категорії: репортаж стаття

Korn у Києві: чітко і жорстко

теґи: Korn, Київський Палац Спорту, Палац Спорту

Korn

Який концерт стане подією року – сперечалися між собою в мережі прихильники Korn та Muse ще 3 місяці тому, коли стало відомо про обидва шоу. Ми не будемо визначати важливість подій за кількістю заповнених місць у залі, а скажемо, що концерт Korn, який відбувся 30 травня у столичному Палаці спорту, став знаковим. Перш за все через те, що музиканти нарешті добралися й до України. Звинувачення у теперішній неактуальності гурту можна сміливо відкинути, для кожного, хто прийшов до Палацу спорту, цей день особливий, адже це було очікування, яке виправдало себе.
Ще під час того, як людей запускали до зали, тих, хто вже розмістився, розважав діджей Kid Knuckles, музикант який постійно перебуває у турі з гуртом.

Korn
О 19.29 на сцені з’явився технік, який зняв тканину, якою був накрита фірмова підставка для мікрофона Джонатана Девіса, цим самим він дав сигнал публіці про початок концерту. Вже за кілька секунд світло вимкнули, почали лунати перші звуки інтро. Першими глядачі побачили барабанщика Рея Лузьє та сесійного гітариста Веса Гіра, ще трохи і на сцені вже всі музиканти. Джонатана зал зустрів приголомшливим криком, ще мить і починається очікувана «Blind», «Are you ready?», – промовляє Девіс, ствердними вигуками відповідать присутні. В цю секунду концерт остаточно розпочався, кожне слово публіка повторювала за вокалістом, у фан-зоні почався справжній ураган, словом "слем" це просто не назвеш. Люди в секторах не відставали, вони стрибали прямо на своїх місцях. Присутні точно намагалися відпрацювати за іншу половину зали, яка чомусь на концерт не прийшла, втративши можливість побачити справжніх легенд альтернативної музики.  
Після чотирьох жорстких треків гурт дав трохи відпочити публіці і собі, виконавши повільнішу «Alone I Break».


З початком кожної нової пісні зал вибухав, впізнаваючи хіти колективу. Адже саме з найвідоміших композицій з різних альбомів складався сет-лист концерту. Спеціальним подарунком для українських фанів стала нова пісня «Get up» (записана з музикантом та продюсером Сонні Муром, знаним як Skrillex, в минулому лідером пост-хардкор гурту From First to Last), яку Джонатан представив як «It’s a new fucking song». Цю композицію колектив не грав на попередніх концертах в Європі. Попри те, що музиканти вже грали її в США, на сайті коллективу в новинній стрічці з'явилося повідомлення «Korn performed its new single «Get Up» for the first time a few minutes ago at the Palace Of Sports in Kiev, Ukraine».
Також у сет-листі замість пісні «Need To» з’явилася «Throw Me Away».
Музиканти на сцені вели себе так, ніби цей концерт їм самим дуже подобається: Munky постійно щось показував фанам, а Джонатан та Fieldy хитали головами, розмахуючи своїм волоссям.

Korn
Така поведінка колективу на сцені зробила фанів ще активнішими. Всі як один піддавались впливу Джонатана, коли той починав стрибати. І тоді весь зал рухався в такт стрибків вокаліста.
А барабанні удари, підкріплені спалахами жовтих прожекторів не змогли не викликати одноголосні викрики публіки в такт музиці.
Зігравши тринадцять пісень гурт каже «Thank you very much» і йде зі сцени. В цей час фани плескають, скандують назву групи, а хтось з першої фан зони розмахує українським прапором з написом "Korn". Ця перерва між виступом і виходом на біс стає часом для відпочинку фанів, щоб зібратись з силами та відстрибати ще три останні пісні.
Освітлений синім промінням на сцені з’являється гітарист, починає підключатись. Під удари барабанів виходить Джонатан, розхитуючись він тримається за мікрофонну стійку і співає «Falling Away From Me», допомагаючи рухами рук в такт. Зал підхоплює це розхитування. Композиція перетікає в наступну.

Korn
Вокаліст кричить «Hey» і направляє мікрофон до залу, прихильники повторюють. Два барабанні удари і зал знову «Hey». Музика зупиняється, щоб фани сказали своє слово, після чого звучать потужні удари. «Coming Undone» непомітно переходить у трек «We Will Rock You». Поки фани співають приспів, Джонатан стрибає з мікрофоном направленим в зал. Всі присутні підлаштовуються, щоб підстрибувати синхронно.
Аж сім пісень вмістили Korn в одній. «Twisted Transistor», «Make Me Bad». «Thoughtless», «Did My Time», «Clown», продовжвали перетікати пісні одна в одну.
«What’s up Kyiv?» – питає Девіс. І продовжує вже словами «Fuck that» з пісні «Y'All Want a Single», розмахуючи по колу рукою з підійнятим пальцем догори. Зал підхоплює, і тисячі фанів роблять те саме. «Y'all want a single say fuck that» – співає вокаліст, направивши руку до лівого від сцени сектора, потім до центру і правого краю, зал у відповідь кричить. До речі, за 3 хвилини цієї пісні слово «fuck» встигає прозвучати аж 89 разів.

Korn


«Thank you so fucking much. Tonight. Thank you guys. Very very thank you. Goodnight» – прощається Джонатан з Києвом, притуливши руки до обличчя, а потім простягнувши до зали, ніби посилаючи повітряні поцілунки. Ще трохи музиканти затримуються на сцені щоб викинути прихильникам палички, медіатори та навіть пластик від барабану.
Залишають музиканти також і враження, що концерт був коротким, хоч тривав він рівно півтори години. Просто вийшли, так само просто і без перерв відіграли і залишили сцену, промовивши лише кілька коротких фраз. Жодних спецефектів, чітко і жорстко.

Всі фото з концерту >>>

Korn Setlist Sport Palace, Kiev, Ukraine, European Tour 2011