категорії: репортаж стаття

Guano Apes: "Нашою головною помилкою було те, що ми не приїжджали до України раніше"

теґи: Guano Apes, ЦКМ НАУ

Guano ApesЦьогорічна зима холодна та морозна? Хто сказав вам таку дурню – Укргідрометцентр? А може матуся, що попросила надягнути ще один шар одягу перед виходом  на вулицю? Ви жартуєте, ця зима гаряча! Шалена і гаряча, якщо розбавляти її запальною музикою та скаженою атмосферою рок концертів! Зима, яку нав’язують нам звідусіль, скоріш за все остаточно розтанула у підсвідомості тих, хто 15 січня завітав до зали ЦКМ Національного Авіаційного Університету на концерт культового альтернативного німецького гурту Guano Apes. Музиканти після трирічньої творчої відпустки, вирішили знову запалити серця меломанів.

            Завітати «Гуано-мавпи» мали ще минулого року – 10 грудня, проте через сильну застуду, яку підхопила неперевершена вокалістка гурту – Сандра Насіч, концерт довелося перенести, хоча для відвідувачів офіційного сайту було зрозуміло, що застуда – це аж ні як не відмазка, і музиканти дійсно хочуть виступити в Україні та в містах наших малих і великих сусідів. І дійсно – концерт було перенесено на 15 січня, та ще й зі зміною місця проведення заходу, адже із самого початку планувалося проводити концерт в ДК КПІ. На тому ж офіційному сайті, в останньому повідомленні від гурту, з приводу того, що вони живі-здорові та прямують до Києва, музиканти також повідомили, що зараз Німеччина просто завалена снігом, і їм було цікаво, чи така сама ситуація в Україні та Росії. Що ж, їх чекало дещо більше, ніж холодне засніжене місто.

          Guano Apes  Ззовні, приміщення ЦКМ НАУ виглядало досить порожньо і тихо, як виявилось – це надто оманлива картина. Хол будинку просто розпирало від тих, хто завітав на концерт. Всі у нетерплячому очікуванні вибудували довжелезні черги до гардеробу, та активно балакали, очікуючи концерту. Ті кому пощастило здати одяг, юрбилися біля буфету, де літрами купували напої, а також гуртувалися біля столу із «мерчем» гурту – футболками та останніми двома офіційними збірками кращих пісень «Мавп».

            Коли з залу почали долинати записи пісень з колонок, дехто із зовсім нетерплячих почали гукати: «Вони вже почали!», та швиденько побігли до концертної зали, забувши про куртки. Доречі таких людей було одразу видно – адже у верхньому одязі вони так і залишилися до кінця концерту. Все ж, таких було малувато, очевидно більшість все ж таки встигла здати одяг, та розташуватися зручніше, якщо це доречне слово для приміщення ЦКМ НАУ, в очікуванні концерту. Довго чекати не довелося – 15 хвилин – надто вже швидко!

         Guano Apes   І от, весела музика вимкнулуся, разом із світлом у залі. Натовп захоплено почав кричати, свистіти та плескати у долоні, кричати фірмове пост-радянське «СНЕ-ГУ-РО-ЧКА!!!», очікуючи перших жорстких акордів гурту. Але сталося щось, чого ніхто й не очікував – із колонок залунала медитаивна музика далекого сходу. Із сцени до зали почав повзти туман, а центр сцени став освітлений радіоактивно-жовто-зеленим прожектором. У такій атмосфері незрозумілості та спокою, на сцену, по-китайськи склавши руки на грудях, долоня до долоні, повільно вийшли басист Стефан Уде, гітарист Генінґ Румінеп та ударник Деніс Пошвата. Так само спокійно, вони трохи постояли та по-східному відкланялися, після чого стали за свої музичні робочі місця, почавши награвати більш тривожну за попередню мелодію, під яку до натовпу на сцену вийшла фронтвумен гурту Сандра Насіч, в білій пишній одежі.

З перших же її слів та музики, всі зрозуміли, що почали концерт «Мавпи» однією зі своїх найвідоміших робіт – «You Can't Stop Me». Натовп просто шаленів під кожне слово, під кожен акорд, та відчайдушно викрикував слова улюбленої пісні. Судячи з облич музикантів, було видно, що творча відпустка пішла їм на корость – грали вони свіжо, усміхнено, якось легко і не вимушено. Що стосуеться Сандри Насіч – та поводила себе так, як варто було б поводитись багатьом сучасним вокалістам – вона ходила по сцені, і що важливо, співала на кожну із частин залу – від тих хто юрбилися під сценою, до тих, хто спостерігав концерт із найвищих балконів зали. Коротко привітавшись із публікою, гурт зайшовся із піснею «Money & Milk».

