категорії: репортаж стаття

Guano Apes: з обкладинки альбому на сцену Києва

теґи: Guano Apes, Альта-Експо

Guano Apes

Для більшості відвідувачів цей вечір запам’ятається саме як «Oh what a Night». Адже колектив зробив все, щоб концерт пройшов якнайкраще. Вокалістка Сандра Насіч співала разом з публікою, бігала з одного кінця сцени на інший, була щирою, усміхненою, веселою та просто ідеально поводила себе на сцені. Гурт подарував чудовий вечір своїм фанам, який не змогло зіпсувати ані двох годинне очікування, ані непередбачуваний розігрів, чи ще щось. Щирість Сандри викреслила всі недоліки організації. Вона максимально була близькою до публіки, просто зійшла з обкладинки нового альбому і присіла на сцені перед своїми фанами.

Хтось з фанів написав в групі про концерт: «Щирість? Я бачив вологі очі Сандри, цього достатньо».

А починалось все ще близько 19:00. Такий очікуваний вечір вівторка, коли біля входу в Альта Експо вишикується ціла черга. А з самого приміщення вже чути саундчек колективу «Guano Apes». Фани радіють, відчуваючи що скоро все почнеться.

Їм ще доведеться прочекати близько двох годин: спочатку саундчек гурту, що був на розігріві, а потім вже і самого виступу колективу «Barely Ice». Так, саме вони провели близько 50 хвилин на сцені, поводячи себе як рок-зірки. Варто сказати про вихованість наших фанів, вони це витерпіли без лайливих фраз, за що вже їх можна поважати.

Guano Apes

Але ось він порятунок. Про те, що справжній початок концерту вже дуже скоро можна було зрозуміти, коли технік виніс стопку білих рушничків і поклав їх на стіл біля сцени. Далі він разом із ввімкнутим ліхтариком почав налаштовувати гітари. В цей час на сцені ще досі влаштовували свою клоунаду музиканти з колективу, що був на розігріві.

21:10 саме в цей час у залі вимкнули світло та в темряві на сцені почали з’являтись людські фігурки. Потужно та гучно розпочав гурт Guano Apes з пісні «Oh what a Night» з нового альбому. Радості присутніх не було меж: вони чекали цього 2 години і 10 хвилин, а може й цілий рік.

«Хей, як у Вас справи сьогодні?» – вітається  з публікою вокалістка Сандра. «Ми такі раді бути сьогодні тут. Повернутись знову».

«You can T Stop Me» – і справді їх не спинити, Сандра ходить від одного кінця сцени до іншого, то нахиляючись, то присідаючи. Вона співає так близько до першої фан-зони, що можна побачити чи вдягнула співачка білизну під кофтинку. Насіч закликає публіку: «Київ, покажіть мені свої руки». Всі тягнуть свої кінцівки до гори, щоб догодити співачці.

«Дякуємо дуже. В нашому турі ми бачили багато гарних країн. Ми багато пили» – сміється Сандра. Перші акорди композиції «QUETLY» викликають емоційні крики публіки. Басист залазить на піднесення, де стоять барабани, трохи погравши, зістрибує звідти.

Коли пісня закінчується, публіка кричить «Сандра! Сандра». Вона ж у відповідь: «Правильно! Отож, хто має новий запис (альбом)?». Зал кричить: «є!». Співачку приємно порадувала кількість підійнятих до гори рук: «О, це багато. Я чула він ще не виданий тут (сміється). Але це круто, що ви вже маєте його. Окей, може Ви знаєте нашу наступну пісню, це наша нова пісня з альбому. Це Sunday Lover». Ну, звісно, вони знають. Ще й як, фани напам’ять співають цю пісню, як і весь новий альбом, який перед цим радісно завантажили з інтернету.

Guano Apes

Вокалістка по-черзі стрибає то до баранщика, то до басиста, співаючи, не залишає без уваги і першу фан-зону, нахилившись дивиться першим рядам прямісінько в очі.

