та звичаї "сонячного острову".

Музичну частину заходу відкрила група Манула, яка своїми «позитивними вібраціями» переналаштувала публіку з морозної української зими на тепле сонце і вічне ямайське літо.
 ФлайzZza

Але справжній вибух "тепла і позитиву" був здійснений хедлайнерами свята, луцькою раґа-мафією, гуртом ФлайzZza.  На початку концерту один з фронтменів колективу Андрій Тимчук повідомив дві важливі новини: перша про те, що Боб Марлі живий, а саме у серцях тих людей, які слухають і люблять сонячну музику реґі та інтернаціональну ямайську культуру, а друга про те що група ФлайzZza також жива і готова радувати київських фанів запальними піснями і позитивом своїх текстів.

Гурт розпочав піснею «Сонце» щоб остаточно розтопити зиму в серцях київських слухачів. І це йому вдалося! Публіка розігрілась і почала підстрибувати-підтанцьовувати-підспівувати вже з другого куплету. Стилістику  гурту не можна нвизначити якимось одним словом, це і раґа, і рок, і хіп-хоп, і ска, і фанк, і український народний фольклор, але дух сонячної Ямайки відчувається в кожній ноті і в кожному слові. 

Весь концерт був побудований, як висловився Андрій, «по-наростаючій»: перші пісні були покликані на те, щоб «запалити ФлайzZzaсправжній вогонь», а останні щоб по-справжньому «зірвати дах».  Під час виступу прозвучало багато пісень, як старих і всім відомих хітів, таких як «Банани», «Море», «Небезпечна Зона» та «Коломийка», так і абсолютно нових, але не менш запальних і позитивних: «Казка»,  «Що? Де? Коли?» та «Мати Казали». Ці пісні і стали приводом  для третьої радісної звістки про те, що почав запис третього за рахунком студійного альбому . Ця звістка стала по-справжньому радісною, адже колектив, який випускає повноцінні студійні альбоми кожні два роки можна з впевненістю вважати успішним та перспективним. Закінчив гурт свій виступ «фірмовим» хітом «Джамайка».

Вечірка завершилась «Реґітекою» від діджея Ай Рея. Лунали відомі треки як самого винуватця свята так і інших не менш відомих та шанованих реґі-виконавців. Люди танцювали і веселились до глибокої ночі, як і має бути дні народженні Великої Людини, яка принесла так багато хорошого і доброго в наш світ!

Більше позитивних фото тут