 Guano ApesАле не варто думати, що концерт так само й продовжився у класичному «пісня – thank you –пісня –you are greate! – пісня...», навпаки – продовжувалося все дуже неочікуванно, але тим не менш гармонійно та приємно. Після другої пісні, на сцені з’явився ще один учасник проекту – новий гітарист гурту, який працював із «Мавпами» в студії починаючи з другого альбому. «Завжди добре мати ще одного гарного хлопця в гурті!» – прокоментувала появу гітариста Сандра. Третю пісню «Quietly» Сандра співала разом із залом – точніше куплет співала вона, а от із приспів голосно допомагав натовп. Взагалі майже кожна наступна пісня супроводжувалася певною реплікою Сандри, або поведінкою музикантів. Так, наприклад, під час пісні «No Speech», коли бас-гітарист обертався до барабанщика, вокалістка хутко підбігала ззаду, та робила вигляд, що його потрохи гвалтує. Одна з пісень повністю належала залу – після четвертої композиції Сандра майже незвідки дістала букет квітів та подарувала його драмеру, повідомивши залу, що у Деніса – день народження, та почала співати класичну «Happy Birthday», яку щиро і весело заспівала вся зала. Проте після гучних оплесків гітарист повідомив, що народився барабанщик у червні, але все-одно добре, що зал так тепло привітав участика гурту. Guano ApesДалі репертуар музикантів почав межуватися із новими, не менш запальними піснями, реакція на які у залу була цілком позитивною – підспівувати ніхто не міг, але танцювали всі хвацько. Як голосно помітив хтось із фанатів – «я думав вони зпопсіють у наступному альбомі, але те що вони грали – це справжні Guano Apes!». Перед однією композицією – Сандра взагалі пішла, гукнувши до всіх хлопців у залі – «Якщо ви дійсно хочете зробити ваших дівчат щасливими – то знімайте верхній одяг!», а музиканти тим часом грали інструментальну версію однієї з нових пісень. Перед самим «інструменталом» гітарист, щиро, досить шоковано, витримуючи паузу сказав, що лиш тепер зрозумів – приїжджати до України лише зараз – було помилкою, адже такого наймовірного концерту вони вже не мали довгий час

Умовна, друга половина концерту пройшла в якійсь спільній атмосфері – склалося врження, що бар’єр між музикантами та слухачами просто розчинився в атмосфері, яку підтримували як гурт так і меломани! Чого варта пісня «Plastic Mouth», під час якої Сандра активна підбурювала хлопців зняти сорочки та футболки, але замість того щоб просто зняти, хлопці почали жбурляти одяг із зали у музикантів. Цим скористався новий гітарист – він із абсолютно спокійним обличчям підняв чийсь реглан, та надягнувши його, почав грати далі.Басист взагалі, Guano Apesвзявши одну з футболок піднявся на парепет поряд з ударником, та в той час, коли драмер виконував скажене соло, почав махати на Деніса футболкою, щоб той трохи «охолов». Після цієї пісні Сандра почала помахувати рукою, наче їй спекотно, промовлячю: «Ну ви українці!».

Після ще двох пісень, музиканти вже надто стали щедрими на щирі компліменти. Але ключове слово – «щирі». Є музиканти, що просто мають звичку говорити «ви – найкращі» між виконанням пісень, але коли гурт неодноразово повторює – «ну чому ми раніше до вас не приїжджали?», а на біс виходять, із аргументом: «Ні, ми точно не хочимо зараз повертатися до готелю!». Або – «Чому ви за цей концерт платили? Це ми повинні були віддати гроші, щоб побачити вас!». Гітарист та ударник майже кожної вільної хвилини показували натовпу великого пальця на знак задоволення, а басист навіть зробив стейдж-дайв, через що втратив кашкета, в якому виступав весь вечір. Та й фани не були байдужими – під час концерту двічі із натовпу дарували Сандрі букети квітів.

Guano ApesЯкщо поглянути на майже півторагодинний концерт загалом, то мабуть й важко назвати це концертом – скоріше зустріч двох старих друзів, що надто вже давно не бачились: музикантів та аудиторії. Перші – нагадали другим краще зі свого репертуару, гармонійно розташувавши свої пісні «від хіта до хіта», а слухачі, судячи із задоволених облич музиканітв подарували на згадку музикантам настрій, який, сподіваемося, ще раз приведе музикантів до України. Побачимо.

Замість післямови: Символічний момент! Під час пісні «Break the Line», яку музиканти написали ще у далекому 2004-му, текст якої має натяк, що гурт вирішив йти зі сцени, хтось кинув музикантам прапор України. Здивовані музиканти одразу ж повісили його на комбік гітариста, а коли Сандра йшла зі сцени після виконання на біс ще одного зі свої мега-хітів «Lords of the Boards» обгорнула ним себе.

ФОТОЗВІТ (автор Олександра Хандіна)

Сет-лист:

1 You Can't Stop Me
2 Money & Milk
3 Quietly
4 Open Your Eyes
5 No Speech
6 Pretty in Scarlet
7 Never Born
8 Hives Song
9 Wash It Down
10 Allies
11 Scratch the Pitch
12 Plastic Mouth
13 Underwear
14 Break the Line
15 Sorry
16 Dick
17 Big in Japan
18 We Use the Pain
19 All I Wanna Do
20 Lords of the Boards