«Це було добре. Ви можете зробити це краще. Для наступної пісні мені потрібна Ваша допомога. Ми хочемо зробити цю пісню для публіки» – промову Сандри перебиває реглан, який летить із зали і потрапляє на басиста. Вона обертається і каже: «Стефан, ти нарешті знайшов свій реглан. Через три роки». Стефан викидає його назад до зали. В цей час музиканти вже грають наступну композицію. «Sing That Song»

«This is crazy» – каже гітарист Генінґ Румінеп. «Ми тільки були в Києві минулого року вперше.  І це було неймовірно. І цей раз так само. І люди фантастичні. Дуже дякуємо Вам» – до цих улесливих слів він ще й до дав «Спасібо!». Така промова викликала в зали шквал радісних емоцій. Хтось просто аплодував та видавав гучні звуки, а хтось навіть викрикував «Ви найкращі» англійською мовою.

«Ви знаєте, інколи ви намагаєтесь вивчити іноземні мови, але зазвичай це доходить тільки до одного слова» – продовжив під сміх та захоплення публіки Генінг – «Я знаю «Прівет!». Фани схвально закричали, підтримала свого колегу і Сандра: «Він найрозумніший хлопець у цій групі. Це правда».

Guano Apes

«Нарешті я сказав це» – радісно промовив гітарист і вирішив ще раз здивувати присутніх, сказавши ще одне іншомовне для нього слово. На жаль, нікому не зрозуміле. Коли публіка перепитала, він подивився на басиста і додав: «мабуть, це інша мова».

Перші ж ноти наступної композиції впізнав кожен в цій залі, адже це напрочуд відома «No Speech». Посеред пісні Сандра підбігає до барабанщика Деніса Пошвата і витягає звідкись палочку. Підходить до краю і питає «Хто хоче її?», всі підіймають ручки до гори. «Я хочу побачити хто тут дійсно милий. Хто хоче палочку?» – грається співачка з публікою. І трохи розважившись, віддає. Я впевнена, що десь у другій фан-зоні пролунала думка: «ну чому ж не я?». Басист в цей час розважається по-своєму, якимось дивним чином опинившись на високій колонці біля барабанщика, як на п’єдесталі.

«When The Ships Arrive» – співає Насіч, нахилившись зі сцени до центру фан-зони, ніжно торкається простягнутих ручок – фани в захваті. Доспівавши до кінця пісні, кланяється публіці при цьому стоячи обличчям до барабанщика, а до всіх інших – самі розумієте чим.

«Ти знаєш, який час зараз для тебе, дівчинко?» – звертається Сандра до дівчини, що стоїть прямо перед сценою спиною до огорожі першої фан-зони. Звісно ті, хто стоять подалі навіть не розгледіли хто це, але вона простояла там весь концерт і підспівувала кожен рядок, до речі, це людина організаторів концерту. Співачка пояснює залу: «Так, я думаю, ми маємо прекрасного промоутера, помічницю. І вона заспіває трохи». Зал схвально завиває. «Ти зробила це три роки… рік тому. Тоді ти стояла в першій лінії, тепер ти ближче до сцени» – каже вона дівчині. І справді Сандра простягнула їй мікрофон на приспіві «Pretty In Scarlet».

Це було не єдиною несподіванкою вечора. Насіч продовжує дивувати: «Ви пітнієте? Я знаю як запобігти цьому, для наступної пісні. Спеціально для хлопців. А ви вже це робили досконало. Тому що зараз вам не потрібна ваша білизна. І мені дійсно потрібні голі хлопці для цієї пісні. Так що знімайте». Щоб зал не сприйняв її слова занадто відверто, додає: «Знімайте ваші футболки зараз же». Одна футболка летить до співачки на сцену. Але їй цього замало: «Однієї недостатньо. Давайте хлопці, я хочу побачити Вас роздягнутими» – підбурює натовп вокалістка. І одразу рахує здобич: «це три, чотири, п’ять».

Не забуває, дивитись на кожного і робити свої компліменти: «Ти виглядаєш як солдат». Тих, хто ще одягнутий просить персонально: «І що стосовно тебе? Обличчя недостатньо, знаєш». На сцену долетіло більше 10 футболок, а вона все ніяк не заспокоїться: «Знімайте». І вже пошепки: «Underwear».

Як з трофеєм бігає Сандра по сцені, розмахуючи футболкою над головою. Підходить до краю і заводить: «Do you want to be?». Зал відповідає одноголосно: «I wanna be your baby».

Коли з залу просять повернути футболки, гітарист відповідає «Ні за що. Ми продамо їх на eBay».

