категорії: репортаж

My Own Private Alaska: саундтрек осені

теґи: Fight Music, My Own Private Alaska, Клуб Хліб

My Own Private Alaska

Перший тиждень осені відзначився дуже характерним для цієї пори року концертом.

Коли ще не пізно, а на вулиці вже темно, вдень ще тепло, а увечері потрібно більше одягу, в клубі «Хліб» грав гурт від музики якого «мурахи бігають по шкірі» не гірше, ніж від осінньої прохолоди. Вже вдруге у Києві виступили французькі експериментатори My Own Private Alaska. Просто скрімо гуртом їх аж ніяк не назвеш, це поєднання нестримного вокалу, вишуканих клавішних партій та складних барабанних ритмів. 

Вийшовши на сцену вокаліст гурту запитав у публіки українською «Як справи», публіка відповіла, що у них все добре. Гучними оплесками присутні просигналізували, що хочуть слухати музику. MOPA довго з цим не затримували, почали з хіта «After You», чим ще раз викликали бурхливі овації. Барабанів, клавішних та потужного вокалу вистачило щоб заполонити звуком «Хліб», здається, що якийсь додатковий інструмент міг би лише зашкодити. Слідом музиканти виконали зовсім свіжий трек  «There will be no one», він потрапив до нового EP «The Red Squere Sun».

Впродовж кількох перших кілька пісень публіка поводила себе дуже стримано, люди ставали активнішими поступово. Трек «Ego Zero» був одним з найочікуваніших. «Спеціально для українських фанів стара пісня», – промовив вокаліст і музиканти розпочали. Ось тут люди почали виявляти вже значно більше почуттів до французьких гостей.

My Own Private Alaska

Ще один хіт «Where did you sleep last night» («My Girl») присутні впізнали з першої ноти зіграної клавішником і одразу ж почали підспівувати. Вдячна публіка почала скандувати «MOPA» після завершення її виконання. Лідер гурту все частіше почав вставати зі свого стільця, підходити до краю сцени та нахилятися до натовпу. Чим далі, тим більше руйнувалися кордони між музикантами та прихильниками, відбувалося емоційне єднання. Люди також нахилялися до сцени, намагалися поближче простягнути руки.

Ще одна нова пісня «Speak to me» була тепло сприйнята публікою, але розворушив остаточно її трек «Anchorage», в залі вже розпочалася штовханина, яка переросла в невеликий слем. Далі гурт представив абсолютно нову пісню «Innocent». Перше живе виконання, яке відбулося саме в Києві, можна вважати вдалим, прихильники MOPA оцінили трек.

Останньою в списку була «Just Like You And I», її лідер MOPA назвав простою піснею, зазначивше, що час від часу він робить не дуже розумні речі. До таких точно не можна було зарахувати його стейдж дайвінг під час цього треку.

My Own Private Alaska

Публіка пронесла вокаліста на середину зали та успішно повернула на сцену. Відчуваючи швидке закінчення концерту люди все менше стримували свої емоції, та справжню міць показали вже після того як гурт залишив сцену. Відпочивши всього кілька хвилин музиканти повернулись на вимогу публіки, яка весь цей час скандувала «MOPA». 

Втомлений, але задоволений гарним прийом  гурт виконав ще дві пісні. Першою була «Die for me». Поведінка людей біля сцени викликала б велике здивування, якщо була б такою в якомусь іншому місці. Хаотичні конвульсії, ось як коротко можна охарактеризувати стан, до якого їх довели My Own Private Alaska. Неначе вражені великою, напругою рухалися прихильники французів біля сцени. Другою піснею виконаною на біс була «I am an island». Швидкий трек, який остаточно добив присутніх своєю потужністю. MOPA затягнули пісню, додали їй більше експресивності, клавішик з великою силою бив по синтезатору цілою рукою, здавалося, що клавіші зараз полетять в різні боки. Напруга зростала, але продовження більше не було, MOPA обмежились однією годиною. Музиканти залишили сцену і більше не піддвалися на вмовляння публіки, обмежились лише фото та автографами. 

Автор відео: