категорії: репортаж стаття

Битва гуртів у Києві. Дія перша

теґи: GBOB, The Global Battle Of the Bands, YouCrane, Бінго, ОЯК, Оркестр Янки Козир

 You CraneВ Україні стартував новий сезон The Global Battle of The Bands, 18 вересня відбувся перший з київських відборів, які вже традиційно проходять у клубі «Бінго». В залі було не надто багато людей, переважна більшість це друзі конкурсантів. Того вечора на сцену вийшло 10 гуртів, 2 з яких перемогло і пройшло до Національного фіналу.

А тепер по порядку. Першими грали Astraman, загалом їхнє звучання було непоганим, втім, нажаль, найбільше запам’ятались не їхні пісні, а ліхтарики які висіли на шиї у гітаристів і підсвічували їхні струни. Тут також хочеться згадати і про дещо інше, а саме візуальний стиль гурту, це стосується не лише вищезгаданих хлопців. Музиканти часто виходять на сцену одягнені так само як і в повсякденному житті, а хочеться їм нагадати, що виступ це не лише гарна пісня, це своєрідне шоу, де треба причарувати слухача/глядача усіма можливими методами.

Другими грали The Rogers, своєрідна Nirvana «індізована» під впливом чогось більш сучасного, втім якби не схожість на десятки інших гуртів, можна було б впевнено сказати, що звучить це доволі непогано. До речі, в гурті лише два учасники: барабанщик і гітарист, він також і вокаліст.

Слідом за ними на сцену піднялися YouCrane, певно найдосвіченіші музиканти які грали того вечора, вже майже 10 років не припиняють вони свою творчу діяльність. Тільки от відомий гурт більше під назвою Angie Nears (а до того Ареал), під якою вони кілька разів на тиждень грають кавери на класику року в столичних клубах, але GBOB це конкурс де потрібно виконувати власні твори, отже тут вони засвітились в своєму іншому амплуа.

Striped MaryЧетвертою виступала Рада, музиканти зіграли 2 кардинально різні за стилем пісні, першу веселу з акордеоном, а другу ліричну рок-баладу. Лищилось незрозумілим, у якому напрямку команда збирається рухатись.

Далі прийшла черга київських глем-рокерів Striped Mary, ці хлопці звучали дуже якісно, окрім того і виглядали відповідно до стилю, певно найбільш примітним для всіх виявився басист гурту, який активно бігав по сцені не перестаючи грати.

А далі знову з’явився акордеон, тільки тепер у складі гурту Гаразд, якому, нажаль, можна побажати поки лише вдалого самовдосконалення (не акордеону звісно:) ).

Сьомими на сцену піднялася Аура, лірична та спокійна, ніякого шуму та важких запилів. Прозвучало 2 романтичні балади, однак якось вони пройшли повз, не зачепили.

Ауру на сцені змінили 2 дня до завтра. Певно ці хлопці привели з собою найбільше друзів, адже під сценою спостеріагось найбільше оживлення публіки, хоча це можна й інакше пояснити, пісні гурту справді дуже драйвові, до того ж чудово виконані.

Слідом за ними на сцені з’явились DO.G., що цікаво у гурту 1 гітарист, натомість аж 2 басисти. Після того як залунали перші акорди подумалось «Знайди 10 відмінностей між ТОЛ та DO.G», навіть назва звучить доволі схоже коли промовляється у мікрофон зі сцени. Ідентична лірика, ідентична музика, певно успіх ТОЛу не дає спокою хлопцям з DO.Gу.

MixturaЗавершував перший конкурсний вечір гурт Mixtura, у складі якого лише дівчата, чимось вони нагадали своєю лірикою і трохи музикою відомий російський відповідник, про який зняли ще й серіал (назву згдувати певно немає потреби), тільки от на відміну від своїх російських колег, наші дівчата грають поки на гітарах фірми Phill Pro (а ця згадка певно не зробить реклами і без того легендарному виробнику). Хочеться побажати їм не меншого успіху.

Одразу по завершенню конкурсної частини ведучий оголосив про те, що вже відомий переможець дніпропетровського відбору (який відбувався в той самий день, але скінчився на півгодини раніше), ним став гурт The Electric Dream. А київське журі тим часом відправилось підраховувати голоси, поки вони це робили публіку розважав вже майже легендарний Оркестр Янки Козир, переможець Національного Фіналу 2004-року , тоді ж вони зайняли 4-те місце на світовому фіналі у Лондоні.

І вже за півгодини з’явилися результати, оголошено було перших 6 гуртів, 2 з яких потрапляють до Національного Фіналу.

6. Mixtura

5. DO.G

4. Аура

3. YouCrane

2. Рада

1. 2 дня до завтра

З цими результами можна не погоджуватись, можна сперечатись, але таким було рішення журі того вечора, тож залишається побажати командам успіху у фіналі.