категорії: репортаж

«Грузовики» в Києві

теґи: Живот, И Друг Мой Грузовик, арт-клуб "44"

...и Друг мой Грузовик20 лютого київському в арт-клубі "44" відбувся довгоочікуваний виступ дніпропетровських інтелектуальних хуліганів, гурту  ... и Друг Мой Грузовик. Виступ був присвячений появі новому альбому «Живот». Також  у рамках концерту був презентований новий кліп на пісню «Радиостанции».

Стилістику і музичний жанр, в якому грає гурт визначити доволі важко. Це суміш альтернативного року, хардкору та гранжу покладених на фанкову ритміку. Самі ж музиканти характеризують свій стиль, як «Вау-Вау Музика». Аналогів «Грузовикам»  по звучанню на українській сцені напевно немає, творчість гурту можна назвати спорідненою з творчістю гарного, але чомусь трохи забутого американського гурту Primus.  Лірика «...и ДМГ» може і не завжди зрозуміла пересічному слухачеві (можливо, як і назва гурту), але це і не є метою гурту – бути простими. Тексти пісень завжди наповнені іронією і подвійним, а іноді і потрійним змістом. Гурт також «не форматний» і своїм мінімалістичним складом. Вокаліст, бас-гітарист та барабанщик – ось така формула «правильного» звучання від «… и ДМГ».

Клуб був вщент забитий різношерстною публікою, від юних дівчаток до солідних чоловіків, від панків до літературних інтелектуалів, яка, підігріта атмосферою клубу, а також барним асортиментом, з нетерпінням чекала своїх улюбленців. І ось з колонок починає лунати музика. І, як не дивно, це не бадьорий рок «Грузовиків», навіть фанк чи гранж. З колонок лунає віденський вальс. Під акомпанемент якого оперний голос виконує композицію «Не жалей живота своего» – такий собі вступ. Публіка, зрозумівши «тонкий натяк» готується до «гаряченького».

І ось, під останні мотиви вальсу на сцену підіймається саме тріо, мікрофон бере у руки вокаліст гурту Антон. Привітавшись зі слухачами,  він зазначає, що такий вихід йому сподобався і що треба дедалі частіше практикувати вальс перед початком виступу. Антон також повідомляє про те, що нарешті вийшов новий альбом гурту, який до того ж можна придбати одразу після закінчення виступу. Ще одним гарним елементом «передконцертної програми» стає показ нового кліпу на пісню «Радиостанции», знятого відомим українським кліпмейкером Віктор...и Друг мой Грузовиком Придуваловим.

Безпосередньо виступ, аналогічно альбому, розпочинається композицією «Рекордлейблплатит». Така собі іронічна подяка лейблу звукозапису на якому вийшов «Живот». «Це ж добре, коли рекорд лейбл платить?» – запитує Антон. І справді, риторичне питання.

Наступною музиканти виконують композицію без слів, яка на альбомі має назву «Урок», шалений драйв якої сколихує стіни клубу.

Далі звучать пісні з альбому Живот майже в тому самому порядку, що і на платівці: «Молодежи», «Папа Играет на Бас Гитаре», «Рыбу», «Валентины» й так до останньої композиції «Уходят дни». Публіка радіє, співає, шаленіє, стрибає, падає зі сцени, влаштовує штовханину, всім своїм видом демонструючи, що матеріал з нового альбому їй до вподоби. Треба зазначит, що пісню «Какао»,яка є одною зі старих пісень яка увійшла в новий альбом, співає весь зал майже без допомоги вокаліста.

Після останньої, дванадцятої, композиції з альбому гурт виконує дві абсолютно нові, ніде ще не зіграні пісні – «Прививка» та «Судомоделирование». Обидві ліричні, в обох відчувається ностальгія за далеким дитинством. Спокійні і повільні пісні, дають публіці трохи відпочити і паралельно пригадати свою дитячу пору.

...и Друг мой ГрузовикПісля подорожі у далеке минуле музиканти пропонують слухачам пригадати рік пройдешній. Композиція «Что вы слушали в 2009 году?» – таке собі бліц-опитування слухачів про музику і не тільки.  Згадали як музику так і фільми, концерти – словом все, що хвилювало в минулому році.

Наступною частиною стає виконання пісень на замовлення. Глядачі вигукують назви своїх найулюбленіших пісень – музиканти грають. Виконуються напевно всі найвідоміші композиції з попередніх альбомів. Це і «Ищу друга»,і «Швейцарские бароны», і «Колеса» і «Йогурт» і «Минеральную воду». І ще багато-багато гарних й «правильних» пісень лунає в клубі, доки не стає вже зовсім пізно. Останнім гурт виконує пісню «Котенок» і, подякувавши київській публіці, під шалені оплески і вигуки покидає сцену.

 

Повний фотозвіт