категорії: новина

Фестиваль "Sensation" пройде у Києві

теґи: Sensation, Міжнародний виставковий центр, фестиваль

Sensation8 травня столичний МВЦ перетвориться на величезний танцювальний майданчик, на якому зберуться 12 тис. українців, пише "Газета по-киевски". А за кілька днів до фестивалю в магазинах зникне білий одяг. Це означає, що до Києва дістався світовий бренд "Sensation" – театралізоване танцювальне шоу, щорічно проходить в різних країнах світу (за 11 років існування його відвідали понад 1,5 млн чоловік), приголомшливе глядачів своїм масштабом і визнане головним танцювальним подією планети.

"У 2000 році, коли побудували новий стадіон Amsterdam Arenа, ми захотіли влаштувати на ньому щось, чого ще ніхто не робив, – розповідає Майкл Хеттінг, бренд-директор компанії ID & T – організатора фестивалю. – Так народилася ідея шоу з грандіозними декораціями, спецефектами, багатотисячним натовпом танцюючих глядачів і кращими музикантами.

На першому фестивалі, що зібрав купу народу, не було білого дрес-коду: він з'явився трохи пізніше, коли загинув один із засновників шоу. Щоб вшанувати його пам'ять, ми запропонували нашим глядачам прийти на шоу в білому, і вони погодилися. Так у фестивалю з'явився власний колір"
.

За 11 років організатори шоу «підгорнути» 17 країн, і що цікаво: кожен фестиваль (у Європі їх бюджети досягають 10 млн євро) окупився – квитки розлітаються за лічені дні, і кожне шоу проходить з переаншлаг.

"Готуючись до фестивалів, ми змінюємо концертні зали та стадіони, на одну ніч перетворюючи їх у величезні нічні клуби, де люди слухають музику, танцюють, дивляться танцювальне шоу, – продовжує Хеттінг. – Причому ви не будете дивитися в одну точку: сцена буде розташована посередині залу, а навколо неї – глядачі, кімнати відпочинку, точки з напоями тощо".

Організатори запевняють, що якість київського шоу не поступиться європейським – обладнання, декорації і фахівці, що їх встановлюватимуть, до нас приїдуть з Голландії.

До Києва організатори придивлялися три роки: вели переговори з місцевими компаніями, шукали майданчик, спонсорів і, як каже Майкл, чекали «зручний момент». Коли «момент» настав, три компанії (голландська ID & T, українська Virus Music і російська «РосДенс», вже чотири роки проводить Sensation в Пітері) об'єднали зусилля і почали роботу.

"Ми побачили, що в Україні вміють веселитися, – зауважив Хеттінг, – так що в успіху київського шоу не сумніваємося".

Назва фестивалю в Україну – «Океан Білого», тож всі декорації будуть витримані в «підводній» тематиці. А ось імена музикантів, за правилами "Sensation", стануть відомі в останній момент, але в тому, що це будуть зірки електронної музики першої величини, можна не сумніватися.

Sensation у цифрах:

10 млн грн – бюджет київського шоу

12 тис. глядачів зможуть відвідати шоу в Києві

80 тонн обладнання і декорацій для фестивалю прибуде до Києва з Голландії (а разом з ними – кілька десятків техніків і артистів)

7 днів піде на монтаж київської сцени (для порівняння: 3-поверхову сцену Джорджа Майкла – наймасштабнішу з побачених киянами – монтували протягом 5 днів)

300 працівників міліції будуть охороняти відвідувачів шоу (і це не рахуючи приватних охоронних структур, представників МНС та інших правоохоронців)