категорії: репортаж стаття

Stomp продемонстрували Україні музику відер, мітел та смітників!

теґи: STOMP, Міжнародний центр культури і мистецтв

Stomp23 квітня ритм-шоу трупа Stomp влаштувала у Києві перший з п’яти запланованих концертів.

Легендарні британці прибули до столиці днем раніше і провели репетицію на Майдані Незалежності, того ж вечора вони вже мали піднятися на сцену Міжнародного центру культури і мистецтв, але через наслідки виверження вулкану Ейяфьяллайокулль в Ісландії необхідна для концерту апаратура не встигла вчасно прибути. Що стосується цієї самої апаратури, то варто зазначити – Stomp використовує для гри звичайні речі з побуту, втім це не хаотичне стукання, а продумана програма, спеціальні сцена та світло.

«Унікальність нашої вистави у тому, що нам не доводиться нічого купувати, немає ніякого дорогого обладнання – гітар, барабанних установок. Все просто – старий мотлох, це доступно кожному», – пояснюють учасники колективу. Та попри це, Stopm привезли з собою реквізиту, яким можна було б заповнити кілька вантажівок, – «Сміттєві баки, щітки, мітли, раковини і ванни вимагають багато місця», – жартують учасники проекту.

На київську сцену вони вийшли майже без запізнення, одразу після того як люди перестали активно ходити залою в пошуках своїх місць. Першим на сцені з’явився учасник із мітлою, він почав підмітати сцену, при цьому настукуючи Stompритм щіткою, поступово до нього приєдналося ще семеро членів трупи, разом вони утворили справжній оркестр. Виконання було бездоганним і ретельно відрепетируваним, було важко повірити, що все робиться лише за допомогою звичайних мітел. Ще кілька митей і вони вже зовсім позбулися будь-яких речей, виконували музику за допомогою рук і ніг, адже шоу Stomp це не лише звуки, воно також наповнене хореографією, яку доповнюють неймовірно харизматичні артисти. Вони встигають барабанити по банках від фарби і мінятись ними, підкидаючи їх догори, після цього без перерви замінюють банки на відра. Не забувають артисти і про жарти, вони спілкуються мовою жестів, але цього достатньо аби змусити залу сміятись або плескати в потрібному ритмі.

Учасники Stomp постійно дивляться на глядачів та спостерігають за їхніми очима, вони слідкують за емоціями людей і підлаштовують свій виступ таким чином, щоб зробити шоу інтерактивнішим. Кожна зіграна Stomp’ом композиція потребує окремого опису, але жоден з них не зможе передати відчуття присутності, адже такі речі необхідно бачити.

StompЗа час існування колективу учасники Stomp використали понад 50 000 коробок з сірниками, 30 000 віників, 20 000 баків, 10 000 барабанних паличок і на цьому зупинятися не збираються, вони вже майже 20 років тішать шанувальників незвичайної музики своїми виступами. У Києві артисти також застосовували запальнички Zippo, пластикові пакети, гумові шланги, шини від колес для вантажівок і навіть українські газети.

Все це використовувалося у складних композиціях, коли мітли і стільці стають інструментами, які звучать нічим не гірше, ніж вишукані скрипки або потужні гітари.

Публіка не хотіла відпускати цю чарівну вісімку, та після півторагодинного шоу і одного виходу на біс їм довелося піти, аби знову повернутися вже наступного дня, адже вистави Stomp у Києві продовжуються!

Більше фото з шоу Stomp.