категорії: репортаж

SunSay співає "Легко" про складне

теґи: Crystal Hall, SunSay

SUNSAY

Український гурт SunSay презентував столичній аудиторії свою нову збірку "Легко". Концерт на підтримку альбому відбувся 23 жовтня в Crystal Hall.

Кияни, відчуваючи, що вечір буде справді вартісним, прийшли до концертного залу Сrystal Hall передчасно. Не біда, що охоронці всередину ще не пускають, навколо достатньо однодумців і прихильникам гурту SunSay є що обговорити. Минає хвилин 15-20, і відвідувачам відчиняють двері. У холі, як це зазвичай ведеться, можна придбати новий диск, а в самому залі – напої. Найактивніші прихильники завчасно займають стоячі місця перед сценою. До речі, про сцену: позаду неї розміщена величезна інсталяція із зображенням єгипетської богині істини, справедливості та вселенської гармонії – Маат. Такий же малюнок прикрашає обкладинку нового альбому гурту. Графічне зображення жінки нанесено на папір пісочного кольору. Крилата єгиптянка зображена сидячою, із пером на голові, на одній долоні вона тримає чорнильницю, а на іншій – перо. Така образність небезпідставна – лідер гурту займається медитацією, тому символізм, у різних його проявах, плавно просочується крізь усю його творчість.

SUNSAY

Свій новий альбом "ЛЕГКО" український фьюжн-фанк-реґґі гурт записав ще влітку цього року. Після чого, 21-го жовтня відбулась його презентація в Харкові. Як і слід було очікувати, більшість пісень – дуже енергійні та жваві, тому пробуджують бажання танцювати. Незважаючи на це, практично кожна окрема композиція вирізняється своєю глибиною: у збірці є як драйвові, життєствердні записи, від яких не сила всидіти на місці, так і достатньо ліричні, слухаючи які, хочеться  усамітнитись. Таке поєднання робить альбом багатогранним, в цілому дещо меланхолічним, проте таким, що рухається у напрямку ритму.

Чутно оплески прихильників, після чого на сцені з'являються учасники проекту SunSay у повному складі: вокал по праву належить – Андрію Запорожцю (Sun), електрогітара – Костянтину Чалиху, гітара – Андрію Кобилянському, бас-гітара – Роману Кучеренку, барабани – Сергію Балалаєву, духові етнічні інструменти – Сергію Клевенському.

SUNSAY

Sun підходить до мікрофону, усміхається, каже: "Привіт", – після якого слідує гра на волинці з пісні "Путь воина". Вечір, власне, розпочато, так легко і невимушено, в найкращих традиціях буддизму.

Публіка жадібно ловить експресивні жести і міміку лідера гурту, його енергія передається кожному в залі, атмосфера просто чудова. Пісню "Брат" прихильники впізнають ще з перших звуків, зрештою так відбувається з більшістю композицій. Далі лунають треки "Мама", "Наяву", "В твоих глазах сияю я", наджвава композиція "Немовля" і нарешті та, за якою названо весь альбом. Між іншим, пісня "Легко" була написана ще 10 років тому, проте ані текст, ані звучання жодним чином цього не  видають.  

SUNSAY

Ще трохи поспілкувавшись і поспівавши прості пасажі, задля встановлення ще кращого контакту з публікою, Андрій сідає на коліна і заплющує очі, як для медитації. Звучить інструментальна музика східного мотиву з приємними домішками фольклорних елементів. Коли інструменти замовкають, зал зривається схвальними оплесками. Продовжується концерт піснею "Ни одной", за якою слідує усіма улюблена "Відчувай". Звучання етнічних інструментів гармонійно переплітається з гітарними та клавішними партіями, навіюючи образ сходу, що розчиняється у вокалі україномовних або російськомовних текстів. Киянам знову щастить – Sun дарує нову пісню, яка має назву "Саме ти".

Після годинного виступу гурт йде зі сцени, але звісно для того, щоб знову повернутись. Публіка настирливо вимагає Sunsay(ївців) назад, чується синхронне тупотіння, оплески та вигуки "на біс!". Хлопці з гурту, улещені реакцією залу на їхнє зникнення, повертаються і знову беруть до рук інструменти. Серед програми "на біс!" ще одна нова композиція, а також життєствердна "У тебя есть всё". Завершує вечір легендарна пісня, відома навіть тим, хто ніколи не чув про гурт SunSay – "Солдат", раніше виконувана колективом 5nizza. Таким емоційно-піднесеним настроєм хлопці завершують свій виступ у Києві і їдуть популяризувати свою "легкість" далі.

SUNSAY