категорії: репортаж стаття

«Згадати призабуті жарти і пісні, таблицю множення і відмінки, перших учителів і перше кохання» або День Однокласників в «Експоцентрі України»

теґи: Mansound, Гайтана, Друга Ріка, Експоцентр України, Океан Ельзи, Скрябін

Океан Ельзи12 вересня 2009 року у Києві на території Національного комплексу «Експоцентр України» відбувся перший в Україні День однокласників. Потрапити на захід можна було безкоштовно, пройшовши не складну процедуру реєстрації та отримавши на вході флаєр і значок, на якому потрібно було вказати номер своєї школи та місто її розташування. Гостям Дня однокласників пропонувалося «згадати призабуті жарти і пісні, таблицю множення і відмінки, перших учителів і перше кохання» під час посиденьок у кав'ярнях, спробувати свої сили в імпровізованому карооке конкурсі і звичайно концерт за участі таких гуртів, як «ManSound», «Друга ріка», «Скрябін», Гайтана та «Океан Ельзи».

Як то і годиться відкривачам концертів, джазовий вокальний бенд «ManSound» застав під сценою досить малу кількість людей. Було дуже спекотно і більшістьManSound «однокласників» певно обрали варіант «десь в тіньку», а  не «під палючим сонцем біля сцени». Втім то зовсім не завадило хлопцям блискуче виступити. Лунали різноманітні  українські мотиви, але не тільки вони. Глядачі були запрошені в імпровізовану подорож до Італії у гості до Адріано Челентано.  Прозвучало попурі з найвідоміших його пісень, в тому числі й «Сюзанна», в якій ім'я головної героїні пісні з легкістю та на радість всіх присутніх замінювалось на Сніжана, або Оксана, наприклад. Закінчив свій виступ гурт народним хітом «Червона рута» – співали всі.

            Далі на сцену вийшли ведучі – Сніжана Єгорова та Юрій Горбунов. І доки естафету готувалися прийняти «Друга ріка», розважали публіку віршами першокласників та мініатюрами на кшталт «Перша вчителька». Були запрошені на сцену для поздоровлень та привітань заслужені вчителі України зі стажем роботи 32 роки. А далі була «Друга ріка»
 

             Друга рікаРозпочався виступ піснею : «Ніби пошепки небу соромно. Плаче холодом, білим золотом…» («Космоzoo»), яку з великою радістю сприйняла аудиторія. Ними були виконані мабуть що всі найкращі пісні, окрім можливо «Математики» – «Так мало тут тебе», «Відчиняй», «Кінець світу», «Фурія»,  а також найновіша пісня, записана в дуеті з російським гуртом Tokio – «Догоним. Доженемо». Тим, кому здалося мало «Другої ріки»,  було запропоновано їхати слідом за ними на концерт на Майдані Незалежності, а далі на дев'яту тридцять у Житомир – в той день гурт давав три концерти. Завершили свій виступ хлопці однією з найбільш ліричних своїх пісень – «Три хвилини». Після чого сказавши – «До нових зустрічей» – «Друга ріка» поступилася місцем наступним учасникам  події – гурту «Скрябін».

Виступ «Скрябіна» був  як завжди динамічним, потужним та пронизаним гумором. Кузьма явно неСкрябін міг встояти на місці ні секунди, то стрибаючи, то йдучи в натовп співати з прихильниками, то обливаючись водою. Іншими словами – справжнє шоу. Під час виступу була надана можливість замовити пісню – потрібно було лише передати на сцену папірець з написаною на ньому назвою. І на радість прихильникам «старого Скрябіна» пролунала «Сам собі країна». Співаючи ж наступну пісню: «Через мої окуляри Я часто бачу – шо буде – шо буде з нами…»(«Озимі люди») Кузьма позичив окуляри у дівчини з першого ряду, та співав у них. Завершили свій виступ хлопці качовою «Хлопці –олігархи», квітами з клумби та міні стриптизом від Кузьми.

               Продовжила концерт українська поп-діва Гайтана. Розпочала вона відомою усім і кожному – «Шаленій». ЇЇ виступ був наскрізь просякнутий сексуальною енергетикою, шаленими танцями, як самої співачки, так і її балету, запальними ритмами та надзвичайно сильним вокалом.

Але яким би захопливим не був виступ Гайтани, все ж завершився він не тільки бурхливими оплесками, але й скандуванням назви наступного гурту.  Звичайно ж, переважна більшість з нетерпінням чекала виходу «Океана Ельзи», гурту якого вже давненько не було на київських сценах. І тому,  момент появи музикантів на сцені, був чутний мабуть всім прилеглим до «Експоцентру України» районам. Почалася істерія імені Святослава Вакарчука. Безумовно гурт виправдав сподівання глядачів. За весь виступ була зіграна лише одна пісня з останнього альбому «Міра» – «Зелені очі». Всі ж інші – то вже давно завчені напам'ять усіма присутніми «Вище Океан Ельзинеба», «Лукава кішка», «Той день», та інші. Неодноразово під час концерту Вакарчук говорив про те, що цей концерт є своєрідним початком, і буквально за півроку гурт планує випустити новий альбом та влаштувати кілька сольників. Декілька разів гурт поривався зіграти щось з вищезгаданого майбутнього альбому, але швидко відмовлявся від цієї ідеї – мовляв, позабували всі тексти. Втім за словами Святослава Вакарчука, одна з пісень буде точно «про дівчинку Надю». Закінчивши виступ музиканти поспішили покинути сцену, але не тут то було, після п’ятихвилинного скандування «Біс, Біс, Біс» вони все ж повернулися. Тоді глядачам було запропоновано дві пісні на вибір: «Сумну чи веселу?» Тоді й залунав своєрідний гімн «Океанів» –«911». Після чого вокаліст  щиро подякував глядачам за такий теплий прийом і як подарунок заспівав останню, за його ж  словами улюблену пісню гурту, ту, яку вони зазвичай не співають на open–air–ax, а тільки для істинних фанів, пісню «про дискотеки та бібліотеки» –«Вулиця»

            На цій ноті і завершився концерт, щасливі люди розійшлися хто на яку маршрутку, адже Виставковий центр все ж такий близький світ.