категорії: стаття

Ария: Музика, це наркотик і по-іншому у нас не виходить

теґи: Ария, прес-конференція

Ария

Нещодавно рок-гурт «Ария» повідомив фанам приголомшливу новину. 27-го червня «арійці» розпрощалися з вокалістом Артуром Бєркутом. Через місяць заявили про дату виходу нового альбому «Феникс», дати нового туру та презентували нового вокаліста – Михайла Житнякова.

4-го листопада «Ария» в оновленому складі була готова відповідати на запитання журналістів.

Скажіть, чому знову змінився вокаліст? Як вийшло, що ним став саме Михайло?

Справа в тому, що альбом який ми вже писали багато років потрапив у глухий кут. Ми зрозуміли, що нам потрібно щось змінити. Так змінився вокаліст – усвідомили, що нам потрібен вокал іншого плану. Тому прийшов Михайло, він нам підходить, ось і все.

А як ви з ним познайомилися?

Нас познайомила Маргатита Пушкіна (автор більшості текстів гурту). Михайло брав участь у проекті «Династия посвящённых». Після цього Маргарита Анатолівна дала його номер Віталію Дубініну – почалося спілкування, так би мовити, в різних соціальних мережах, а потім Віталій і «зробив пропозицію» Михайлу.

Ария

Як на зміну вокаліста реагують фани? Чи не є дискомфортом для Михайла порівняння його з Кіпєловим, Беркутом?

Нормально реагують. Головне – віддавати себе сцені і не думати як зреагують до концерту – важлива реакція після виступів. Михайло: «Не бачу нічого поганого в порівнянні. Якщо тебе рівняють з такими вокалістами як Валерій Кіпєлов – цим варто пишатися.»

Яка концепція нового альбому? Чому «Феникс»? Це відродження?

Ми вкладаємо в це поняття постійне відродження – весь час нове, те, що є в нас, у нашій музиці. Альбом вийшов на лейблі «Союз», всього в ньому 10 пісень. На честь 2011 року хотіли зробити 11, але не вийшло – маємо вже як маємо. Повідомляють, що він добре продається, ми цьому дуже здивовані, адже час матеріальних носіїв мабуть давно помер. У рамках нового туру з альбому зіграємо 5 нових пісень, інші всі будуть старі хіти.

Ария

Як вам український тур? Чи є у вас улюблені місця в Києві, що б ви хотіли оглянути? Яких українських виконавців ви знаєте?

Ну, по-перше це «варенична №1»...(сміються) ...Важко сказати, Віталій полюбляє Бессарабський ринок (знову сміх). Але якщо серйозно, то тур Україною чудовий. Нам здається, що у вас взагалі немає непривітних міст. Скрізь чисто, погода гарна. А в Києві обов'язково гулятимемо – завтра підемо в Лавру. Стосовно виконавців, та ми і більшість російських не чули. Ну, Океан Ельзи є у вас – це Михайло полюбляє.

Як справи стосовно міні-проектів гурту: каверів на зарубіжних виконавців, проекту «Зелений театр», «TributetoАрия»?

Кавери здебільшого ми з власної ініціативи не записували. Хтось просив, були якісь завдання. Наприклад, ніколи не чекали, що «Беспечный ангел» (кавер-версія на пісню Golden Earring – «Going to the run») займатиме скрізь перші місця. Після Нового року можливо буде якийсь експеримент. Стосовно «Зеленого театру» (серія концертів з симфонічним оркестром), будемо відроджувати, і сподіваємося проїхати з цією програмою хоча б по всім великим містам, маю надію, не оминемо й Київ. Процес громіздкий, грандіозний та надзвичайно проблемний. Але нам подобається цим займатися. Стосовно триб'юту, то ми не все чули, а от Михайло тоді був одним із учасників. (Гран-КуражЪ – Вулкан (Tribute to Ария XXV)).

Ария

Михайло зараз вирізняється зачіскою – волосся закоротке. Михайле, ви ж будете наздоганяти ваших колег?

Звісно, зміна іміджу стоїть у планах мало не на першому місці.

Що на вашу думку краще: похвала чи констуктивна критика?

Звісно, критика нам цікавіша. Ми не можемо йти музичним шляхом притримуючись чогось одного »хорошого» або «поганого». Нам потрібно робити все для людей, для віддачі залу. Взагалі все це не важливо. Музика – це наркотик, наш допінг, яким ми підтримуємо життя, без цього ніяк не можемо.