категорії: стаття

Moby: Я виріс серед української культури, в США

теґи: Moby, прес-конференція

Moby в Києві9 червня за день до свого українського концерту американський музикант Moby дав прес-конференцію в Києві. Moby розповів про свій новий альбом, улюблену роботу, мінуси гастрольного життя та дещо про українську культуру.

Зокрема, від дав відповідь, чому одна з його пісень названа "Sevastopol". "Я жив в Нью-Йорку, в East Village, у мене був сусід українець. У тому районі є велика українська церква та музей української культури. І це місце, де я виріс. Мій улюблений бар називався "Одеса". І там є місце з назвою "Київ". З якихось причин East Village в Нью-Йорку стало дуже популярним для українських емігрантів. Тому у мене завжди було багато... українських друзів" – посміхаючись, розповідає Moby. "Моя знайома, яка живе в Брукліні, з Севастополя. Вона має картину Севастополя. І я подумав: мені дійсно подобається як ця назва звучить. І коли я пишу інструментальні пісні мені потрібно давати їм назви. Пісня Севастополь інструментальна і я дав їй назву в честь мого друга з Севастополя" – пояснив співак.

Moby в Києві"Знаєте, що цікаво, в  East Village є три різні українські магазини, і так дивно, що я виріс серед української культури, в США. Є багато місць в Америці, де є українська культура. На одній вулиці є магазин, де багато традиційних українських інструментів".

Під час свого минулого візиту Moby провів у Києві тільки один день, майже нічого окрім дощової погоди та концерту не запам’ятав. Цього разу музикант має пробути в столиці 3 дні. "Я хочу подивитись більше країну та саме місто" – розказав Moby про свої плани. Тим паче, погода цього разу сприятлива, що й зауважив музикант у своєму твіттері.

Moby приїхав до України в рамках туру на підтримку свого нового альбому "Destroyed". "Музика для нього була написана в готельних номерах пізно вночі. Всю музику записував я. Коли я сидів в готелях на столі, дивився у вікно на пусте місто, виглядало ніби всі вже сплять. Музика на записі має тишу. Я описав її як саундтрек до порожніх міст посеред ночі".

Moby в КиєвіПри цьому, життя в готельних номерах музикант вважає дивним образом життя. Адже перебуваючи в турі, вдома він залишає сім’ю та друзів. Проте Moby збирається створювати музику до кінця свого життя: "Я не думаю, що завжди матиму кар’єру, продаватиму записи, але я сподіваюся продовжувати створювати музику назавжди. Навіть якщо її ніхто не слухатиме, це те чим я хочу займатись в житті".

За словами музиканта, він протягом життя творив у багатьох жанрах: виріс, граючи класичну музику, потім був у панк-року гуртах та одного разу хіп хоп діджеєм. Moby пригадує початок своєї кар’єри та першу рекордингову компанію, з якою у нього був контракт: «Я був єдиним артистом, але вони дали мені різні імена, щоб це виглядало, ніби у них багато артистів пишуть пісні. Вони видавали альбом-компіляцію з 5-6 різними артистами, але це все був тільки я. І причина з якої я маю різні імена, просто, так я можу робити більше музики. Це вихід робити більше музики».

Moby в КиєвіЗараз він не концентрується на тому, який жанр створює. "Я фокусуюсь, як музика впливає на мене емоційно. Чи це електронна музика, чи панк-рок, джаз чи класична. Я дійсно занепокоєний емоційним впливом музики".

"Моє завдання як музиканта – намагатись створювати музику, яку я справді люблю, і щоб інші люди також її полюбили. Моя мета – не продавати запис, не заробляти гроші, а тільки робити музику, яку я дійсно люблю".

Електронна музика подобається Moby через те, що він може створювати її самостійно. "Я єдина дитина в сім’ї, у мене немає братів та сестер, і я жив сам і дійсно люблю працювати сам, бо так я можу працювати більше. Коли ти граєш в групі ти завжди чогось чекаєш: чекаєш, щоб показати барабанщику, басисту. Коли ти робиш все сам – нікого не треба чекати. Коли о 3 ранку я вдома і хочу створювати музику, я тільки йду у свою студію і роблю музику".

Moby в КиєвіМистецтво оточувало Moby ще з дитинства: "Коли я підростав кожен у моїй сім’ї щось створював, мій дядько був фотографом, моя мама була музикантом. Я ріс, граючи музику, роблячи фотографії, малюючи картини, але також і пишучи доволі багато. Певний час я думав, що може буду журналістом. Я вивчав філософію в університеті, тому я думав бути професором філософії. Я завжди писав доволі багато».

Окрім творчої діяльності, музикант певний час був бізнесменом та мав ресторан і маленьке кафе в Нью-Йорку. «Ресторан досі там, але я не його власник тому, що мені не подобається бути бізнесменом, мені подобається створювати музику. Треба давати розумним людям робити бізнес, а я писатиму музику» – каже Moby.

Також він співпрацює з різними благодійними організаціями, такими як «Human Rights» та «Animal Rights». «Чому я роблю це, по-перше, мені подобається працювати на благодійність, але також моя сім’я виростила мене з переконанням, що гарне життя – це життя прожите, допомагаючи людям. Я не знаю, чи я роблю світ кращим. Проте, якщо я сиджу вдома і нічого не роблю, я не зроблю світ кращим. Але я виходжу у світ і намагаюсь працювати над питаннями, які важливі для мене. І є шанс що хоча б на трошки Moby в Києвія зроблю світ кращим місцем» – поділився музикант.

При цьому Moby не просто допомагає тваринам, він жорсткий веган: «Я веган 25 років. Більшість моїх друзів їдять м'ясо – і це їхній вибір, я не засуджую їх. Але все дуже просто, я дуже люблю тварин і не хочу бути залученим до будь-якого процесу страждань тварин. Якщо я можу уникнути страждань, це добре. Але я нікого не засуджую, це тільки мій вибір».

Від розповіді про роботу та захоплення, поволі теми переходили до особистого життя музиканта. Moby з посмішкою відповідав на питання про його проблеми з алкоголем.

«Я живу в Нью-Йорку і бари там відкриті до 4 ранку. І кожен їде до Нью-Йорку, щоб випити і провести гарно час. Багато років я залишався допізна і пив. Це просто робити, коли тобі 20. Коли мені було 20, я залишався до 6 ранку і пив, пив, пив. І мав похмілля. Але в 45, коли я Moby в Києвістав дорослішим, похмілля стало довшим, довшим і довшим. І я зрозумів, що просто маю перестати пити» – пояснював музикант.

Зачіска – ще одна особиста тема. «20 років тому, коли я грав у панк-рок групах, я мав блакитне волосся, мав ірокез. Я думаю Всесвіт покарав мене за те, що я робив погано волоссю. І тому я більше не маю волосся. Я б з радістю мав багато волосся, але я просто не можу. Можливо, наука та технології зроблять краще, але зараз це все що я можу зробити».

Розкриваючись перед журналістам, музикант відповідав на всі питання, не уникаючи жодного гострого моменту, навіть сам завів розмову про своє ставлення до політичної системи США, назвавши її дивною, а самих американців – неосвіченими. «Америка неймовірно провінційне і неосвічене місце. Я знаю, що матиму проблеми через те, що кажу це. Більшість американців досі вірять, що Земля була створена за 7 днів, деякі американці вірять, що вона пласка, деякі американці вірять, що Садам Хусейн стояв за 11 вереснем. Багато неосвіченості. Ми маємо дуже неосвічених політиків».