категорії: репортаж

Сольний концерт лідерки гурту "Мельница" відбувся у Києві

теґи: Мельница, Хелавіста, ЦКМ НАУ

Хелавіса6 березня у залі ЦКМ НАУ російський гурт «Мельница» завершив свій тур Україною сольним концертом Хелавіси у Києві. Концерт мав назву «Леопард у Києві» і був презентацією нового сольного альбому лідерки гурту – «Леопард в городе». Як зазначила сама пані Хелавіса на початку, у концерті беруть участь ті самі музиканти, що й в проекті «Мельница», проте вони грають дещо іншу музику та й ведуть себе на сцені трохи інакше.

До речі, саме її розмови із залом створили якусь «не концертну» атмосферу – так ніби старі друзі прийшли прогулятись.

Декорації позаду музикантів зображали захід сонця, узбережжя та Стоунхендж тільки підкреслювали створене враження.

 ХелавісаДо програми увійшли маловідомі авторські композиції Хелавіси на власні слова та на вірші відомих поетів, зокрема, співачка виконала сонет Петрарки. Також звучали відомі пісні гурту «Мельница», перші звуки яких незмінно зустрічалися бурхливими оваціями. Хелавіса заспівала «Белая кошка», «Двери Тамерлана», «Сказка о Дьяволе», «Королевна». Проте в одній із перерв між піснями вона зізналась, що хоче відокремити репертуар свого сольного проекту від композицій, які асоціюються із усім гуртом. Яскраву частину концерту склали інструментальні пісні. Пані Хелавіса окремо відзначила, що їх вони полюбляють і навіть віолончеліст групи записав нещодавно інструментальний альбом (разом із ще трьома віолончелістами). Також і сама композиція що дала назву і альбому, і концерту є інструментальною. Проте, саме пісні створили враження ніби ця прекрасна ельфійка затягла нас чарами до своїх чарівних володінь і лишила там танцювати під опівнічними зірками.

На останок хочеться згадати про несподівану реакцію Хелавіси на досить оригінальний дарунок фанів : «мило... зараз пХелавісаісня в тему буде! » – сказала пані О’Шей, показуючи всім щойно подаровані їй наручники.

І ще, згадуючи не по весняному холодну погоду в день виступу, а також те, що «Мельница» ще жодного разу не приїжала до нас влітку, так хочеться помріяти про те, щоб хоч на одному з багатьох цьогорічних фестивалів можна було б почути чарівний голос пані Наталі О’Шей та музику цього чудового гурту.

Фото: Лілія Кляцевич