категорії: репортаж стаття

Zdob si Zdub: Молдавський хардкор у Києві

теґи: Zdob si Zdub, арт-клуб "44"

Zdob si Zdub

29 жовтня до Києва завітав чи не найвідоміший молдавський музичний проект – Zdob si Zdub. Гурт до Києва приїхав не з пустими руками, а з новим альбомом «Белое Вино / Красное Вино». Платівка фактично є збіркою пісень, які записувались спеціально для якихось проектів, але не видавалися. Є, щоправда, і винятки, у вигляді кавер-версії, рімейків і кількох нових пісень. Також альбом майже повністю російськомовний, але є україномовна версія пісні «DJ Василь». На маленький «44» людей було доволі багато, біля сцени дуже тісно, тож або штовхатись і все бачити, або лише чути.

Zdob si Zdub

Майже без затримок хлопці з’явились на сцені та почали з зовсім нового – спільної пісні з лідером Ляписа Трубецького – Сергієм Михалком – соціальної «Стоп мафія!». Виконували в Києві її, звісно ж, без фронтмена Ляпісів. Дуже швидко переключились на тему футболу, з’ясовували хто ж таки переможе – Динамо чи Олімпія, у пісні «Гооол!». Не обійшлося й без добре відомої кавер-версії пісні гурту «Мумий Тролль» – "Невеста", яка суттєво змінила своє звучання, завдяки духовим вона набула іншого настрою. Також музиканти переклали заголовну пісню зі своєї першої платівки «Hardcore Moldovenesc», то ж цього вечора в клубі звучав вже «Молдавський хардкор».

Zdob si Zdub

Ця пісня характеризує певне концертне звучання гурту, яке часто є близьким до хардкору, проте наповненим етно-мотивами, що ж стосується записів, то вони м’якіші, трек «Белое вино / Красноя вино» звучить швидше як r’n’b, власне так, як самі хлопцю ці пісню й ідентифікують, на концерті все ж зовсім інакше.

Звучали, звісно, і пісні з інших альбомів, які були переважно молдавською мовою. З особливими емоціями Роман Ягупов (лідер гурту) виконав переспів пісні "Моя циганская", авторство якої належить В. Висоцькому.

Всього Zdob Si Zdub відіграли дуже довгу програму, аж 25 треків, до кінця хлопці перейшли більше до старих хітів. Музиканти заслуговують окремої подяки, зазвичай на сольниках артисти обмежуться 15-18 треками в найкращому випадку.

Zdob si Zdub

Проте публіки хоч і зібралося багато, вона не була надто активною, підспівували в перших рядах, далі люди просто дивились, що дуже дивно, зважаючи на формат концерту і запальний настрій гурту. Роман Ягупов поводив себе спокійно лише під час відповідних пісень, решту ж часу співак був справжім джерелом енергії. Мабуть потрібно частіше гурту радувати українських прихильників, які вже встигли забути – що ж таке цей молдавський хардкор