категорії: стаття

Київський хмарочос здригнувся від звуків Димної Суміші

теґи: Димна Суміш, квартирник

Димна Суміш25-те грудня минулого року порадувало киян не тільки купою снігу та зимовою прохолодою, але й надзвичайним квартирником гурту Димна Суміш. Ідея не нова, проте цікава, українські музиканти, слідкуючи за західними віяннями, час від часу влаштовують такі концерти, щоправда, традиційно це невелика акустична програма на стільчику, яка швидше нагадує святкову шкільну виставу. Цього ж разу все було зовсім інакше, в одному зі столичних хмарочосів, на 21-му поверсі був розташований повний концертний апарат, з барабанами, комбіками, потужними колонками й іншим. Від заявленої в прес-релізі "напівакустичної програми" лишилась лише акустична гітара, яка майже весь вечір пролежала в спокої.

В 4-ох кімнатній квартирі опинилося понад 100 чоловік, які зібралися, щоб послухати драйвові мелодії та просто гарно провести час. Впустив до себе це божевілля письменник і кліпмейкер Сергій Озерянський, який, до речі, полюбляє подібні дійства вдома, тож лишається лише поспівчувати його сусідам.

Димна Суміш

Зайшовши до яскраво оформленої квартири, гості складали одяг на велику гору, а в наступній кімнаті зустрічали DJ Архітектора, який розважав їх своєю музичною підібіркою. Та вже за півгодини пролунали перші "живі" звуки, всі присутні сіли прямо перед імпровізованою сценою на різні килимки та подушки. Вокаліст гурту Сашко Чемеров зазначив, що це трохи інакший концерт Димної Суміші, тому й запропонував не влаштовувати слему, а гітарист Сергій Мартинов запропонував новий вигляд танців "нижній слем", який виявився сидінням на місцях, хитанням голів в такт пісень та гучним підспівуванням.

Розпочав гурт з вже відомих пісень, звісно надали перевагу останньому альбому, але не обійшлося й без новинДимна Сумішок, зокрема «Сумно» та «Precious Day». Цього разу прозвучало й кілька каверів: на гурт Nirvana та Гері Мура. Також Димна Суміш привітала присутніх з Новим роком і Різдвом піснею "Have Yourself A Merry Little Christmas" та своєрідним наспівуванням "Jingle Bells".

Що ж до самого гурту, то у його складі відбулися зміни. 25 грудня відбувся дебютний виступ Катерини Рокової (учасниці гурту Інді.Я) у складі Димної Суміші як клавішниці та бек-вокалістки. Її представили як нову учасницю "Суміші" ще влітку, щоправда, сама Катерина, неоднозначно та коротко відповіла: "побачимо" щодо подальших виступів з хлопцями.

Гостей пригощали різноманітними вегетаріанськими стравами: піцами, канапками, солодкими кульками, було й досхочу безалкогольних напоїв. До речі, серед гостей був помічений Олег "Фагот" Михайлюта, один з лідерів ТНМКонго. 

Димна СумішОдразу після завершення виступу Димної Суміші продовжив свій сет Архітектор, а ближче до ночі ті, хто не дуже поспішали додому, переглянули з музикантами фільм Джима Джармуша "Кава та цигарки".

Ця вечірка мала надзвичайний успіх, адже проходила у досить цікавому форматі, та й квитки були розкуплені швидко. Вона певно надовго запам'ятається всім прихильникам Димної Суміші.
В 2008-му на Різдво гурт влаштував акустичний концерт на даху будинку, в 2009-му "електричний" виступ у квартирі, з нетерпінням чекаємо сюрприз, який приготують музиканти до наступних свят!

ФОТОЗВІТ