категорії: репортаж стаття

Sum 41 в Києві. Біль заради задоволення

теґи: Sum 41, Клуб "Stereo Plaza"

Sum 41

«Ми це зробили! Тож давайте влаштуємо вечірку, Україно», – написали у своєму твіттері Sum 41, щойно прилетіли до Києва. Канадійські поп-панки привезли свій новий альбом «Screaming Bloody Murder» до столичного клубу Stereo Plaza.
Гурт, який почав набирати оберти ще на початку 2000-х, не здає позиції й зараз. Тож на концерті можна було зустріти різні покоління прихильників, одні слухали їх ще в школі, інші досі її не закінчили. Попри різні розмови про нинішній стан гурту, зокрема той в якому музиканти виходять на сцену, вони відпрацювали на повну, нагоди відпочити у фанів не було.

Перше, що зустрічало відвідувачів «Stereo Plaza» це велике полотно на сцені з яскраво червоним написом «Sum 41» та музика у залі.
Розігрівати концерт довірили гурту O.Torvald, який серед українських колективів чи не найкраще підходить на цю роль. Вийшовши на сцену о 22-ій музиканти відіграли кілька пісень зі свого дебютника та ще кілька з нової платівки, яка зараз готується до видання. Реакція публіки на розігрів була здебільшого радісною, люди підспівували та стрибали. O.Torvald залишили сцену трохи раніше запланованого часу, щоб не затягувати вихід винуватців свята.

O.Torvald
Поки техніки готували сцену до виходу Sum 41, для присутніх знову увімкнули музику. О 23-ій зазвучали перші звуки «Reason To Believe». Ця пісня відкриває найновіший альбом «Самів» «Screaming Bloody Murder» і так само чудово підходить для початку концертів. Всі музиканти з’явились на сцені одночасно, вони швидко вибігли та зайняли позиції. Гучні удари барабанщика поступово підкріплюються гітарами, гурт отримує першу порцію аплодисментів та криків, вражені очі прихильників роздивляються музикантів, багато хто чекав їх в Україні не один рік. Різко повільний вступ переходить у неймовірно швидкий куплет, люди відривають ноги від землі, настав час влаштувати слем, якого ще не бачили українські клуби. Ближче до кінця пісня знову уповільнюється, Том Такер знімає гітару та йде до клавішних. «Причина вірити», що Sum 41 потужний концертний гурт, щойно була продемонстрована кількатисячному натовпу присутніх. Далі йде вже підкріплення цих вражень.

Sum 41


«Леді та джентльмени, більше галасу!», – кричить Дерик Віблі та представляє публіці Мета Віблі, свого кузена. Під час концертів він зазвичай знімає фото та відео, а на пісні «Skumfuk» Мету теж дістається трохи слави зіркового брата, він виконує клавішні партії. Жодної секунди на перерву, після другої пісні барабанщик Стів Джоз вже спітнілий та дістає рушник.
«We Are All to Blame» – пісня з повільними приспівами та надпотужними куплетами звучить третьою, людям у фан-зоні зриває дах, вони починають з усіх сил намагатися прорватися ближче до сцени. Таким чином огорожа, яка стояла на відстані приблизно півтора метри від сцени, майже впритул до неї наблизилася. Здається, що скажений натовп зараз готовий зруйнувати будь-що. Для того, щоб втримати цих людей, терміново підключають більшу кількість охорони, яка з усіх сил намагається відтиснути огорожу на її початкове місце. Під кінець Дерик пропонує кільком шанувальникам приєднатися до гурту на сцені. Фани, яким і так відстань до сцени видавалась задалекою, підігріті таким експромтом Дерика тиснули на охорону все сильніше. Пощастило двом хлопцям, їх ставлять неподалік від Коуна, проте в спеціально позначеному яскравою стрічкою місці і під наглядом охорони.

Далі лунає «Walking Disaster», перед приспівом якої значна частина людей утворює коло, фани розходяться в різні боки, щоб за мить щосили побігти назустріч одне одному та злитися в слемі.
Трек «Over My Head (Better Off Dead)» з «золотої колекції» Sum 41 змушує зал вибухнути оплесками одразу ж, приблизно таку саму реакцію отримують й інші пісні з альбому 2002-го року «Does This Look Infected?».

Sum 41


Десь в той самий час на сцену летить капелюх, схожий на той, який носить Том. Цей собі забирає Коун. Басист грає в ньому деякий час після чого підкидає догори і той губиться за сценічною апаратурою. Після «Over My Head (Better Off Dead)» музиканти відпочивають хвилину, вони спокійно ходять сценою та перебирають струни гітар.
Дерик підходить до мікрофону та каже: «Ми маємо новий альбом «Screaming Bloody Murder», публіка, яка починає кричати, отримує подяку від фронтмена за те, що вони прийшли на концерт. Один з тих, кому пощастило слухати та дивитися концерт прямо зі сцени довго розмахував українським прапором, судячи з його рухів він вирішив віддати прапор музикантам, підкинув у бік Коуна, той не зловив, але не розгубився, підняв та повісив на своєму комбіку.

Sum 41
Прихильники вже встигли вивчити слова нових пісень, заголовний трек свіжого запису всі починають співати хором у супроводі гітари Дерика. Та вже за мить ситуація стає звичнішою, слем та стрибки знову панують у «Стерео Плазі». Ще один новий трек «Sick Of Everyone» і Sum 41 пропонують прихильникам трохи металу.

«Ви теж любите Metallica? Давайте трохи Metallica! Вам подобається «Master Of Puppets?». Музиканти грають традиційну суміш «важких» хітів у одному треці з назвою «Metal Mayhem»

«You guys came to a fucking party, thank you very much», – промовляє Віблі та кланяється.

