категорії: репортаж

Міка Ньютон, Борис Апрєль - це ще не все чим може порадувати нас українська альтернатива

теґи: Extra! Extra!, Мартьє, NCst, Є-Сенс, Арт-клуб «Чеширський кіт», Карна

KARNAВ суботу, 22 серпня, у київському арт-клубі «Чеширський Кіт», який зручно розташувався на куренівці, відбулась вечірка Alternative Evening. Щоправда гурти які грали того вечора можна впевнено віднести до мейнстріму, хоч і успіхи їхні наразі не надто великі. Але тим не менш у них все ще точно попереду.

Публіка збиралася не надто охоче, тож вечірка пройшла практично «для своїх». Добру половину залу складали самі музиканти та їхні друзі. А музикантів вистачало, всього аж 5 гуртів, серед них: Єсенс, NCst, Extra! Extra!, Martje, та Карна.

О 18.00, коли мав стартувати виступ першого гурту ми ще слухали саундчек, втім вже зовсім скоро, за півгодини, концерт стартував.

Першими піднялися на сцену NCst, гурт з не надто пристойною назвою не зразу, але все ж таки зміг розігріти присутню публіку. Їхня музика нагадує суміш ню-металу та металкору, який доповнює NCstвокалістка, своїм, подекуди, агресивним вокалом, зовні вона щоправда нагадує Міку Ньютон і точно при бажанні могла б стати її двійником. Варто було б також відзначити чудову майстерність обох гітаристів гурту, кожного з яких можна назвати «соло». Ну і звісно важко забути про вигляд басиста гурту, який схожий на такого-собі готичного Бориса Апрєля.

Слідом за ними на сцені з’явились Extra! Extra!, вокаліст відразу пожартував про те, що зараз лунатиме «попса» і важкі рифи не зможуть її перебороти. Вже за хвилину залуна «Єва», впевнено можна сказати – найхітовіша пісня гурту. Відігравши свою стандартну програму, щоправда в оновленій версії, хлопці лишили сцену для гурт Єсенс. Про цей гурт більшість залу здається чула вперше, втім це не завадило їм активно стрибати та підтримувати музикантів, які грали пісні то в одному то в іншому стилі, і хард-рок, і поп-рок, і навіть щось наближене до металу.

Ну а далі вже настала черга гурту Martje, який дав відчути публіці, що таке справді важкий звук та агресивний вокал. Емоційний вокаліст постіно закликав людей підходити ближче до сцени і сам кілька MARTJEразів стрибав з неї в зал, щоправда це не був стейдж-дайвінг як можна було подумати, а щось на зразок тіснішого спілкування з слухачами. І слухачі відповідали взаємністю, стрибали вище, кричали гучніше. Хлопці виконали програму зі свого дебютника, який ось-ось побачить світ, а саме 1 вересня.

Хедлайнером вечора став виступ франківсько-київського гурту Карна. Під сценою сконцентрувалась чимала кількість людей, найбільша за увесь вечір. І не дивно, гурт доволі відомий на теренах України. Щоправда майже всі пісні, які вони виконували були видані ще у далекому 2003-му, в дебютному альбомі гурту «Летимо». Але слухачів це в жодному разі не засмутило, навпаки вони раділи кожній знайомій мелодії та гучно підспівували і ще дуже довго не могли відпустити Карну, кілька разів викликаючи музикантів на біс.