Генінгу виносять стакан чогось жовтого: «Що це? Тільки не знову. Подивіться на це: це вже починає бути шнапс-туром. Вчора ми були в Гельсінкі і я розповідав історії всю ніч, тому у мене такий голос». Музикант розповідає про їхнє турне: «Вчора була середина нашого туру. 11 концертів і майже 11 країн. Сьогодні це 7 концерт і Україна – це сьома країна, яку ми відвідуємо, за 10 днів».

Барабанщик додає трохи про їхнє самопочуття, висловлюється німецькою, і пояснює: «Ви така чудова аудиторія. Нам доводиться пити багато». Із залу хтось викрикує український національний алкогольний напій. Щоб закінчити розмову про алкоголь, Сандра повертається до теми концерту: «Щось з нового? This Time».

Закінчивши пісню, співачка знову звертається до залу: «Ви досі просите футболки, правильно? У нас тут багато. Ми повернемо їх Вам після шоу, я обіцяю». До речі, обіцянку гурт виконав: всі футболки були вивішені на парканчик першої фан-зони і віддані. На слова співачки про ще одну нову пісню, зал закричав щось незрозуміле. Сандра відповіла: «Так ви праві. Це Fanman». Хто під час композиції відвів свій погляд від вокалістки та музикантів міг побачити цікаву картину: один чоловік з персоналу гурту вистукував ритм пісні пластиковою пляшкою спочатку по металевому поручню, а потім собі по голові, жуйку до речі він теж жував в такт. Ті ж, хто досі уважно споглядав за Сандрою, міг помітити один цікавий предмет рожевого кольору.

«Добре, я думаю час для пісні, яку ви всі добре знаєте. Це був перший наш сингл хіт» – сміється співачка. І додає: «Я думаю остання на сьогодні, правильно?». Зал кричить «ні», Сандра відповідає «так». Таку «суперечку» розв’язує гітарист Генінг: «Хто знає – хто знає. Залежить від публіки. Вам потрібно кричати гучно і зухвало («wise»). Я не знаю як кричати «зухвало», але нам байдуже. Для всіх дівчаток і хлопчиків. Open your eyes спеціально для Вас».

Закінчивши пісню, о 22:15 колектив покидає сцену. Проте всі знають, що це ще не кінець. І послухавшись поради гітариста не тільки скандують назву гурту, але й тупотять ногами.

Вже за дві хвилини музиканти повертаються, проте без вокалістки. Генінг помічає купу паперових літачків на сцені, які кинули туди дівчатка ще перед тим, як гурт пішов. Це вразило його: «Ми ніколи такого не мали раніше. Це вражаюче. Ми любимо Вас». Він помічає, що папірчики не прості, а з написами: «Тут написано «Sandra the best». Мені подобається ця, я не можу її прочитати» – говорить гітарист, показуючи залові напис «спасибо» – «І ще одна «Welcome to Ukraine». Дякую. Це приємно бути тут».

Не зупиняючись, фани привертають увагу колективу, кидаючи в них дрібні гроші та засоби захисту. Не довго думаючи, один з учасників бере гумовий виріб і надягає на голову, той не витримує і рветься. Музикант притуляє його собі до штанів. Генінг коментує цю подію: «Коли ви в турі занадто довго, хтось з групи намагається вбити себе». І не дає барабанщику відповісти: «ти знаєш це мій мікрофон».

Гітарист просить публіку про дещо: «Але що було дійсно дивовижно, поки ми були за сценою, ви можете повторити, це було дуже класно». Фани тупотять. Генінг: «я люблю це, люблю це, дякую». І далі розповідає про те, як це роблять в Німеччині, і вчить публіку робити таку «рокету».

Колектив грає одну інструментальну композицію. Тоді ж на сцену виходить Сандра і одразу запитує, що у гітариста з голосом. І звертається до фананів, питає яку пісню ще раз зіграти: зал кричить «Lords of the Boards». Співачка: «Ви праві».

Відігравши останню пісню, басист почав бити своєю гітарою у барабани, пробивши у великому дірку. Проте гітара залишилась цілою.

Знаєте як йшли останні учасники оклетиву зі сцени? Генінг та Деніс взяли один одного за руки і пританцьовуючи пішли спуску зі сцени, в цей час їх фотографував технік.

Фани виходили з зали без танців, проте з посмішками на вустах та очима повними захоплення. Хтось ще докуповував мерч колективу, а хтось ділився свіжими враженнями.