А далі знову назад у 2002-ий і хіт «The Hell Song», після яскравого соло у виконанні Тома Такера, Дерик гучно представляє гітариста.

Sum 41
«Зараз я закрию свого рота і рок’н’рол продовжиться», каже Дерик і музиканти закінчують «The Hell Song».
Далі панк-рокова «Motivation» , в яку музиканти додають жорстку і доволі «металеву» кінцівку, яка в оригіналі є кінцівкою "88" з альбому "Chuck". Гурт на концерті вцілому звучить зовсім "не вилизано", проте без жодної лажі та непотрапляння в ноти.  Блок старих пісень продовжується двома супер-хітами, безумовно знаковими для Sum 41 піснями: «Fat Lip» і «Still Waiting». Передостанньому на даний момент альбому «Underclass Hero» музиканти зараз не приділяють багато уваги, слідом за «Walking Disaster» вони зіграли й заголовну пісню. Перед цим Дерик знову попросив трохи галасу у присутніх, цього разу для Стіва.
Після нової пісні «Back Where I Belong» та її логічного продовження «Exit Song» музиканти швидко покидають сцену, втім всі знають, що це лише на кілька хвилин.
Публіка почала гучно кричати, вигукувати назву гурту, а потім ще й тупотіти ногами по підлозі, велика частина почала видавати чіткі ритми та співати приспів «We Will Rock You». Sum 41


Sum 41 не змушували себе довго чекати, швидко повернулись.
«Давайте зіграємо ще трохи рок’н’ролу», – кричить Дерик і музиканти починають «Baby You Don't Wanna Know», якраз найбільш рок’н’рольну за звучаннм пісню з останньої платівки. Далі «In Too Deep» і вже всі розуміють, що настав час прощатися.
Стів Джоз встає і бере до рук мікрофон, замість Дерика за барабани сідає технік гурту.
«What a fucking time, Ukraine», – дуже гучно кричить Стів, на фоні вже лунає вступ "Pain for pleasure". Поп-панк змінюється на метал, і без того не ніжний вокал Дерика на ще більш грубий голос Стіва.
Посередині залу утворюється величезний circle-pit, фани використовують останню можливість відірватися і зробити це на повну. Слем також набирає обертів, ось він "біль заради задоволення".

Sum 41


«Дякую, Київ» у виконанні Стіва, повітряні поцілунки Дерика та кілька медіаторів від Тома. Гурт доволі швидко йде зі сцени. Значна частина людей починає покидати «Stereo Plaza», це вже потім вони будуть жалкувати. Людям, які столяи ближче до сцени, було плювати, що «Pain for pleasure» це традиційно остання пісня на концертах Sum 41. Вони продовжують вигукувати назву канадійців, але швидко змінюють своє гасло на «Pieces».

Через кілька хвилин техніки виносять на сцену гітари та починають їх налаштовувати, зала вибухає оплесками, всі розуміють, що хоч на трохи, але гурт ще повернеться.

Sum 41


Музиканти виходять на сцену під вигуки «Pieces», які не зупиняються вже кілька хвилин.
«Хей, зупиніться», – показує Дерик і починає грати вступ «Seven Nation Army» The White Stripes, публіка встигає підхопити, але він зразу ж зупиняється і починає «Smoke on the water» Deep Purple. Та це зовсім не та пісня, яку хоче чути зала, люди знову починають кричати «Pieces».
«Леді та джентельмени, ми дуже, дуже дякуємо за такий гарний перший раз», – каже Дерик.
Звісно гурт виконує побажання фанів, пісня хоч і спокійна, але така бажана. Здається не підспівували в цю мить лише охоронці. Останні слова «That I'm better off on my own» гурт залишає лише для зали.

«Дякую, надобраніч», – каже Дерик і музиканти остаточно залишають сцену. Час справді вже пізній, на годиннику перша ночі. Люди виходять з клубу під звуки пісні "So What", вже згадуваної Metallica. Всього за 3 години Sum 41 вже вилетіли до Москви, залишаючи фанам на згадку свої «твіти» з враженнями від виступу. А після таких вражень соромно за себе українцям не має бути, гурт обіцяв повернутися.

 ФОТОЗВІТ>>>>

Відео користувача:

Sum41
Made it! :) let's party Ukraine.
Sum41
wild show in Ukraine! amazing!
Sum41
Ukraine was rad! Now time to party in Russia!
stevosum41 Steve Jocz
Kiev was fucking bananas = Amazing show! Thx for making our 1st visit so badass. We will definitely be back!
stevosum41 Steve Jocz
Thank you to all the Ukraine fans! Moscow here we comesky
stevosum41 Steve Jocz
Ukrainian shakedown in full effect
Cone41 Cone McCaslin
Who knew we had such passionate fans in the Ukraine? That show ruled. Thank you Ukrainian fans! Now we are off the Russia tomorrow.
TomThacker41 Thomas Thacker
Thanks for having us Kiev!

Сет-лист

1. Reason To Believe
2. Skumfuk
3. We're All To Blame
4. Walking Disaster
5. Over My Head (Better Off Dead)
6. Screaming Bloody Murder
7. Sick Of Everyone
8. Metal Mayhem
9. The Hell Song
10. Motivation
11. Fat Lip
12. Still Waiting
13. Underclass Hero
14. Back Where I Belong
15. Exit Song
Біс:
16. Baby You Don't Wanna Know
17. My Direction
18. In Too Deep
19. Pain For Pleasure

Другий біс:
20. Pieces