категорії: репортаж стаття

Сашко Чемеров презентував свою першу книжку

теґи: Vkrayst, Димна Суміш, Олександр Чемеров, Сашко Чемеров, один

Презентація книжки 10 листопада лідер гурту «Димна Суміш» Сашко Чемеров презентував свою книжку «Один». Презентація проходила у столичній ресторації «Диван».
Під час прес-конференції Сашко розповів, як виникла ідея написати книжку.
«Просто у мене зібрались, накопичились, вірші, фотографії, зібрались друзі, намалювали все це, і вийшла гарна книжка, яка, я вважаю, перша в Україні така», – каже автор.
Книжка поєднала у собі: 96 сторінок оригінальних ілюстрацій, 114 полароїдних фотографій та понад 200 віршів і оповідань автора. «Це в основному поезія і проза, яка ніколи не буде використана мною в піснях. Тому, що вистачає енергії і натхнення, щоб зробити пісні-піснями, а вірші-віршами», – зауважує Чемеров.
На обкладинці видання зображений якір: «тому що тематика морська. Чому морська? Море дуже подобається, море лікує, тому моряки справжні чоловіки. Тим Презентація книжки паче це модно зараз».
Окрім цього, Сашко розказав, чому книжка має назву «Один»: «Там в книжці я описав концепцію назви «Один». Я вважаю, що нулі – це певна концепція, де нулі вважаються талантами людини: все, що ми можемо – це наші нулі. А якщо ми до цих нулів додаємо один, то ми отримуємо велике число. Якщо у нас багато талантів, ми додаємо  одиницю і у нас мільйон, сто тисяч, у когось більше. Такий аспект я зачепив у книзі. Ще ми приходимо одні, йдемо одні, ще у цьому є, я думаю, якась частина назви».
Олександр поділився своїм баченням натхнення та поетів. «Мені здається, що більша частина поетів – це передавачі. Я вважаю себе передавачем. Там написано в книжці, що  більша частина творів написана автоматично. Автоматичне написання – це ти сідаєш і пишеш, не корегуючи поПрезентація книжки тік своїх думок» – зауважує він.
За словами автора, книжка «Один» є некомерційним проектом, виданим в обмеженій кількості.
Сашко Чемеров: «Поки є така ідея, щоб цей ліміт був лімітом. Тобто, кому не вистачило, щоб вони сиділи і плакали». Втім, якщо знадобиться, Сашко обіцяє перевидати книжку.
Видання продається не тільки в Україні, але й закордоном: в Америці, Канаді, Великобританії та інших країнах. Зокрема в деяких країнах, за словами Олександра, книжку вже розкупили. Цьому, на його думку, сприяє їхня професійність: «Там швидше люди працюють: ми туди відіслали і вони вже продають. А у нас відіслали, а їм ще треба виставити на полички, записати, облік, переоблік, перерва. Тому там просто швидше».
На запитання, чи буде продовження, відповідає схвально. Тож прихильники творчості Чемерова з нетерпінням чекатимуть Презентація книжки нових книжок.
А поки-що вони мали змогу насолодитися виступом сольного проекту Сашка – гурту «Vkrayst». Сам Чемеров гурт характеризує так: «Група Vkrayst – це щось більш особисте, інше».
Перед концерт він розповів про плани гурту: «Ми плануємо записати творчість на касети і випустити десь 200-300 касет, а все інше можна буде завантажити в інтернеті». Олександр думає, що через 10 років, касети, видані обмеженим тиражем, будуть продаватись на аукціонах: «На касетах тому, що це гарно, це якийсь фетиш, все одно диски зараз ніхто не купує, ніхто їх не слухає, всі слухають мр3, а касету ти купив і  поставив вдома».
Поки ж музика гурту ще не видана, прихильники колективу мають змогу послухати їхні пісні на концертах.
 

Переглянути всі фото>>>