GBOB: В третій битві переміг Пінокіо в кімоно!
Третій київський відбір до Національного фіналу The Global Battle Of the Bands відрізнявся від решти відсутністю столичних гуртів, натомість цього разу ми зустрічали гостей. Отже 1 жовтня у клубі Бінго знову тривала боротьба за право поїхати до Лондона та отримати величезну грошову винагороду.
Почала цю боротьбу команда Special Format з Кривого Рогу. В музичному плані все було непогано як для одного з перших виступів, а от вокал точно не дотягував до рівня, втім певне майбутнє у музикантів є, хоч є і недоліки. Нестандартна побудова пісень це добре, але до тих пір поки це все ж нагадує музичний твір, а не набір різних шматків.
Слідом за ними грали Endless Day з Гайоворона, хлопці навіть встигли надрукувати іменні футболки, краще б переймались музичим метаріалом, адже той звучить не надто сучасно, та й над зігрнаістю було б добре попрацювати.
Гості з Закарпаття Rock-H натомість відзначились надзвичайною зіграністю, проте досить дивним вокалом, втім можливо у цьому і була певна фішка мукачевських хлопців, головне було її зрозуміти.
Четверті і надзвичайно емоційні Kimonopinocchio з Миколаєва. Досить дивна назва, не менш дивна музика, божевільна суміш емоцій вокаліста (за сумісництвом гітариста) та барабанщика, єдиний мінус це другий гітарист який чомусь нагадував пам’ятник, на фоні колег по сцені він виглядає чужим у гурті, проте сподіваємось, що вони на нього вплинуть у найближчому майбутньому.
Сімферопольскі Воздухоплаватели немов виринули з минулого, це майже 50-річні чоловіки які грають музику своєї молодості, виходить це практично бездоганно, от тільки планета на місці не стоїть, отже маємо і відповідний результат.
Bad Obsession з Одеси частково були присутні на минулорічному GBOBі у складі гурту Спіріт, тоді від путівки до фіналу їх відділяло кілька балів, цього року ситуація повторилась, не вплинула на це ні зміна музикантів, ні стилю, українські Guns’n’Roses виявились не надто акутальними. А от 7 Pounds виявились більш актуальними, чергові гості з Криму вразили журі і отримали відповідні бали, хоч важко назвати їхню музику особливою, можливо взяли простотою.
Несподіваним поворотом став візит гурту з Бресту, певно не все добре з проведенням альтернативних конкурсів у братнього білоруського народу. Julie wave нажаль нічим не виділись, натомість всім було їх шкода, адже було усвідомлення того, що цей варіант нікуди не пройде.
Dasies з Ніжину не вистачило зіграності аби справити враження, «металеві» хлопці нещодавно поповнили склад дівчиною, але є відчуття ніби вона на сцені запрошений гість, який соромиться себе показати, радимо їй якомога швидше виправитись і вцілому працювати на майбутнє команди.
Хмельницький Бензопілін представив себе як хеві-метал гурт, з завданням виконати пісні у даному стилі здається впорався, інша вже справа які це були пісні, і на яку увагу вони на даний момент заслужили.
А от донецька Трахома «пройшлася» по сучаснішому металу та викликала пожвавлення у глядачів, зібравши під сценою невеличкий натовп. Не обійшлись хлопці і без «фішки» притаманної багатьом подібним командам – схожими за стилем костюмами.
Продовжили конкурсний день Jam Roll, ще одні хлопці з Донецьку, заграли якісний поп-рок, але от вокал чомусь нагадав російський гурт 7Б.
Далі ми зробили перерву для того аби послухати гарний рок’н’рол у виконанні The Chellies і знову сцену «окупували» донецькі. Гурт Vice Versa, безумовно тісно пов’язаний з Jam Roll, хоча б спільним звукорежисером. Та й стилі у яких працюють команди дещо схохі. Вокалісту Vice Versa варто було б добре попрацювати над подачею та манерою співу і ми б отримали чудову зіграну поп-рок групу на українській сцені. Тож неодмінно «Усьо будєт Донбас», але не зараз.
Завершували столичний відбір гуртів не з Києва гості з Кривого Року SIDE D.E.F.E.C.T, одягнені в схожі костюми, які дещо нагадували тюремні роби, хлопці нажаль не продемонстрували нічого нового, проте запам’ятались.
Можна впевнено сказати, що рівень гуртів не нижчий за київські, єдине це можливості, яких за межами столиці все ж менше, втім аби не грати для пустої зали деякі «не місцеві» привезли з собою мабуть повні вагони друзів, які активно підтримували їх під час відбору.
Отже журі відправилось робити підрахунки, а на сцену тим часом піднявся Абздольц, який нещодавно встиг самозпустистись і знову зібратись, але вже без Пасяки, якого замінили новим клавішником. Як стверджували хлопці, не репетурували з самої середини літа, забули половину пісень, а отже панувала імпровізація і неймовірні танці у залі, які вона викликала.
По поверненню журі були оголошені результати, дирекція українського GBOB вирішила дати шанс не київським гуртам і виділила три, замість звичних двох, путівок до Національного Фіналу.
Отже, до фіналу проходять:
1. Kimonopinocchio
2. 7 pounds
3. The Chellies
Далі розташувались:
4. Bad Obsession
5. JAM ROLL
6. Трахома
Детальніше про бали гуртів можна дізнатись з офіційного сайту українського представництва The Global Battle Of the Bands.